Reklama

Dzieci w „Aspektach”

Jak wygląda życie redakcji tygodnika od kuchni? O tym mogły się przekonać dzieci, które 31 maja całą gromadą odwiedziły „Aspekty”.

Takich gości „Aspekty” jeszcze nie miały. Z wizytą przybyli do nas podopieczni świetlicy Caritas. Dzieci przyjechały z Górzyna wraz ze swoim proboszczem ks. Leszkiem Białugą oraz opiekunkami. Redakcja „Aspektów” była jednym z przystanków podczas ich wycieczki po Zielonej Górze. Przystankiem nieprzypadkowym - dodajmy - gdyż górzyńska parafia niejednokrotnie gościła już na naszych łamach. Tym razem zjawiła się osobiście.
Ze względu na liczbę, dzieciaki skutecznie wypełniły redakcyjne pomieszczenia, co na szczęście nie przeszkodziło im w dokładnym ich obejrzeniu. Przyjrzały się stanowiskom pracy redaktorów. Usłyszały - w dużym skrócie - na czym polega robienie gazety. Zobaczyły, jak wygląda makieta, czyli projekt układu tekstów i zdjęć w gazecie. Mogły też się przekonać, że po wydrukowaniu wszystko idealnie się zgadza - zostało to skrupulatnie sprawdzone na jednym z majowych wydań. Oczywiście, jako pierwsze miały możliwość zapoznać się z makietą obecnego numeru, a nawet zobaczyć w niej tekst ze swojej rodzinnej parafii.
Wielkim wydarzeniem była wizyta w pokoju redaktora odpowiedzialnego. Każdy, kto miał na to ochotę, mógł usiąść w fotelu Szefa i przez chwilę poczuć się jak najważniejsza osoba w redakcji - nic dziwnego, że cieszyło się to dużą popularnością. Był też czas na zadawanie pytań. Dzieci pytały m.in. o to, czy każdy może zostać dziennikarzem, chciały też wiedzieć, na czym polega praca redaktora naczelnego. Pytały, skąd dziennikarz bierze informacje - czy ktoś mu je przysyła, czy sam musi iść ich szukać - i skąd wie, o czym powinien pisać. Dowiedziały się też, dlaczego jedne testy są drukowane, a inne nie i do kogo należy podjęcie tak trudnej decyzji. I wiedzą już, że wcale nie trzeba być zawodowym dziennikarzem, żeby móc publikować swoje teksty w gazecie.
Wizyta z konieczności była dość krótka, mamy jednak nadzieję, że naszym małym gościom spodobała się nasza redakcja. - A czy będziemy mogli jeszcze kiedyś tu przyjechać? - spytała jedna z dziewczynek. „Aspekty” zapraszają!

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świadomi tego, co najniższe i najwznioślejsze!

2021-07-27 12:14

Niedziela Ogólnopolska 31/2021, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Adobe Stock

Nie ma nic gorszego, jak życie na powierzchni – pozbawione kontaktu zarówno z tym, co w nas najwznioślejsze, jak i z tym, co... najniższe. Zbyt łatwo i bezrefleksyjnie dajemy się unosić strumieniowi oszałamiającej cywilizacji. To zmora i nieszczęście naszych czasów. Schodzenie na głębię, także tę mroczną, jest konieczne, by móc żarliwie zwracać swe oczy ku jasnej głębi serca i najwznioślejszym darom Boga.

CZYTAJ DALEJ

Portugalia/Hiszpania: media przypominają o akcie męczeństwa o. Kolbego

2021-07-30 20:40

[ TEMATY ]

Hiszpania

Portugalia

o. Maksymilian Kolbe

Mat.prasowy

Portugalskie i hiszpańskie media katolickie przypominają o 80. rocznicy ofiarowania przez o. Maksymiliana Marię Kolbego swego życia za współwięźnia Franciszka Gajowniczka, skazanego na karę śmierci w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

Odnotowują, że polski franciszkanin stał się jednym z największych świętych XX wieku poprzez ofiarę ze swojego życia. Przypominają, że od czasu pontyfikatu św. Jana Pawła II cela śmierci w bloku 11, w której 14 sierpnia 1941 r. o. Kolbe został zabity zastrzykiem fenolu, była odwiedzana przez następców pochodzącego z Polski papieża: Benedykta XVI oraz Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

Bp Przybylski do sióstr nazaretanek: tylko miłość wszystko wyjaśnia

2021-07-31 17:04

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

nazaretanki

profesja zakonna

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

Jak to jest, że trzy młode, ładne, zdrowe, sprytne i mające przed sobą masę perspektyw dziewczyny nagle to wszystko rzucają i idą w rzeczywistość, która zupełnie nie przystaje do pędu tego świata? Tylko miłość to wszystko wyjaśnia – mówił w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Częstochowie bp Andrzej Przybylski, który przewodniczył 31 lipca uroczystościom złożenia pierwszych ślubów zakonnych przez trzy siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Swoje pierwsze śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożyły: s. Klara Krawczyk, s. Karmela Baryła i s. Izabela Ciuk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję