Reklama

Neoprezbiterzy 2005

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Marek Bacior, Golcowa pw. św. Barbary. Zawołanie prymicyjne: „Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia” (Ap 2, 10)

Ireneusz Baran, Brzozów. „Wszystko mi dałeś, co dać mogłeś Panie” (Naśladować Jezusa Chrystusa)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Tomasz Bąk, Jasionka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. „Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: Jeżeli żyjemy, żyjemy dla Pana, jeżeli umieramy, umieramy dla Pana” (Rz 14, 7)

Tomasz Brodowicz, Jarosław pw. Chrystusa Króla. „Jezu, ufam Tobie” (Św. Faustyna, Dzienniczek nr 47)

Karol Ciurko, Czerwona Wola pw. Matki Bożej Pocieszenia w Manasterzu. „Bóg jest miłością” (1 J 4, 8)

Ireneusz Drewniak, Jarosław pw. Chrystusa Króla. „Darmo otrzymaliście darmo dawajcie” (Mt 10, 8b)

Marek Duda, Rozbórz Okrągły pw. Matki Bożej Szkaplerznej. „Niech moja modlitwa będzie stale przed Tobą jak kadzidło; wzniesienie rąk moich - jak ofiara wieczorna” (Ps 141, 2)

Artur Dyrda, Sieniawa. „Jeden dzień w przybytkach Twoich, lepszy jest niż innych tysiące” (Ps 84)

Paweł Dziob, Giedlarowa. „Oto ja poślij mnie… bowiem moc w słabości się doskonali” (2 Kor 12, 9)

Leszek Gocek, Sanok pw. Chrystusa Króla. „Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus” (Ga 2, 20)

Reklama

Marcin Janocha, Jedlicze. „… nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa…” (Ga 6, 14)

Arkadiusz Jasiewicz, Munina. „Ojcze, w ręce Twoje powierzam ducha mojego” (Łk 23, 46)

Paweł Kaszuba, Przeworsk pw. Ducha Świętego. „Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus” (Ga 2, 20)

Waldemar Kluz, Zarzecze. „Zostań z nami, Panie” (por. Łk 24, 29)

Marcin Koperski, Przemyśl pw. Matki Bożej Królowej Polski. „I wybrał Dwunastu, aby z nim przebywali, aby szli i głosili Ewangelie” (Mk 3, 14)

Jakub Kostrząb, Wrocanka pw. Wszystkich Świętych. „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał” (J 15, 16)

Piotr Lasota, Sanok, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam jest moje ciało za życie świata” (J 6, 51)

Jacek Magoń, Wysoka pw. św. Małgorzaty. „Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwał będę” (J 15, 4)

Grzegorz Maj, Rokietnica - Tapin. „Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia” (Ap 2, 10)

Daniel Odor, Przemyśl Archikatedra. „Pragnę” (J 19, 28)

Tomasz Podolak, Pruchnik. „Do Ciebie wołam o Panie. Zważ na moje wołanie, bo jestem bardzo słaby” (Ps 142, 6-7)

Reklama

Jacek Pusztuk, Wólka Pełkińska pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. „Uczyń mnie Panie narzędziem Twego pokoju” (św. Franciszek)

Bartosz Rakoczy, Sanok pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. „Jezu, ufam Tobie”

Rafał Rusinek, Markowa pw. św. Doroty. „My w dzień każdy, Władco świata, Imię Twoje wysławiamy” (Te Deum)

Szczepan Semenowicz, Besko pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. „O Bogu winno się świadczyć słowem i czynem” (Jan Paweł II)

Tomasz Smoter, Sanok pw. Przemienienia Pańskiego. „Wytrwajcie w miłości mojej” (J 15, 9)

Grzegorz Socha, Manasterz pw. Matki Bożej Pocieszenia. „Ześlij światłość i wierność Twoja! Niech one mnie wiodą!” (Ps 43, 3)

Stanisław Sygnarowski, Walawa. „Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść. Ujarzmiłeś mnie i przemogłeś (Jer 20, 7)

Krzysztof Szczepański, Łańcut, pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14, 6)

Rafał Śliwa, Harta pw. św. Mikołaja. „Panie do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego” (J 6, 68)

Sławomir Wałczyk , Łańcut, pw. św. Józefa. „Tobie Panie, zaufałem. Nie zawstydzę się na wieki” (Te Deum)

Paweł Wielgus, Dwernik pw. św. Michała Archanioła. „Niech zstąpi Duch Twój. I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi” (Jan Paweł II)

Reklama

Piotr Zawadzki, Nowa Sarzyna pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. „Ja nie zapomnę o Tobie. Oto wyryłem Cię na obu dłoniach” (Iz 49, 15.16)

Marcin Ziobro, Korczyna pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili” (J 15, 16)

Krzysztof Zwoliński, Majdan Sieniawski pw. św. Mikołaja. „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał” (J 15, 16)

Krzysztof Żołyniak, Manasterz pw. Matki Bożej Pocieszenia. „Wystarczy Ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali” (2 Kor 12, 9).

2005-12-31 00:00

Oceń: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie każdemu z nas - rozważania czerwcowe

Tak często myśląc o Bogu czujemy stres i strach. Odległy Stwórca Wszechrzeczy karzący ludzi za ich potknięcia - wielu z nas taki właśnie obraz Boga nosi w sercu. A jaki naprawdę jest Bóg? Jakie jest Jego serce?

Czerwiec to w Kościele miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa z litanią, zwane potocznie czerwcowymi, mają za cel zbliżyć nas do serca Boga. Ukazać Jego miłość do nas.
CZYTAJ DALEJ

Paliusz – znak jedności z Następcą św. Piotra

2026-06-26 13:54

[ TEMATY ]

Watykan

paliusz

archidiecezja łódzka

kard. Konrad Krajewski

Papież Leon XIV

Bożena Sztajner

ZDJĘCIE ARCHIWALNE

ZDJĘCIE ARCHIWALNE

Już 29 czerwca, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, kard. Konrad Krajewski – metropolita łódzki – otrzyma w Watykanie paliusz z rąk papieża Leona XIV. Czym jest ten wyjątkowy znak, jaka jest jego historia i dlaczego od wieków symbolizuje jedność z Następcą św. Piotra? O znaczeniu paliusza z ks. dr. Karolem Litawą, rektorem Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń, rozmawia redaktor „Niedzieli Łódzkiej” ks. Paweł Gabara.

Ks. Paweł Gabara: 29 czerwca, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, papież Leon XIV nałoży paliusz nowym metropolitom. Czym właściwie jest paliusz i dlaczego papież przekazuje go metropolitom?
CZYTAJ DALEJ

Rozmowa z Ojcem: Trzynasta Niedziela zwykła

2026-06-27 10:00

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Monika Książek

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Jak wygląda życie codzienne Kościoła, widziane z perspektywy metropolii, w której ważne miejsce ma Jasna Góra? Co w życiu człowieka wiary jest najważniejsze? Czy potrafimy zaufać Bogu i powierzyć Mu swoje życie? Na te i inne pytania w cyklicznej audycji "Rozmowy z Ojcem" odpowiada abp Wacław Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję