9 kwietnia. Przed rozpoczęciem meczu Pogoń-Groclin na stadionie w Szczecinie kibice uczcili pamięć Jana Pawła II. Na dwóch pustych sektorach rozwieszono ogromny portret Papieża, na siedziskach ustawiono znicze oraz wysłuchano śpiewanej przez Ojca Świętego modlitwy Pater noster.
12 kwietnia. Dziennikarze ujawnili, że grupa radnych uczestniczących jako delegacja Szczecina w pogrzebie Jana Pawła II w Rzymie pobrała za wyjazd diety i otrzymała zwrot kosztów podróży. Dla przykładu radni z Kołobrzegu za wyjazd zapłacili sami, a na czas uroczystości wszyscy wzięli urlopy.
13 kwietnia. W Szczecinie w stoczni Porta Odra zwodowano pierwszego „hausbota”. To rodzaj statku, będący jednocześnie domem na wodzie. Stocznia otrzymała na razie zamówienie od Niemców na trzy takie statki. Jednostka będzie wykorzystywana do pływania po wodach śródlądowych, nawet płytkich, bo ma niewielkie zanurzenie. Koszt statku to 200-300 tys. euro.
15 kwietnia. Rybacy, którzy tworzyli jednostki złomowanych w listopadzie kutrów rybackich, do tej pory nie otrzymali obiecanych pieniędzy. Mowa o 10 tys. euro za odejście z zawodu i 50 tys. euro na przekwalifikowanie się do innego zawodu. Mimo że wnioski o pieniądze złożyli już w grudniu, Ministerstwo Rolnictwa odpowiednie formularze przygotowało dopiero w połowie marca. Resort, jak zwykle, tłumaczy się konieczną procedurą.
16 kwietnia. W 60. rocznicę forsowania Odry w Siekierkach na tamtejszym cmentarzu wojskowym odbyły się z tej okazji uroczystości. Przybyli na nie uczestnicy walk. W forsowaniu Odry w Siekierkach zginęło ponad 3 tys. polskich żołnierzy. Niespełna 2 tys. z nich spoczywa na cmentarzu. Była to jedna z najkrwawszych bitew II wojny światowej na froncie wschodnim.
Pomóż w rozwoju naszego portalu