Reklama

Zaproszenia

Sanktuarium w Miedniewicach czeka

Program Mszy św. i nabożeństw w czasie Odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach 2013

1 sierpnia

15.00 - Witanie przychodzących pielgrzymów

18.00 - Msza św. i Apel poległych - bp Józef Zawitkowski

20.00 - Dróżki Maryjne w wirydarzu Sanktuarium

Reklama

21.00 - Czuwanie nocne przed cudownym obrazem do godz. 23.30

2 sierpnia

24.00 - Msza św. z kazaniem - o. Kustosz Sanktuarium

1.00 - Nabożeństwo Maryjne przed cudownym obrazem Pani Mazowsza z odczytaniem próśb i uczczeniem relikwii krwi bł. Jana Pawła II

2.00 - Ciąg dalszy czuwania przed cudownym obrazem do 04.30.

5.00 - Godzinki do NMP

6.00 - Msze św. dla grup pielgrzymkowych z Łowicza

7.00 - Msze św. dla grup pielgrzymkowych ze Skierniewic

8.00 - Msze św. dla grup pielgrzymkowych z Błonia

9.00 - Msze św. dla grup pielgrzymkowych z Sochaczewa

10.00 - Msze św. dla grup pielgrzymkowych z Żyrardowa

12.00 - Msza św. odpustowa celebrowana przez Ks. Bpa Józefa Zawitkowskiego

13.30 - Procesja Eucharystyczna

Oferta dla pielgrzymów i gości

1 i 2 sierpnia

możliwość zamówienia intencji mszalnych do IV 2014 r. odprawianych w naszym Sanktuarium przed cudownym obrazem

możliwość nabycia „Przewodnika po Sanktuarium”, pozycji książkowej „Historia Sanktuarium”, obrazów w formie A4 i pocztówkowej z modlitwami do Pani Mazowieckiej, różańca z napisem Miedniewice oraz pamiątkowych breloków z wizerunkiem sanktuarium i ołtarza (stanowiska przy sanktuarium)

2 sierpnia - piknik rodzinny

możliwość spożycia posiłków z grilla, grochówki oraz ciast, napojów i słodyczy (stanowiska od drogi przy bramie wjazdowej na plac klasztorny) - od 7.00.

scena z występami artystycznymi przy bramie wjazdowej - po 14.00

pokaz jazdy szwoleżerów oraz posługiwania się szablą na placu klasztornym (od strony szkoły) - po 14.00

Zapraszamy wszystkich Czcicieli Mazowieckiej Pani

Łatwy dojazd z autostrady A2 na węźle Wiskitki w kierunku Sochaczewa, a od strony Sochaczewa na trasie 50 za Guzowem przed węzłem na A4 w prawo - 4 km. Z Bolimowa w kierunku Aleksandrowa za mostem w prawo: 9 km.

2013-07-25 11:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ósmy dzień Wielkiego Odpustu

[ TEMATY ]

odpust

Krzysztof Jasiński

Ósmy już dzień Wielkiego Odpustu przeżywaliśmy rozważając hasło: „Maryja uczy dobroci w kulturze przemocy i odrzucenia”. O godzinie 6:00 wierni zebrali się na pierwszą Mszę Świętą, której przewodniczył o. Wacław Zyskowski. Zaraz po zakończeniu Eucharystii, pielgrzymi odśpiewali Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Msza Święta, pod przewodnictwem o. Piotra, rozpoczęła się o godzinie 7:00. Ojciec Piotr wygłosił też homilię do zebranych wiernych. Zaczął on od zaznaczenia, że człowiek, który naprawdę kocha, chce zobaczyć twarz ukochanej osoby, dlatego właśnie my tak licznie zgromadziliśmy się przed obrazem Matki Bożej Tuchowskiej. Gromadzimy się tutaj, prosząc o to, by świat był lepszy, i dobrze, że o to prosimy, ale lepszy świat nie będzie darem z niebios, który przyjdzie bez wysiłku. Lepszy świat mamy tworzyć my, swoją dobrocią i miłością, której możemy uczyć się właśnie tutaj, u Maryi. Musimy pytać się Jej, jak w tym świecie, pełnym przemocy i odrzucenia, mamy kochać i być dobrzy. Idąc za przykładem Matki Bożej, nie sposób nie zauważyć Jej postawy zawierzenia się Bogu. Nawet pod krzyżem, gdy umierał Jej Syn, nie usłyszeliśmy słowa wyrzutu czy skargi. Nam dziś niestety często brakuje tej wiary.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Pawlina: nie róbmy z Bożego Narodzenia tradycji bez Boga

2022-11-25 15:31

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

Ks. Krzysztof Pawlina

Adobe Stock

„Mam nieraz wrażenie, że tam nie ma treści. Że zapominamy, Kogo my świętujemy. Tradycja bez Boga” - mówi o świętowaniu Bożego Narodzenia ks. prof. Krzysztof Pawlina. Rektor Akademii Katolickiej w Warszawie zaprasza na cykl adwentowych konferencji przygotowujących do dobrego przeżycia Bożego Narodzenia, pod hasłem „Odnowić pamięć serca”.

Zaplanowano cztery konferencje: „Zdążyć na czas”, „Delikatność piękna”, „Wybrać miłość” i „Bliscy dalecy”. Mają one pomóc w przygotowaniach do uroczystości Bożego Narodzenia.

CZYTAJ DALEJ

Papież: przemoc względem kobiet nie bierze się znikąd

2022-11-26 15:00

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Aby skutecznie zwalczyć plagę przemocy względem kobiet nie wystarczą wyspecjalizowane organy czy działania represyjne. Potrzeba jedności i współpracy przede wszystkim w dziedzinie prewencji – mówił Papież na audiencji dla przedstawicieli włoskiej policji, którzy specjalizują się w zwalczaniu przemocy względem kobiet. Podkreślił, że prewencja jest niezwykle ważna, bo ten rodzaj przemocy wynika często z postaw kulturowych, głęboko zakorzenionej mentalności i uprzedzeń.

Papież zwrócił też uwagę na czynniki, które sprzyjają przemocy względem kobiet. Są to z jednej strony hedonistyczny styl życia, a z drugiej – kryzys gospodarczy i społeczny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję