Reklama

Polska

Tychy: wierni „pojawili się” w kaplicy na obchodach Triduum

Niezwykłą niespodziankę zrobili dla proboszcza parafii św. Ojca Pio w Tychach na Triduum wierni. Nad ławkami w kaplicy umieścili swoje zdjęcia, chcąc wyrazić tym samym poczucie wspólnoty.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z kolei na miejscu proboszcza zamieścili napis: „Najlepszy ksiądz na świecie - Darek”. - To było totalne zaskoczenie. Przystanąłem z wrażenia i naprawdę bardzo mocno mnie ten gest wzruszył i poruszył - przyznaje ks. Dariusz Gadomski.

Fotografii w kaplicy jest kilkadziesiąt - na niektórych pojedyncze osoby, na wielu całe rodziny. - Nie da się ukryć, że odprawianie Mszy św. w pustym kościele jest przygnębiające. Owszem mam świadomość, że parafianie łączą się ze mną online, ale jednak każde podniesienie wzroku przypominało do tej pory o tym, że jednak jesteśmy od siebie oddaleni - opowiada proboszcz.

Podziel się cytatem

Reklama

Parafianie przynieśli zdjęcia do kaplicy, w której przed pandemią odbywały się nabożeństwa, bo w parafii św. Ojca Pio w dzielnicy Mąkołowiec w Tychach wciąż trwa budowa kościoła.

Reklama

Zdjęcia akcji parafian znalazły się na Facebooku i były komentowane przez uczestników inicjatywy. - Widzę, że nie siedzę tam, gdzie zwykle. Następnym razem zajmę miejsce, gdzie nasze zdjęcie - zapowiedziała jedna z parafianek.

Podobnie jak w całej Polsce, wierni z parafii św. Ojca Pio w Tychach mogą uczestniczyć w Eucharystii w czasie epidemii tylko za pośrednictwem transmisji na YouTube. Dlatego sam proboszcz wywiesił na budowanym kościele nawet transparent z napisem „Ja też za Wami tęsknię... ks. Darek”.

- Sens bycia księdzem polega na tym, by być dla ludzi, co w obecnej sytuacji jest bardzo utrudnione. Taka akcja na pewno pomoże odczuć, że jesteśmy wspólnotą i nic, nawet tymczasowe rozdzielenie, nie może tego zmienić. To na pewno mocno podnosi nas wszystkich na duchu, zwłaszcza w czasie trwającego Triduum - podsumowuje ks. Gadomski.

2020-04-10 10:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świąteczne celebracje

Niedziela podlaska 15/2024, str. IV

[ TEMATY ]

Triduum Paschalne

Ks. Marcin Gołębiewski/Niedziela

Poświęcenie wody podczas Wigilii Paschalnej – parafia konkatedralna w Sokołowie Podlaskim

Poświęcenie wody podczas Wigilii Paschalnej – parafia konkatedralna w Sokołowie Podlaskim

Biskup Piotr Sawczuk przewodniczył liturgii Triduum Paschalnego.

W Wielki Czwartek bp Piotr Sawczuk przewodniczył Mszy Wieczerzy Pańskiej w katedrze. Na początku życzenia obecnym na liturgii kapłanom złożyły dzieci.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2024 r.

2024-05-22 15:45

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne duchowieństwa w archidiecezji warszawskiej

2024-05-27 08:37

[ TEMATY ]

zmiany personalne

Archidiecezja Warszawska

Wojciech Łączyński/archwwa.pl

Kard. Kazimierz Nycz wręczył dekrety nowym proboszczom, z których jednego skierował do nowo utworzonej parafii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Szeligach. Mianował też nowego dyrektora Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego “Dobry Zakątek w Konstancinie-Jeziornie.

Na uroczystości zabrakło nowego proboszcza parafii św. Tomasza, ks. Eryka Czarneckiego, który odbierze dekret w późniejszym terminie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję