Reklama

Konkurs „Ścieżki Jana Pawła II”

Papież Polak na zawsze pozostawił w wielu miejscach naszego kraju swoje ślady. Pragniemy, by pokolenie JP II nimi podążało, dokumentowało je, opisywało i pamiętało o spuściźnie wielkiego Rodaka.

Celem konkursu jest umożliwienie ludziom z pokolenia JP II zaprezentowania swojego spojrzenia na postać i spuściznę Papieża Polaka.

Konkurs odbywa się w czterech grupach wiekowych:
- szkoły podstawowe
- gimnazja
- szkoły średnie
- osoby od 19. do 27. roku życia.

Reklama

Przebiega w następujących kategoriach:
- Fotoreportaż
- Prezentacja multimedialna
- Film

Fotoreportaż

należy złożyć jeden zestaw prac (max. 10 zdjęć). Fotografie należy nadesłać w formacie min. 10 x 15 cm, max. 30 x 45 cm na papierze fotograficznym (czarno-białe lub kolorowe) lub w formie pliku na płycie CD (min. rozdzielczości 1024 x 768).

każda praca powinna być opatrzona tytułem oraz - gdy ma to znaczenie - numerem.

każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie trzy zestawy prac.

Prezentacja multimedialna

wersja oprogramowania od Microsoft Office Power Point 2000 do Microsoft Office Power Point 2003

nośnik nagranej prezentacji - płyta CD, CDRW

maksymalna liczba slajdów 25

rodzaje plików filmowych użytych w prezentacji: avi, asf, mpeg, wmv,

rodzaje plików dźwiękowych użytych w prezentacji: plik audio aiff, plik audio au, plik midi, plik audio mp3, plik audio systemu Windows wav, plik audio systemu Windows Media wma

rodzaje plików obrazy: rozszerzony Metaplik Windows, Metaplik Windows, plik formatu JPEG, format PNG, Mapa Bitowa Windows, Graphics Zuteer Change Format, skompresowany rozszerzony metaplik systemy Windows, skompresowany metaplik Systemu Windows, skompresowany Format PICT systemu Macintosh, Format TIFF, Corel Draw, Computer Graphics Metafile, Encapsulated Post Sript, Macintosh PICT, Word Perfect Graphics

Reklama

Film

filmy mogą być zrealizowane na nośnikach: VHS, DVD (w przypadku zgłaszania kilku filmów - każdy film na oddzielnej kasecie lub płycie DVD!)

twórca zgłaszający film zobowiązany jest podać jego tytuł, rok produkcji, krótki opis filmu

w przypadku zrzeszenia w nieprofesjonalnym klubie filmowym prosimy podać jego nazwę i pełny adres

maksymalny czas trwania - 10 minut

Prace wraz z wypełnioną kartą należy zgłaszać pod adresem: Dom Kultury „Podgórze” ul. Krasickiego 18, do 5 stycznia 2007 r.
Wyniki dostępne będą na stronie: www.sciezkijp2.pl od dnia 22 stycznia 2007 r.
Finał konkursu nastąpi 5 lutego 2007 r. o godz. 10.00 w Kinie Kijów - Aleje Krasickiego 34.
Wszelkie informacje dotyczące konkursu można uzyskać w Domu Kultury „Podgórze” (0-12) 656-44-41, 656-36-70, 656-45-43 wew. 27) codziennie od 20 października w godz. 8.00-16.00, z wyjątkiem sobót i niedziel.

Organizatorami konkursu są: Apollo Film, Dom Kultury „Podgórze”, Katolickie Centrum Kultury, Centrum Jana Pawła II, Opcom.

www.sciezkijp2.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sakramentalia - akt wiary czy magiczne myślenie?

2021-09-17 10:13

[ TEMATY ]

duchowość

Karol Porwich/Niedziela

Błogosławieństwo przy użyciu dwóch poświęconych świec w dzień św. Błażeja (3 lutego) wyprasza ochronę od chorób gardła i języka, a poświęcony chleb św. Agaty (5 lutego) - przypomina, że Bóg ma władzę zachować nas od pożaru. Jak korzystać z sakramentaliów, by nie mylić ich z sakramentami, ani nie ulegać magicznemu myśleniu o nich?

Różnica pomiędzy sakramentami i sakramentaliami jest zasadnicza. Sakramenty to spotkanie z żywym Bogiem. Podczas ich przyjmowania mamy pewność, że Bóg przychodzi przez nie z konkretną łaską, typową dla danego sakramentu (np. podczas godnie przyjętego sakramentu pokuty otrzymujemy m.in. odzyskanie łaski uświęcającej, Eucharystia pogłębia nasze zjednoczenie z Bogiem i chroni przed grzechem; podczas bierzmowania otrzymujemy moc Ducha Świętego do szerzenia wiary słowem i czynem). To, na ile łaska objawia się w naszym życiu, zależy od naszego usposobienia i dojrzałości.

CZYTAJ DALEJ

Stygmaty św. Franciszka z Asyżu

2021-09-17 13:44

[ TEMATY ]

Św. Franciszek z Asyżu

flickr.com

17 września w kalendarzu liturgicznym przypada święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu. Odwołuje się ono do wydarzenia z 1224 r. na górze La Verna, podczas którego św. Franciszek z Asyżu otrzymał dar stygmatów, ślady męki Chrystusa. Był to pierwszy historycznie udokumentowany przypadek tego typu mistycznego doświadczenia w historii chrześcijaństwa.

W życiu św. Franciszka z Asyżu (1182-1226) szczególne miejsce zajmowała kontemplacja wcielenia Chrystusa. Niespełna rok po urządzeniu w Greccio inscenizacji biblijnej narodzenia Pana Jezusa, Franciszek trwał na modlitwie i czterdziestodniowym poście ku czci Michała Archanioła. W 1224 roku, najprawdopodobniej 14 września rano, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, kiedy na górze La Verna (popularnie zwanej w Polsce Alwernią), modlił się i kontemplował mękę Chrystusa, otrzymał na swoim ciele niezwykły dar - stygmaty.

CZYTAJ DALEJ

Dziękczynienie za beatyfikację

2021-09-18 20:54

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Kalwaria Rokitniańska

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

Katarzyna Krawcewicz

Pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję” odbyło się 18 września nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej. W jego trakcie dziękowano za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wspólna modlitwa rozpoczęła się Godziną Miłosierdzia w Bazylice Rokitniańskiej. Po Mszy świętej pątnicy przewiezieni zostali do pierwszej stacji „Wieczernik” i rozpoczęło się nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej. Rozważania poprowadził ks. Damian Drop, diecezjalny duszpasterz powołań. Na zakończenie pątnicy odśpiewali Apel Maryjny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję