Reklama

Niedziela Częstochowska

„W zakamarkach pamięci…”

Na widowisko zatytułowane „W zakamarkach pamięci…”, zorganizowane z okazji walentynek, zaprosiła Świetlica Wiejska w Chotowie.

[ TEMATY ]

widowisko

Zofia Białas

Świetlica, która działa w zaadaptowanym pomieszczeniu Domu Ludowo-Strażackiego powstała w styczniu 2012 roku dzięki dofinansowaniu z LEADER za pośrednictwem LGD Ziemia Wieluńska „Odnowa i rozwój wsi” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Już z chwilą powstania, stała się ona miejscem spotkań dzieci, młodzieży i dorosłych, mieszkańców Chotowa i okolicznych wsi. Odbywają się tu zajęcia dla najmłodszych, trochę starszych i dojrzałych wiekiem. Owocne są spotkania dla dorosłych, zebrania wiejskie i strażackie, zebrania członków miejscowych organizacji oraz grup.

O atrakcyjność zajęć, które odbywają się w czwartki, piątki i soboty dbają instruktorki: panie Natalia Zwierz - autorka scenariuszy i Jagoda Majtyka – trenerka muzyczna.

Ostatnim pomysłem instruktorek jest widowisko „W zakamarkach pamięci…” mające pokazać różne odcienie miłości. Podstawą do dialogów napisanych przez p. Natalię Zwierz stały się piosenki: Już nie ma dzikich plaż, Kołysanka dla mamy, Serdeczny mój, Byłam różą, Takiego chłopaka, Dumka na dwa serca, Chcę miłości, Dwa serduszka, Brzydka ona, Laleczka z saskiej porcelany, Nie płacz Ewka - przygotowane z młodymi wokalistami przez p. Jagodę Majtykę.

Reklama

W scenariuszu przenosimy się na lotnisko. Pasażerowie oczekują na samolot do Frankfurtu. Pogoda opóźnia lot, a to dzień zakochanych – walentynki. Przymusowe oczekiwanie daje czas na zagłębienie się w swoich myślach, na powrót do wspomnień o przeżytej i oczekiwanej miłości, zwłaszcza, że z głośnika rozbrzmiewają sentymentalne melodie …

Refleksja jednej z oczekujących na samolot dziewcząt: „Tyle dziś mówią o miłości. I w dodatku wszędzie te czerwone serduszka, misie, róże… wszystko wokół takie piękne, idealne. Bo przecież miłość musi być idealna. Śliczna dziewczyna, przystojny chłopak. Tylko wtedy miłość może być piękna. A co kiedy ona urodą nie grzeszy, a i on nie jest urodziwy. I to nie lotnisko, a mała stacyjka? Nie mogą się kochać? Bo nie wypada? Bo zbyt … brzydko? - pokazuje, że miłość to coś więcej niż tylko czerwone serduszka, misie i róże …

Dobrze, że na wsiach są takie świetlice, a w nich wspaniali instruktorzy, którzy swoją pasją potrafią zarażać i zachęcać do wyjścia z domu, a poza tym, uczą obcować ze sztuką przez duże „S”. Widowisko „W zakamarkach pamięci…” jest drugim widowiskiem (pierwsze „Uciekali, uciekali” przygotowane na Gminny Przegląd Kolęd w Ożarowie) przygotowanym przez Świetlicę Wiejską w Chotowie.

2019-03-01 07:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Nie taki rekin straszny…”

[ TEMATY ]

widowisko

Archiwum MiGBP w Wieluniu

„Nie taki rekin straszny…” to tytuł widowiska przygotowanego przez czytelników Filii Bibliotecznej w Rudzie dla mieszkańców Rudy i okolic. W widowisku, które zaprezentowano 20 lutego, wystąpiły kukiełki.

Inspiracją do napisania scenariusza przedstawienia stała się seria książeczek dla najmłodszych o przygodach małej białej rybki, autorstwa Guido van Genechtena. Młodzi aktorzy wyreżyserowali i wygrali sympatyczną morską opowieść, a w niej problem tolerancji i odmienności. Wszystkim widzom występ bardzo się podobał, czego wyrazem były gromkie brawa.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: imiona Boga to nie sukces i władza, ale pokora i służba

2023-01-29 16:46

[ TEMATY ]

prymas Polski

abp Wojciech Polak

archidiecezja.pl

„Wśród imion Boga nie należy szukać tych z napisem sukces i władza, ale pokora i służba” - mówił w niedzielę 29 stycznia w Inowrocławiu abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył Mszy św. za śp. kard. Józefa Glempa przypominając jego słowa, że „chrześcijanin to człowiek, który żyjąc na świecie, nie da się opanować światu całkowicie”.

Eucharystia celebrowana była w inowrocławskim kościele pw. Zwiastowania NMP, w którym śp. kard. Józef Glemp został ochrzczony 18 grudnia 1929 roku. Po latach tak o sobie pisał: „Urodzony chłopiec był tak wątły, że tego samego dnia chrztu udzielił ksiądz wikariusz Ludwik Sobieszczyk, później zesłany do Dachau. I tak z życiem doczesnym zaczęło się życie łaski w Chrystusie”.

CZYTAJ DALEJ

Kolejne "Gorzowskie Wędrowanie"

2023-01-29 15:02

[ TEMATY ]

Bledzew

Gorzowskie Wędrowanie

bł. Matka Róża Czacka

Rafał Mołek

Od roku, co miesiąc, pielgrzymują do różnych parafii. Tym razem uczestnicy tzw. "Gorzowskiego Wędrowania" wyruszyli z parafii pw. Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp., a ich celem była parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bledzewie.

Tym razem 28 stycznia w wędrówce pielgrzymom towarzyszyły relikwie bł. Matki Róży Czackiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję