Reklama

Niedziela Częstochowska

Wojciechowy dar

Projekt „Jesteśmy i pamiętamy… dar Wojciechowy dla naszego Wielkiego Rodaka w setną rocznicę urodzin” trwa w parafii św. Wojciecha BM w Częstochowie. Jego celem jest to, by parafianie pamiętali nauczanie Papieża Polaka i wierzyli, że on już w domu Ojca uprasza nas wstawiennictwo u Boga, a teraz, w tych trudnych czasach, pomaga zachować pokój w sercu.

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

100‑lecie urodzin

parafia św. Wojciecha

Beata Pieczykura/Niedziela

U kaplicy bocznej kościoła pw. św. Wojciecha BM w Częstochowie

U kaplicy bocznej kościoła pw. św. Wojciecha BM w Częstochowie

Jest to projekt otwarty, osoby chętne z tej wspólnoty parafialnej mogą w każdej chwili dołączyć do tej inicjatywy. Aby dołączyć do projektu wystarczy wybrać swój ulubiony cytat Jana Pawła II i wysłać jego treść wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz swoim zdjęciem na adres mailowy: ks.piotr.sokalski@wp.pl lub przez Facebooka. Można też wybrany cytat napisać na kartce i wraz ze swoim zdjęciem przynieść do zakrystii.

Jak powstał pomysł inicjatywy opowiada Agata Leśniczek, pomysłodawca projektu „Jesteśmy i pamiętamy… dar Wojciechowy dla naszego Wielkiego Rodaka w setną rocznicę urodzin” trwającego w parafii św. Wojciecha BM w Częstochowie.

Reklama

Jako iż w tym roku 18 maja przypada okrągła rocznica urodzin tego, którego kochamy i podziwiamy, który przemienił świat i niejedno ludzkie serce, oczywistym jest, aby świętowanie tego znamiennego jubileuszu odbywało się także z udziałem naszej parafii – parafii św. Wojciecha w Częstochowie.

Pomysł na prezentację multimedialną angażującą naszą wspólnotę Wojciechową zrodził się podczas realizacji innej inicjatywy – projektu przygotowanego wspólnie z koleżanką i kolegą z pracy dla młodzieży, a który to polegał na udzieleniu przez młodych odpowiedzi na 100 pytań w języku angielskim związanych z dzieciństwem, okresem młodzieńczym, drogą duszpasterską oraz pontyfikatem Jana Pawła II. Było to nie lada wyzwanie, zarówno dla uczestników, jak i dla nas, organizatorów, zadanie, któremu owocnie sprostaliśmy. Podobne wyzwanie postawiłam sobie, zastanawiając się, jak tę szczególną liczbę przełożyć na inicjatywę, która, tym razem, zaangażowałaby moją wspólnotę parafialną. Padło na cytaty, złote myśli, fragmenty przemówień i homilii…

Chciałam, aby ten projekt był naszym osobistym, ale jednocześnie wspólnym świadectwem i hołdem dla naszego Rodaka; osobistym, gdyż dzielimy się w nim z innymi tymi słowami Ojca Świętego, które wyryte mamy w sercu, których nie chcemy zapomnieć, którymi chcemy żyć, oraz wspólnym, gdyż jako wspólnota Wojciechowa – my wszyscy: parafianie, duszpasterze, siostry zakonne i przyjaciele naszego Kościoła jednoczymy się, okazując swoją odwagę i miłość do naszego Świętego. Co więcej, pomysł umieszczenia zdjęć w projekcie ukazuje nas – żywe osoby, osoby Wojciechowe, które pragną uczcić tego, którego ukochał cały świat. A okrągła – setna rocznica jest doskonałą ku temu okazją.

Reklama

Dla nas wszystkich nastał trudny czas, czas ograniczonych kontaktów, spotkań, wspólnej modlitwy i działań, dlatego nie myślałam, iż projekt ujrzy światło dzienne. Stało się jednak inaczej, a to za sprawą naszych drogich Duszpasterzy Wojciechowych, z proboszczem ks. prał. Stanisławem Iłczykiem na czele, którzy przyjęli pomysł z wielką serdecznością i swoją życzliwością, wsparciem i bezpośrednim zaangażowaniem od początku pomagają w jego realizacji. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest niezawodny ks. Piotr Sokalski, którego pomoc w powstawaniu tego projektu jest wręcz nieodzowna i niezastąpiona. To także, a nawet, przede wszystkim, dzięki tym wszystkim odważnym parafianom i przyjaciołom Wojciechowym, którzy już w projekcie są i tym, którzy dołączą, inicjatywa ta nabiera rumieńców. Zwieńczeniem naszych wspólnych dotychczasowych działań jest prezentacja multimedialna udostępniona na stronie internetowej naszej parafii. Jako iż jest to projekt otwarty, osoby chętne z naszej wspólnoty parafialnej mogą w każdej chwili dołączyć do tej inicjatywy, stając się częścią naszego Wojciechowego daru dla Ojca Świętego.

Jest to nasze wspólne Wojciechowe świadectwo i hołd ku czci naszego Wielkiego Rodaka!

Agata Leśniczek

Oprac. Beata Pieczykura

2020-05-07 09:19

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Franciszek do młodzieży: Jan Paweł II bardzo Was kochał

Problemy osobiste i rodzinne nie są przeszkodą na drodze świętości i szczęścia – powiedział Ojciec Święty Franciszek do młodzieży, wskazując na przykład życia Karola Wojtyły.

W przesłaniu z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II przypomniał, jak bardzo on kochał młodych ludzi. Słowo Papieża zostało wyemitowane 18 maja w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej oraz w innych mediach.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Marcin Modrzyński o rekolekcjach „Beatyfikacja33”

2021-07-26 17:39

[ TEMATY ]

beatyfikacja

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

matka Elżbieta Czacka

Beatyfikacja33

Beatyfikacja.info

„To nie pierwsze rekolekcje w takiej formule. Powstały w oparciu o organizowane wcześniej rekolekcje „Oddanie33”, przez które przeszło łącznie ponad 500 tysięcy osób z całej Polski. Są więc sprawdzonym narzędziem duszpasterskim – mówi ks. Marcin Modrzyński o rekolekcjach przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

Bernadeta Kruszyk: Już niebawem, 6 sierpnia, rozpoczną się ogólnopolskie rekolekcje przygotowujące do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Nazwę łatwo zapamiętać „Beatyfikacja33”. Dlaczego 33?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję