Reklama

Rozkochać w Różańcu

Październik to tradycyjny miesiąc różańcowy. Cały Kościół podejmuje wezwanie Matki Bożej z Fatimy: „odmawiajcie różaniec”. Ojciec Święty Jan Paweł II w „Liście o różańcu” mówił m.in. „Kościół zawsze uznawał szczególną skuteczność tej modlitwy, powierzając jej wspólnemu odmawianiu, stałemu jej praktykowaniu, najtrudniejsze sprawy”.
Tymi słowami księża, katecheci i młodzież z Polskiej Szkoły im. Henryka Sienkiewicza, działającej przy parafii św. Józefa w Summit, zapraszali na modlitwę różańcową prowadzoną przez młodzież 22 października. Uroczystą Mszę św. i „młodzieżowy” Różaniec poprowadził ks. Waldemar Stawiarski z parafii św. Szczepana Diakona i Męczennika w Tinley Park. Podczas uroczystości przedstawiono parafianom kandydatów do bierzmowania.
Głównymi organizatorami przedsięwzięcia byli: Małgorzata Kowal, koordynator polskiego programu religijnego przy Polskiej Szkole im. Henryka Sienkiewicza w Summit oraz katecheta Marek Smółka.
- Chcieliśmy połączyć „enrolment” do bierzmowania z Różańcem - mówi Małgorzata Kowal. - Być może zaszczepiliśmy u nich potrzebę modlitwy różańcowej podczas spotkania młodzieży. Chcielibyśmy dalej rozwijać ten ruch młodzieżowy na południu miasta. Wspaniale się pracuje z młodzieżą. Chcą się spotykać i widać, że jest im to potrzebne. Brakuje jeszcze trochę śmiałości, więc musimy ich zachęcać, pokazać jak miło można spędzić razem czas. Zarówno nam, jak i proboszczowi ks. Tadeuszowi Bojczukowi, zależy na rozwinięciu w naszym kościele duszpasterstwa w języku polskim.
Pomysłów ani katechetom, ani uczniom nie brakuje. Młodzież uczestniczyła już we wspólnej Wigilii, czy w Pasterce, wzbogaconej montażem słowno-muzycznym. Inicjatywy te zostały bardzo dobrze przyjęte przez parafian.
- Przyszło wielu ludzi i już dopytują czy coś takiego będzie w tym roku - cieszy się Małgorzata Kowal. - W listopadzie planujemy zorganizowanie spotkania młodzieżowego w parafii św. Brunona. Chcemy wędrować po kościołach, aby zachęcić do uczestniczenia w spotkaniach większą liczbę dzieci. Mamy już pewne plany związane z okresem świątecznym, być może zaprosimy was na opłatek młodzieżowy.
Październikowy niedzielny różaniec przygotowano w formie inscenizacji. Teksty i dekoracje były dziełem wspomnianych już koordynatora katechety przy współpracy Arkadiusza Zaryckiego i organisty Aleksandra Jazowskiego, który zadbał także o oprawę muzyczną. Podczas Mszy św. i Różańca śpiewał chór w składzie: Iwona Walkosz, Magdalena Jaskierska, Joanna Obrochta, Sylwia Kowal, Marysia Tkacz, Krystyna Kiwacz, Arleta Kiwacz, Arkadiusz Zarycki, Katarzyna Waluś i Marek Smółka.
Wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie „młodzieżowego” Różańca w kościele św. Józefa w Summit, życzymy wytrwałości i jeszcze wielu równie udanych spotkań.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: już dziś XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już w sobotę na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Koncert "Abba Ojcze" pod patronatem "Niedzieli" z Feniksem 2021!

2021-09-26 07:41

[ TEMATY ]

koncert

Feniks

Łukasz Krzysztofka /Niedziela

Uroczysta gala wręczenia nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2021 odbyła się w sobotę w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Nagrodę główną otrzymał ks. prof. Jerzy Szymik, teolog i poeta, profesor nauk teologicznych. Wśród nagrodzonych w tym prestiżowym plebiscycie znalazły się TVP S.A. i Klasztor Jasnogórski za widowisko muzyczne "Abba Ojcze - Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II", który odbył się w 2020 r. pod patronatem "Niedzieli"

Podczas gali wyróżnienie zdobyła również książka "Selfie smartfonem Boga" naszego redakcyjnego kolegi Damiana Krawczykowieskiego. 

CZYTAJ DALEJ

Być radykalnym jak św. Franciszek

2021-09-26 21:50

[ TEMATY ]

sanktuarium

Św. Franciszek z Asyżu

Jutrzyna

Magdalena Lewandowska

Choć wspomnienie św. Franciszka z Asyżu przypada dopiero 4 października, w Jutrzynie w diecezjalnym sanktuarium św. Franciszka już 26 września odbyły się pierwsze uroczystości odpustowe.

Przewodniczył im bp Jacek Kiciński. – Bardzo się cieszę, że mogę odwiedzić duchowych synów i córki św. Franciszka z Asyżu i razem z wami przeżyć uroczystość odpustową, 5. rocznicę ogłoszenia nowego sanktuarium i udzielić sakramentu bierzmowania. Jesteśmy tu dziś po to, by dziękować Bogu za dar naszej wiary i za przykład św. Franciszka, który uczy nas, jak żyć Słowem Bożym i jak to Słowo wprowadzać w codzienność – mówił do zebranych hierarcha. I podkreślał: – Jezus mówi dziś „Masz być radykalny”! Nie wolno z grzechem iść na kompromis. Jeśli coś jest powodem twojego grzechu, pozbądź się tego – jeśli jest to komputer, odetnij się od sieci, jeśli telefon jest powodem grzechu, zerwij łączność. Prawdziwe nawrócenie zacznie się wtedy, kiedy staniemy w prawdzie i poprosimy Boga o pomoc.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję