Reklama

Kościół

Brat Alois zaprosił młodych do Turynu

Kolejne spotkanie europejskie organizowane przez Wspólnotę z Taizé odbędzie się od 28 grudnia 2020 do 1 stycznia 2021 w Turynie we Włoszech – zapowiedział 30 grudnia podczas modlitwy wieczornej w Hali Stulecia we Wrocławiu przeor Taizé, brat Alois. Wcześniej zachęcił młodych do zaangażowania w działania ekumeniczne na rzecz ochrony środowiska naturalnego człowieka.

[ TEMATY ]

Taize

turyn

YouTube.com

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na wstępie brat Alois przypomniał, że jak nas uczy Księga Rodzaju wszyscy ludzie są odpowiedzialni za troskę o świat stworzony. Wyraził uznanie dla zaangażowania ludzi młodych na rzecz ochrony środowiska oraz bardziej wstrzemięźliwego stylu życia. Zauważył, że w obliczu gwałtownie postępujących zmian klimatu i środowiska naturalnego możliwe jest wspólne świadectwo różnych wyznań chrześcijańskich.

Przeor Wspólnoty z Taizé wskazał, że w obliczu katastrof przyrodniczych konieczne jest zakorzenienie w rzeczywistości niezmiennej, że w obliczu cierpień zawsze możemy zwrócić się w modlitwie do Boga. Dodał, że odpowiedzi Boga na nasze prośby nie można niczym zmierzyć. Jednak „kiedy wszystko powierzamy Bogu, stajemy się bardzo głęboko solidarni ze swoim bliźnim, łączymy się z solidarnością samego Chrystusa, który dzisiaj cierpi z osobami przeżywającymi trudne doświadczenia. Modlitwa sprawia, że wyruszamy w drogę, dzięki niej stajemy się odpowiedzialni za innych i za siebie samych” – powiedział brat Alois. Zachęcił do „kilku chwil wytchnienia z Nim, sami lub z innymi osobami w pięknej wspólnej modlitwie”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Następnie przeor Taizé raz jeszcze podziękował wszystkich, którzy ugościli 42 Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu, zwierzchnikom wspólnot chrześcijańskich i władzom miasta Wrocławia.

Na zakończenie brat Alois zapowiedział kolejne etapy pielgrzymki zaufania: wizytę wraz z młodymi w Ziemi Świętej w lutym 2021 roku, by okazać solidarność osobom, które starają się wprowadzać pokój na Bliskim Wschodzie. Ogłosił, że kolejne spotkanie europejskie odbędzie się od 28 grudnia 2020 do 1 stycznia 2021 w Turynie, we Włoszech.

2019-12-30 20:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Turynie rusza popandemiczne spotkanie Taizé

[ TEMATY ]

Taize

turyn

pl.wikipedia.org

Wnętrze kościoła w Taizé

Wnętrze kościoła w Taizé

W Turynie rozpoczyna się dziś doroczne spotkanie młodzieży organizowane przez Wspólnotę z Taizé. Normalnie wydarzenia te odbywają się na przełomie roku. W Turynie miało się odbyć półtora roku temu, lecz zostało przełożone o rok ze względu na pandemię. Ponieważ sytuacja sanitarna się nie poprawiła spotkanie noworoczne w Turynie miało charakter przede wszystkim wirtualny. Teraz odbywa się w obecności młodych.

Chrześcijanie w Turynie byli zawiedzeni i dlatego obiecaliśmy, że zorganizujemy normalne spotkanie, jak tylko pozwoli na to sytuacja sanitarna – powiedział brat Benoit z Taizé. Dziś przyjechali wolontariusze, jutro pojawią się uczestnicy. Jest ich dużo mniej niż na poprzednich spotkaniach: 150 wolontariuszy i około tysiąca uczestników. Dla porównania, w poprzednim spotkaniu we Wrocławiu uczestniczyło 15 tys. młodych. Nie zabraknie jednak grup z Rosji i Ukrainy. Przewidziana jest też obecność gospodarzy przyszłego spotkania, które odbędzie się na przełomie roku w Rostocku w Niemczech.

CZYTAJ DALEJ

Matko Łaskawa, módl się za nami...

2024-05-25 20:50

[ TEMATY ]

Rozważania majowe

Wołam Twoje Imię, Matko…

Michał Janik/TV Niedziela

Obraz Matki Bożej Łaskawej umieszczony jest w bocznej kaplicy

Obraz Matki Bożej Łaskawej umieszczony jest w bocznej kaplicy

Obraz Matki Bożej Łaskawej, przed którym się zatrzymujemy pochodzi z 1598 roku i przedstawia Matkę Bożą w czerwonej sukni i w zielonym płaszczu, siedzącą na tronie wśród obłoków i trzymającą na prawym kolanie stojącego małego Pana Jezusa.

Rozważanie 26

CZYTAJ DALEJ

Makulatura na misje

2024-05-26 20:58

Maria Ślusarz

    Dzięki ludziom dobrej woli i o otwartym sercu w Centrum Dziecka w Yaounde w Kamerunie powstaną następne sale przedszkolne dla dzieci pozbawionych opieki!

    W sobotę 18 maja przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni odbyła się druga w tym roku zbiórka makulatury na misje. Zainteresowanie akcją było duże. Zebraliśmy 12 330 kg zużytego papieru i tektury. Cztery osoby przekazały ofiary pieniężne. Tak, więc na wyposażenie następnych sal przedszkolnych przekazaliśmy 5 334,00 zł!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję