Reklama

Sztuka

Festiwal Jana Pawła II w Wadowicach

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Wadowice

BOŻENA SZTAJNER

Projekcje filmów, czytana na głos poezja Karola Wojtyły oraz galowy koncert pt. „Tutaj wszystko się zaczęło” - tak zapowiada się Wadowicki Festiwal Jana Pawła II. Rocznica beatyfikacji wybitnego wadowiczanina będzie miała w tym roku wyjątkowo uroczysty charakter.

W dniu 1 maja Urząd Gminy Wadowice organizuje premierową edycję Wadowickiego Festiwalu Jana Pawła II. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia będziemy mogli w Kinie Centrum podziwiać filmy „Świadectwo” oraz „Jan Paweł II. Szukałem Was…”. Natomiast na Wadowickim Rynku usłyszymy poezję Karola Wojtyły, którą przeczyta Pani Ewa Filipiak - Burmistrz Wadowic, a także Natalia Kukulska i Radosław Pazura. O godzinie 19 rozpocznie się koncert finałowy „Tutaj wszystko się zaczęło” przygotowany przez zespół New Life’m - jednego z prekursorów polskiej sceny chrześcijańskiej. Zespołowi towarzyszyć będą wyjątkowi goście: Natalia Kukulska, Dorota Chotecka-Pazura, Radosław Pazura, chór Joyful Voice oraz orkiestra kameralna ICON.

Ideą Festiwalu Jana Pawła II jest świadome propagowanie nauczania Jana Pawła II poprzez działania w wszystkich wymiarach kultury. Karol Wojtyła nie bał się sportu, był poetą, pisarzem, świetnym aktorem, filozofem i kochał śpiewać. Zarówno w latach swej młodości, ale także w czasie swojego kapłaństwa jako wikariusz, biskup, kardynał i papież dał się poznać jako osobowość, która zawsze ma czas dla innych, każdego spotkane człowieka darzy ogromnym szacunkiem. Pomimo wysokiej pozycji w hierarchii kościoła Jan Paweł II traktował wszystkich jednakowo. Dlatego siłą Festiwalu Jana Pawła II ma być interaktywny wymiar tego wydarzenia. Zapraszanie turystów, przechodniów do wspólnej zabawy, identyfikacji z osobą Jana Pawła II, a przede wszystkim z Jego nauczaniem. Każdy uczestnik festiwalu ma czuć się równie ważny jak specjalny gość, artysta, gwiazda kina czy estrady.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu jest bezpłatny.

2013-04-22 12:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Teraz już tylko ty mi zostałaś!

MILENA KINDZIUK: – Karola Wojtyłę miała Pani okazję poznać, zanim jeszcze wyszła Pani za mąż za jego ciotecznego bratanka Marka Wiadrowskiego, prawda?

CZYTAJ DALEJ

Bp Bryl do rektorów i formatorów seminariów duchownych: formacja potrzebuje prawdy serca

2023-02-07 17:39

[ TEMATY ]

seminarium

Bożena Sztajner/Niedziela

W formacji chodzi o to, żebyśmy odkryli prawdę serca, a nie zatrzymywali się tylko na zewnętrznych gestach - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy seminaryjnej w Kaliszu w drugim dniu Sesji Formatorów Seminaryjnych, która odbywa się pod patronatem Komisji Duchowieństwa KEP.

W homilii celebrans podkreślał, że formacja wymaga całościowego spojrzenia na konkretnego człowieka. - Trzeba nam widzieć konkretnego człowieka z całą jego historią, z całym obdarowaniem, z całą słabością. My nie formujemy idei o człowieku, tylko konkretne osoby. Uważajmy na to, żeby nie uogólniać, ale żeby widzieć konkretnego człowieka, mieć do niego szacunek i pokornie mu towarzyszyć – powiedział bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: nie ma procesu synodalnego, ale Kościół jest blisko ludzi

2023-02-07 18:55

[ TEMATY ]

Ukraina

Grzegorz Gałązka

Na europejskim spotkaniu synodalnym jest też reprezentacja katolików z Ukrainy. Jak wyznał Radiu Watykańskiemu bp Ołeksandr Jazłowecki, wojna całkowicie zatrzymała proces synodalny w tym kraju. Ludzie myślą o czym innym. Jednakże przez ten rok wojny większość Ukraińców zbliżyła się do Kościoła. Wielu prosi o chrzest czy ślub kościelny. W sposób szczególny dotyczy to żołnierzy – stwierdził biskup pomocniczy diecezji kijowsko-żytomieskiej.

Podkreśla on, że wojna okazała się wielkim wzywaniem dla kapłanów i w pewnym sensie nauczyła ich synodalności.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję