Reklama

Wakacje z Bogiem

Przemierzają szlaki górskie, zwiedzają sanktuaria, małe kościółki, uczestniczą w Eucharystii w miejscach wyśnionych, wymarzonych dla każdego turysty. Takie chwile stają się udziałem uczestników wakacji z Bogiem, organizowanych corocznie przez parafię Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. Wakacje z Bogiem to jedna z form duszpasterstwa w stalowowolskiej parafii konkatedralnej, kontynuowana od wielu lat. Letnie wyjazdy nad morze czy w góry są przedłużeniem dialogu, który ma miejsce między innymi na katechezie. - Nie można bowiem zakończyć ewangelizacji w czterech ścianach sali katechetycznej - stwierdza ks. Edward Madej. - Owszem, przekazywanie Ewangelii, prawd wiary ma istotne znaczenie dla młodego człowieka. Właśnie ta wiedza, zdobywana na katechezie, powinna być w różny sposób pogłębiana i wprowadzana w życie. Dlatego staramy się tak organizować wakacje dla dzieci i młodzieży z naszych wspólnot, aby w tym ważnym okresie wypoczynku młode pokolenie doświadczało spotkania z Bogiem. Bóg przemawia do człowieka w różnych sytuacjach, przemawia codziennie, ale w czasie wakacji w sposób szczególny pozwala odnaleźć siebie w pięknie przyrody, w zafascynowaniu naturą, w której tak wiele mamy śladów Bożej obecności.
- Ważne jest, aby coroczne wakacje z Bogiem przyczyniały się do duchowego wzrostu młodych ludzi, aby pozwalały im odkryć w Kościele wszystko to, co niesie Ewangelia - pewną świeżość, radość, fascynację Bogiem. Aby na fundamencie pięknej, duchowej miłości, która rodzi się z dialogu z Bogiem i człowiekiem, wzrastał człowiek przygotowany do dorosłego życia - akcentuje ks. Madej. - Wielką wagę przywiązujemy także do rozwoju intelektualnego, kulturalnego i wzmocnienia fizycznego. Przeżycie takich wakacji pozwala dzieciom i młodzieży lepiej wejść w nowy rok szkolny i podjąć nowe obowiązki. Szczególną wagę przykłada się do tego, by zapewnić bezpłatny wypoczynek osobom z rodzin o niższym statusie materialnym. Podejmowane działania wspierane są przez różne instytucje i parafian, za co ksiądz proboszcz składa wszystkim serdeczne podziękowanie. Także i w tym roku wspólny trud zaowocuje wyjazdem na wakacje z Bogiem, wnosząc w serca ich uczestników autentyczną radość i nadzieję.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty Mateusz - Apostoł i Ewangelista

Niedziela szczecińsko-kamieńska 37/2002

[ TEMATY ]

święty

Arkadiusz Bednarczyk

21 września obchodzimy święto św. Mateusza, jednego z dwunastu Apostołów, autora pierwszej Ewangelii. Imię Mateusz jest odtworzeniem imienia Matthaios z hebrajskiej formy matthai, pochodzącej od Mattanjahu albo martanja (por. Ezdr 10, 33; 1 Krn 9, 15) i znaczy "dar Boga" . W Ewangelii św. Marka Mateusz - celnik nosi też drugie semickie imię Lewi, syn Alfeusza (Mk 2, 14-17), podobnie w Ewangelii św. Łukasza ( Łk 5, 27 32). Imię Lewi było znane w Starym Testamencie, ponieważ tak nazywał się syn Jakuba i Lei (Rdz 29, 34; 49, 5).

CZYTAJ DALEJ

ME siatkarzy - Heynen: nigdy nie płakałem tak bardzo

2021-09-20 12:57

[ TEMATY ]

siatkówka

PAP/Andrzej Grygiel

Trener Vital Heynen nie kryje, że pożegnanie z reprezentacją Polski siatkarzy, do którego doszło w szatni po wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Europy, było bardzo emocjonalne. "Nigdy nie płakałem tak bardzo" - napisał w poniedziałek na Twitterze szkoleniowiec.

Umowa Heynena, który rozpoczął współpracę z biało-czerwonymi w 2018 roku, wygasa wkrótce. Prezes PZPS Jacek Kasprzyk jeszcze w sierpniu przekazał, że nie zostanie ona przedłużona, a Belg musiałby startować ponownie w konkursie na to stanowisko. Ten od jakiegoś czasu już dość wyraźnie sugerował, że nie zamierza tego robić, a po wywalczeniu brązu w niedzielę w katowickim Spodku w szatni właściwie pożegnał się już z podopiecznymi. To właśnie to spotkanie tak bardzo wzruszyło go.

CZYTAJ DALEJ

Papież do słowackich jezuitów: wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci

2021-09-21 13:42

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

- Wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty dodał, że wie, iż „odbywały się nawet spotkania prałatów”, którzy myśleli, że jego stan jest poważniejszy, niż mówiono i „przygotowywali konklawe”. – Cierpliwości! Dzięki Bogu czuję się dobrze – zapewnił papież.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję