Reklama

Wydawcy katoliccy zapraszają

PCh
Edycja warszawska (st.) 13/2005

Prawie 100 wydawnictw zaprezentuje swoją ofertę na XI Targach Wydawców Katolickich na warszawskich Stegnach w dniach od 1 do 3 kwietnia.

Gościem honorowym będzie Stowarzyszenie Wydawców Katolickich z Włoch. Polscy wydawcy, jak zwykle, przygotowali na imprezę liczne nowości. Zaproszono popularnych autorów, którzy będą podpisywać swoje książki. Niektóre publikacje będzie można kupić z atrakcyjnym rabatem.
Targi otworzy 1 kwietnia o godz. 10.00 abp Józef Kowalczyk, nuncjusz apostolski w Polsce. Wtedy też zostaną ogłoszone wyniki konkursu o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2005.
Przedstawiamy niektóre punkty programu Targów:

Piątek, 1 kwietnia
11.00 - Powrót magii? Ezoteryzm i okultyzm. W dyskusji wezmą udział: ks. Aleksander Posacki, znawca okultyzmu, Ryszard Stachowski, psycholog, Włodzimierz Szyszkowski, psychiatra i Robert Tekieli, publicysta.
13.00 - Promocja książki Uczestnicy czy niemi świadkowie. Zapis rozmowy z bp. Stefanem Cichym przeprowadzonej przez ks. Marka Łuczaka. W rozmowie wezmą udział: bp Stefan Cichy, ks. Marek Łuczak, Marcin Przeciszewski z KAI oraz ks. Jan Nowak.
14.00 - Aby życie nie było ciągłą frustracją. Od formacji początkowej do formacji stałej - konieczny krok. Spotkanie autorskie z ks. Amadeo Cencinim, pedagogiem, psychologiem, kierownikiem duchowym.
17.00 - Jaki ewangeliarz dziś? O współczesnych ewangeliarzach dyskutują autorzy: o. Jacek Salij OP i o. Wojciech Jędrzejewski OP.

Reklama

Sobota, 2 kwietnia
11.00 - Ksiądz i młodzi. W dyskusji wezmą udział: bp Henryk Tomasik, ks. Piotr Mazurkiewicz, ks. Artur Semka i Marcin Przeciszewski z KAI.
12.00 - Jak uwolnić się od lęku? W dyskusji wezmą udział: o. Józef Augustyn SJ, duszpasterz, Bogdan Białek, redaktor naczelny Charakterów, Krzysztof Jedliński, psycholog i psychoterapeuta.
13.00 - Prezentacja książki Izabeli Górnickiej-Zdziech Czas świadectw. Udział wezmą: autorka, Ewa Bem, Stanisława Celińska i Jerzy Zelnik.
Dyskusja panelowa połączona z promocją książki Śledztwo w sprawie szatana. Ze znanym włoskim egzorcystą Gabrielem Amorthem rozmawia Marco Tosatti. W dyskusji wezmą udział: Włodzimierz Szyszkowski, psychiatra, ks. Andrzej Grefkowicz, egzorcysta archidiecezji warszawskiej, ks. Andrzej Dejer, egzorcysta pracujący we Włoszech.
16.00 - Prezentacja Popularnej Encyklopedii New Age autorstwa Roberta Tekieli.
19.00 - Uroczysty koncert i wręczenie Nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2005.

Niedziela, 3 kwietnia
11.00 - Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Nosowskim, autorem książki Parami do nieba. Małżeństwo drogą świętości.
12.00 - Zostawiać ślady. O sztuce życia. Spotkanie autorskie z ks. Jerzym Szymikiem, teologiem i poetą, laureatem tegorocznej nagrody „Ślad”.
13.00 - Msza św. z udziałem Wydawców Katolickich. Eucharystii przewodniczy abp Damian Zimoń.
14.00 - Jak żyć Słowem Bożym na co dzień? W dyskusji o Lectio Divina udział wezmą: ks. Krzysztof Wons SDS, kierownik duchowy i dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, ks. Roman Pindel, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie.
Miejscem ekspozycji wydawnictw będzie hala sportowa Zespołu Szkół Integracyjnych nr 2 przy ul. Św. Bonifacego 10. Natomiast imprezy towarzyszące odbędą się w salach przy kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia, dokładnie naprzeciwko szkoły. Targi będą czynne: 1 kwietnia od 10.00 do 18.30, 2 kwietnia od 9.00 do 18.30, 3 kwietnia od 9.00 do 17.00.

USA: Netflix stracił na aborcyjnym szantażu

2019-07-22 18:40

Vaticannews.com

Netfilix stracił w minionym kwartale 126 tys. subskrybentów w USA. Obrońcy życia wiążą te wyniki z bojkotem amerykańskiego giganta show biznesu, po tym, jak podjął się on bezpardonowej walki o aborcję w stanie Georgia.

W minionym kwartale Netflix odnotował najgorsze wyniki w swej historii. Po raz pierwszy od ośmiu lat ubyło mu subskrybentów, podczas gdy prognozy przewidywały wzrost o 352 tys.

Warto pamiętać, że pod koniec maja do bojkotu Netflixa wezwali obrońcy życia. Amerykańska firma szantażowała bowiem władze stanu Georgia, który przyjął nowe antyaborcyjne prawo. Ogranicza ono aborcję do momentu, w którym wykrywalne jest bicie serca dziecka, czyli do ok. 6 tygodnia ciąży. Netflix zapowiedział, że jeśli prawo wejdzie w życie, to zaprzestanie tam swoich produkcji i wycofa inwestycje. Przemysł filmowy ma tymczasem wielkie znaczenie dla stanu Georgia. Zatrudnia on 92 tys. osób.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Katedra polowa WP: Msza św. w intencji poległych policjantów

2019-07-23 19:39

kos / Warszawa (KAI)

Biskup Józef Guzdek sprawował w katedrze polowej WP Mszę św. w intencji poległych na służbie policjantów oraz ich rodzin. W homilii bp Guzdek, który z ramienia Konferencji Episkopatu Polski jest delegatem ds. duszpasterstwa Policji, przypomniał, że służba policjanta ma charakter rodzinny. – Najbliżsi identyfikują się z wartościami, jakim on służy, ale dotykają ich także konsekwencje podjętych zobowiązań – powiedział.

Gagorski/pl.wikipedia.org

Msza św. rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru Komendy Głównej Policji. Liturgię słowa oraz asystę liturgiczną przygotowali funkcjonariusze i pracownicy policji.

W homilii bp Guzdek, podkreślał, że częścią życia każdej rodziny policyjnej jest oczekiwanie na powrót męża i ojca, żony i matki. – Stąd rozstania zawsze łączą się z niepokojem, obawami i ostatecznie nadzieją na szczęśliwy powrót do domu po zakończeniu służby. Należy ponadto podkreślić, że policjantem jest się zawsze, także poza służbą, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia czyjegoś zdrowia lub życia – powiedział bp Guzdek. Delegat Episkopatu ds. Duszpasterstwa Policji przypomniał, że wielu policjantów zapłaciło za próby ratowania innych najwyższą cenę. – Misja policjanta ma charakter rodzinny. Najbliżsi identyfikują się z wartościami, jakim on służy, ale dotykają ich także konsekwencje podjętych zobowiązań – powiedział.

Zdaniem bp. Guzdka „dźwiganie krzyża samotności po stracie męża i ojca, żony i matki domaga się niezwykłej odwagi”. Wyraził wdzięczność członkom Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, za dwadzieścia lat służby wobec potrzebujących. – Z pełnym uznaniem i wdzięcznością odnoszę się do tego, co przez ponad dwadzieścia lat czyni Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Budujące są wsparcie i pomoc, o jakie zabiegają Komenda Głowna Policji oraz poszczególne garnizony rozsiane w naszym kraju. Jestem wdzięczny kolejnym Komendantom Głównym Policji za każdy gest pomocy i zrozumienia, za serdeczną bliskość i modlitwę – powiedział.

Zwracając się do wdów po poległych policjantach życzył im sił i odwagi. – Wychowujcie wasze dzieci w poszanowaniu wartości, którym służył i za które oddał życie wasz mąż. Jesteśmy z Wami. W miarę naszych możliwości chcemy Wam towarzyszyć i wspierać Was na różne sposoby w dźwiganiu krzyża cierpienia po stracie najbliższej osoby. Chcemy wlewać w Wasze serca nadzieję, że Bóg docenił i nagrodził niebem ich poświęcenie w służbie drugiemu człowiekowi – powiedział. Słowa pociechy skierował także do dzieci. – Życzę Wam, abyście przez naukę i pracę pomnażali swoje talenty. Pamiętajcie, że życie ludzkie ma o tyle sens, o ile jest służbą Bogu i bliźnim. Niech Wam Bóg błogosławi – zakończył.

Eucharystię koncelebrowali kapelani Ordynariatu Polowego: ks. płk Bogdan Radziszewski, wikariusz generalny biskupa polowego, ks. płk SG Zbigniew Kępa, notariusz Kurii Ordynariatu Polowego i ks. kpt. Marcin Janocha, sekretarz biskupa polowego oraz kapelan Policji ks. Jan Kot SAC, kapelan Komendy Głównej Policji.

We Mszy św. uczestniczyli funkcjonariusze Policji, pracownicy formacji, członkowie i podopieczni Fundacji. Obecna była Irena Zając, prezes Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach oraz przewodniczący Rady Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach nadinsp. w stanie spoczynku Władysław Padło.

Przed błogosławieństwem bp Guzdek odznaczył gen. insp. Jarosława Szymczyka, Komendanta Głównego Policji medalem „W służbie Bogu i Ojczyźnie”, ustanowionym z okazji setnej rocznicy powołania Biskupstwa Polowego w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem