Reklama

Jubileusz AMTY

Wszystko zaczęło się w Nowym Jorku prawie w rok po zakończeniu II wojny światowej. Wówczas firma specjalizowała się w sprzedaży świadczeń turystycznych i biletów i w zasadzie tak pozostało do dnia dzisiejszego, kiedy to swoje 60. urodziny obchodzi American Travel Abroad, Inc., polsko-amerykańskie biuro podróży, znane Polonii jako AMTA. AMTA, to jedno z najstarszych, jeśli nie najstarsze, biuro działające na polonijnym rynku turystycznym. Na urodzinowe spotkanie, jakie miało miejsce w sali głównej Muzeum Polskiego w Ameryce, zaproszonych zostało ponad 200 osób.
- Pragnę wszystkim naszym klientom i przyjaciołom serdecznie podziękować za zaufanie, lojalność i wieloletnią współpracę - powiedział właściciel AMTA Andrzej Węgiel.
- Od początku lat 70. właścicielami AMTA są Bronisław Węgiel i Bolesław Łaszewski - przypomina historię działania biura jego pierwszy właściciel Zbigniew Węgiel. - Oczywiście, po kilku latach prowadzenie rozrastającej się wciąż firmy przyjęło młodsze pokolenie Węglów. Nasze główne biuro i centrala znajdują się w Nowym Jorku, jednakże na terenie Chicago i przedmieść posiadamy sześć biur oferujących swoje usługi.
- AMTA to nie tylko wyjazdy do Polski - wyjaśnia szef oddziału chicagowskiego Andrzej Węgiel. - Biuro oferuje ogromną ilość usług związanych z podróżami, a więc: przeloty na terenie Ameryki, do Europy, wynajem samochodów, rezerwacje hoteli, wycieczki z przewodnikiem po Polsce i stolicach europejskich, turnusy w sanatoriach i uzdrowiskach na terenie kraju. AMTA jest również specjalistą w organizowaniu wyjazdów wakacyjnych w miejsca znane, m.in. na Karaiby, Hawaje, do Meksyku, na Bahamas, Bermudy i na Florydę.
Ewenementem na rynku jest umieszczenie w katalogu usług propozycji katolickich pielgrzymek. - Stało się tak ze względu na ogromne zainteresowanie Polonii taką właśnie formą spędzania wolnego czasu - wyjaśniają pracownicy AMTA. W katalogu mamy pielgrzymkę do Polski, podczas której można odwiedzić Czarną Madonnę na Jasnej Górze, Licheńską Panią, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, wstąpić do Niepokalanowa i do Wadowic, miejsca urodzenia Jana Pawła II. AMTA organizuje również pielgrzymki do Guadalupe w Meksyku, do Rzymu i Fatimy w Portugali. Stąd na jubileuszowym spotkaniu obecność m.in. proboszcza bazyliki mniejszej św. Jacka w Chicago, ks. Michała Osucha.
Tak szeroki wachlarz usług powoduje, że AMTA współpracuje z największymi przewoźnikami na świecie. Na jubileuszu pojawili się więc przedstawiciele Lufthansy, Swiss, SAS, linii austriackich i oczywiście LOT-u w osobie dyrektora chicagowskiego oddziału Andrzeja Iwanowskiego.
Atrakcją jubileuszowego spotkania było losowania nagród ufundowanych przez AMTA oraz linie lotnicze. Wśród nich dwa bilety LOT do Polski oraz kilkanaście wycieczek i wczasów w USA.
Działalność AMTY wykracza poza branżowe ramy. Firma nie pozostaje obojętna nawet na podania zarówno indywidualne, jak też grupowe, proszące o wspieracie działalności społecznej, sportowej, artystycznej i kościelnej. A ponad półwieczna historia działania biura, mierzona jest zadowoleniem klientów.
Gratulujemy!

Ip, pb

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Portugalia: kult Matki Bożej z Nazaré kandydaturą UNESCO

2020-01-27 18:28

[ TEMATY ]

Portugalia

UNESCO

Nazare

wikipedia.org

Portugalia przedstawi kandydaturę kultu Matki Bożej z Nazaré jako niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO. Kwestie związane z tą inicjatywą były przedmiotem trzydniowej debaty w portugalskim mieście Nazaré, na wschodnim wybrzeżu tego kraju.

W wydarzeniu, które zgromadziło wspólnoty wiernych oraz instytucje związane z kultem Matki Bożej z Nazaré, wzięli udział m.in. przedstawiciele zgromadzeń maryjnych, a także portugalscy biskupi oraz biskupi z Brazylii oraz kilku byłych portugalskich kolonii w Afryce. Jak poinformował kardynał patriarcha Lizbony Manuel Clemente, spotkanie odbywające się pod hasłem „Dzieląc się dziedzictwem. Wiara na świecie” służyło omówieniu kwestii złożenia kandydatury kultu Matki Bożej z Nazaré do władz UNESCO.

Spotkanie w Nazaré zbiegło się z peregrynacją uważanej za cudowną figurki Matki Bożej z Nazaré z bazyliki w brazylijskim mieście Belém, w stanie Pará, do Portugalii. Pochodząca z przełomu XVII i XVIII w. figurka Maryi odwiedziła m.in. klasztor Hieronimitów w Lizbonie.

Świątynia ku czci Matki Bożej w Nazaré jest najstarszym sanktuarium maryjnym Portugalii. Według legendy, do tej miejscowości w IV w. trafiła drewniana figurka Maryi, przyniesiona przez jednego z mnichów z Ziemi Świętej. Pierwszy kościół powstał w tej portugalskiej miejscowości w XII wieku.

CZYTAJ DALEJ

Filipiny żegnają kardynała Tagle

2020-01-28 20:31

[ TEMATY ]

kard. Tagle

Filipiny

Paweł Kęska/facebook.com

Podczas uroczystej Mszy w katedrze w Manili Filipińczycy dziękowali za posługę kard. Antonio Tagle w ich kraju. W grudniu ubiegłego roku purpurat został mianowany przez Papieża Franciszka prefektem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów i przygotowuje się do wyjazdu do Rzymu.

Pod koniec Mszy wszyscy obecni, w geście wyciągniętych rąk, modlili się za hierarchę o błogosławieństwo w nowej misji. „Chroń go w swoich kochających dłoniach, trzymaj za rękę blisko swojego serca, gdy wyrusza z nową misją” – brzmiała modlitwa.

W imieniu archidiecezji za jego posługę w Manili podziękował purpuratowi biskup pomocniczy Broderick Pabillo.

„Nawet gdy byłeś zmęczony po podróży z drugiego końca świata, zawsze miałeś siłę na spotkanie z nami, na chwilę rozmowy, odwiedzałeś nasze rodziny, gdy ktoś zmarł, czy zachorował. Zawsze miałeś dla nas czas” – mówił hierarcha.

„Filipiny ofiarowują Kościołowi powszechnemu najpiękniejszy dar, jaki miały i wręczają go z otwartym sercem” – powiedział abp Gabriele Caccia, nuncjusz apostolski w tym azjatyckim kraju.

Kard. Tagle brał udział w synodach biskupów za pontyfikatu Franciszka oraz był jednym z głównych mówców podczas spotkania w Watykanie dotyczącego nadużyć popełnianych przez duchownych.

Kard. Luis Antonio Tagle Został mianowany nowym prefektem Kongregacji Ewangelizacji Narodów 8 grudnia ubiegłego roku. Zastąpi on na tym stanowisku dotychczasowego prefekta kard. Fernando Filoniego. Purpurat filipiński będzie drugim Azjatą, stojącym na czele tego urzędu, po kard. Ivanie Diasie z Indii (1936-2017), który pełnił to stanowisko w latach 2006-11.

62-letni obecnie kard. Luis Antonio Gokim Tagle, zwany przez najbliższych „Chito”, jest jedną z najciekawszych i najbardziej rozpoznawalnych postaci Kościoła nie tylko w swej ojczyźnie, ale w całej Azji i na świecie. Gdy 24 listopada 2012 r. na ostatnim, jak się później okazało, konsystorzu Benedykta XVI odbierał z jego rąk biret kardynalski, miał 55 lat i był najmłodszym członkiem Kolegium Kardynalskiego.

Święcenia kapłańskie przyjął 27 lutego 1982 r.. Ma za sobą studia na Uniwersytecie Katolickim Ameryki w Waszyngtonie, kształcił się także w Rzymie. W latach 1997-2003 z nominacji św. Jana Pawła II był członkiem Międzynarodowej Komisji Teologicznej.

22 października 2001 r. Ojciec Święty mianował 44-letniego wówczas kapłana biskupem diecezji Imus (sakrę otrzymał 12 grudnia tegoż roku). 13 października 2011 r. Benedykt XVI przeniósł bp. Taglego na stanowisko arcybiskupa Manili, a w rok później, 24 listopada 2012 r., włączył 55-letniego wówczas hierarchę w skład Kolegium Kardynalskiego. W dniach 12-13 marca 2013 r. purpurat filipiński uczestniczył w konklawe, które wybrało Franciszka, przy czym sam uchodził za jednego z najpoważniejszych kandydatów na nowego następcę św. Piotra. Od 14 maja 2015 r. kard. Tagle jest przewodniczącym Caritas Internationalis.

Nowy prefekt watykańskiego urzędu misyjnego przywiązuje dużą wagę do środków przekazu, zwłaszcza do tych najnowszych. Od 2008 r. co tydzień w telewizji ogólnokrajowej głosi rozważania do czytań niedzielnych, zatytułowane „The Word Exposed”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję