Reklama

Dzień, który dał nam Pan

Abp Władysław Ziółek poświęcił mury łódzkiego kościoła pw. św. Jana Chrzciciela przy ul. Artylerzystów. Obrzęd poświęcenia wpisał się w parafialny odpust, który obchodzono 20 czerwca

Metropolita łódzki pokropił wodą święconą także wyposażenie świątyni: ołtarz, ambonkę, stacje drogi krzyżowej, organy oraz odsłonił pamiątkową tablicę. Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa została ofiarowana w intencji wszystkich parafian oraz budowniczych i dobrodziejów kościoła.
Pasterz łódzki zwrócił uwagę, że każde podejmowane w parafii działanie, a zwłaszcza budowa kościoła, przyczynia się do zintegrowania lokalnej wspólnoty. W świątyni wierni kształtują swoją postawę chrześcijańską. Uczestniczą w liturgii, słuchają Słowa Bożego, posilają się Ciałem Pańskim, nabierają sił potrzebnych do wypełniania najważniejszego przykazania - przykazania miłości. Św. Jan Chrzciciel, patron parafii, odważnie wskazuje na taką właśnie drogę miłości. (…) Abp Ziółek serdecznie podziękował proboszczowi ks. kan. Markowi Rzeźnickiemu za odważne, pełne kapłańskiej determinacji podjęcie budowy nowej świątyni. To zadanie Ksiądz Proboszcz wraz z parafianami nadal konsekwentnie realizuje. Bez parafian, ich inspirującej obecności, zrozumienia i wsparcia to dzieło by nie powstało. Stąd też w dniu odpustu i zarazem poświęcenia nowego kościoła zabrzmiało wspólne wołanie: „Oto jest dzień, który dał nam Pan! Radujmy się nim i weselmy!”.
Za sprawowanie Eucharystii, wygłoszone słowo i wspólną modlitwę Metropolicie łódzkiemu podziękował ks. kan. Marek Rzeźnicki oraz reprezentanci parafian. Ksiądz Proboszcz wyrazy wdzięczności skierował również do tych, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarami przyczyniają się do rozbudowy i wyposażania parafialnej świątyni. Osobne słowa podziękowań wypowiedział pod adresem uczniów i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 169 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, a także asyst z łódzkich parafii: Matki Bożej Bolesnej, NMP Królowej Polski, Najświętszego Serca Jezusowego, Świętej Rodziny, Zesłania Ducha Świętego, św. Franciszka, Niepokalanego Serca NMP, Najświętszego Sakramentu, Miłosierdzia Bożego. Uroczystość zwieńczyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem udzielone przez Księdza Arcybiskupa.
Na zakończenie warto wspomnieć o dużym zainteresowaniu społeczności parafialnej czytelnictwem prasy katolickiej. Po Liturgii wiele osób nabywało tygodnik „Niedziela”, a także inne tytuły katolickie. To bardzo budujące zjawisko.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św. O. Pio

2021-09-23 13:06

[ TEMATY ]

O. Pio

o. Jerzy Tomziński

Marian Sztajner/Niedziela

„Gapiłem się na Niego, ja nie dałem rady tak długo się modlić. Człowiek bardzo cierpiący i bez przerwy modlący się na różańcu” – do osobistych spotkań ze świętym, powraca wieloletni generał Zakonu Paulinów, 103-letni o. Jerzy Tomziński.

POSŁUCHAJ CAŁOŚĆ WYPOWIEDZI

CZYTAJ DALEJ

Abp Gallagher na Szczycie ONZ: nakarmienie głodnych to za mało

2021-09-25 15:35

Adobe Stock

W trwającym Szczycie Systemów Żywnościowych ONZ uczestniczą przedstawiciele Stolicy Apostolskiej. Abp Paul Gallagher, sekretarz ds. relacji z państwami, podczas swojego wystąpienia zaznaczył, że istnieje pilna potrzeba zintensyfikowania międzynarodowych działań na rzecz przekształcania systemów żywnościowych oraz zwalczania braku bezpieczeństwa żywnościowego i niedożywienia. „Głód jest powodem do wstydu” – powiedział duchowny.

Watykański odpowiednik ministra spraw zagranicznych przypomniał słowa Papieża Franciszka, że głód w XXI wieku jest nie tylko tragedią ludzkości, ale także prawdziwym powodem do wstydu. Konieczne jest podjęcie skutecznych działań, zamiast nieustannego formułowania deklaracji i strategii. Według Ojca Świętego, należy dążyć m.in. do wzmocnienia lokalnych gospodarek i zapewnienia ogólnodostępnej zdrowej diety, przy jednoczenym ograniczeniu marnotrawienia żywności, zrównoważeniu środowiska i poszanowaniu lokalnych kultur.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję