Reklama

Rodzina

Apel o zaangażowanie w obchody Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia

[ TEMATY ]

ochrona życia

apel

TOMASZ LEWANDOWSKI

Otwarty apel o zaangażowanie w głoszenie przesłania obchodzonych w marcu Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia oraz podjęcie z tej okazji różnych inicjatyw: artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych w szkołach i innych środowiskach - wystosowała Polska Federacja Ruchów Obrony Życia. W związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Życia obchodzonym 24 marca oraz Dniem Świętości Życia, obchodzonym w tym roku w uroczystość Zwiastowania NMP 8 kwietnia, zwracamy się do wszystkich o uwzględnienie szczególnego przesłania tych Dni - napisali w apelu obrońcy życia.

Narodowy Dzień Życia - zgodnie z uchwałą Sejmu RP jest - "okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych" - przypominają członkowie PFROŻ.

Reklama

Podobny charakter - przypominają - ma Dzień Świętości Życia. Ojciec Święty Jan Paweł II w encyklice “Evangelium vitae” napisał, że jego celem jest „budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji”.

Dlatego Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zwraca się do władz państwowych i samorządowych, Kościołów i organizacji pozarządowych oraz rodzin i osób indywidualnych o "zaangażowanie w głoszenie przesłania tych dni oraz podjęcie różnych inicjatyw: artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych w szkołach i innych środowiskach".

"Zachęcamy do uroczystych spotkań w swoich rodzinach. Zaangażowanie to jest szczególnie potrzebne wobec mającego miejsce ataku na podstawowe wspólnoty: małżeństwo i rodzinę oraz propagowania niebezpiecznej ideologii 'gender'. Potrzebna jest nadal nasza szczególna obywatelska aktywność celem wprowadzenia zakazu procedury in vitro i wspierania naprotechnologii" - apelują członkowie Federacji.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzesza 130 organizacji prorodzinnych. W 2012 r. Federacja za swoją działalność została nagrodzona Europejską Nagrodą Obywatelską.

2013-02-27 11:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: ruszyła kampania „Czterdzieści Dni dla Życia”

[ TEMATY ]

ochrona życia

BOŻENA SZTAJNER

Czuwania modlitewne, posty oraz pomoc kobietom w sytuacjach kryzysowych złożą się na rozpoczętą w Środę Popielcową, 13 lutego, w 261 miejscach na całym świecie kampanię „40 Dni Dla Życia”. Obrońcy życia z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Australii, Hiszpanii, Rosji, Nigerii, RPA zamierzają pościć w intencji obrony życia nienarodzonych oraz czuwać i modlić się przed klinikami aborcyjnymi. Akcja odbywa się także w Polsce, gdzie ludzie zgłaszający do udziału w niej, otrzymują wyznaczoną konkretną datę i godzinę modlitwy za życie. Akcja rozpoczęta w 2004 roku w College Station w amerykańskim stanie Texas nawiązuje swą nazwą do symbolicznej liczby 40, która występuje w Biblii. Przypomina m.in. o 40 dniach potopu, 40 latach wędrówki Izraela, czy 40 dniach przebywania Jezusa na pustyni. Dziś uczestniczą w niej setki tysięcy osób na całym globie.

CZYTAJ DALEJ

5 lat temu papież Franciszek przyleciał do Polski

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Franciszek w Polsce

27.07

episkopat.pl

Samolot włoskich linii lotniczych „Alitalia” A321 z papieżem Franciszkiem na pokładzie wylądował o godz. 15.50 na Międzynarodowym Lotnisku im. św. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach. Na Ojca Świętego czekali już m.in. prezydent RP z małżonką, kard. Stanisław Dziwisz oraz liczni wierni.

Owacjami przywitali Franciszka młodzi pielgrzymi, którzy już od kilku godzin czekali na jego przylot. "Witamy Cię Ojcze Święty w Krakowie" - wykrzykiwała młodzież i mieszkańcy Krakowa.

CZYTAJ DALEJ

Bp Bronakowski: Naród, który rozpija własne dzieci, jest pozbawiony przyszłości

2021-07-29 19:42

[ TEMATY ]

naród

przyszłość

piwo

Eliza Bartkiewicz / BP KEP

Bp Tadeusz Bronakowski

Bp Tadeusz Bronakowski

Naród, który rozpija własne dzieci, jest pozbawiony przyszłości – przestrzega bp Tadeusz Bronakowski komentując dla KAI ogłoszony wczoraj raport Instytutu Jagiellońskiego “Polska zalana piwem”. “Od wielu lat protestujemy przed pobłażliwym, nieodpowiedzialnym i niewrażliwym na konsekwencje, traktowaniem piwa, jako zwykłego napoju” – zaznaczył przewodniczący Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Bp Bronakowski przypomniał, że kierowany przez niego Zespół od wielu lat sprzeciwia się tym zmianom w prawie, które niosą wiele negatywnych konsekwencji dla społeczeństwa borykającego się z problemami uzależnień. “Do tych najważniejszych zmian należy zaliczyć zwiększanie promocji, reklama piwa i ściślejsze powiązanie alkoholu ze sferą wypoczynku oraz sportu i rekreacji” – zaznacza duchowny. Dodaje, że jest to szczególnie niebezpieczne dla młodych ludzi, którzy są najczęstszymi i najliczniejszymi odbiorcami reklam i uczestnikami imprez masowych, w tym sportowych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję