Reklama

Rekolekcje u Sióstr Boromeuszek

Owocny czas

Niedziela wrocławska 28/2010

Magdalena Lewandowska: - Dlaczego warto wybrać się na rekolekcje?

S. Jana Gabriel: - Nasze rekolekcje organizowane dla różnych grup wiekowych. Mamy rekolekcje dla młodzieży: wiek kilkunastoletni jest takim czasem przejścia z wiary rodziców na swoją własną wiarę. Albo ktoś się utwierdzi i znajdzie Pana Boga osobowo, albo pływa po powierzchni - dla osób poszukujących rekolekcje są zawsze owocnym czasem. Przygotowujemy również rekolekcje dla starszych (19-40 lat), którzy najczęściej już znaleźli Boga, a potrzebują chwil wyciszenia, zatrzymania, by naładować akumulatory, zastanowić się co dalej. Ci, którzy przyjadą do Trzebnicy, znajdą XIII-wieczny klasztor, ciszę, spokój - same historyczne mury dają szansę wejścia głębiej w siebie, zbliżenia się do Boga. Jest też duży ogród z platanami, wspaniałe miejsce do wypoczynku.

- Co można znaleźć na takich rekolekcjach?

- Młodsze grupy wiekowe na „Wakacjach z Bogiem” rozpoczynających się 16 lipca znajdą rekolekcje warsztatowe: oprócz Mszy św., konferencji, będą warsztaty z pierwszej pomocy, warsztaty tańca, muzyczne, warsztaty nakrywania do stołu. Dzięki temu dziewczęta będą miały możliwość uczenia się codziennego życia, również kobiecości i odkrywania siebie. I rzecz na pewno na rekolekcjach najważniejsza to umacnianie wiary, poszukiwanie i dochodzenie do źródeł.
Tegoroczne sierpniowe rekolekcje w górach, w Szklarskiej Porębie, to także odkrywanie Boga w pięknie przyrody, w kontakcie z naturą. Ja ile razy jadę w góry, czuję się otoczona przez Pana Boga, czuję się na swoim miejscu.

Reklama

- Jakie efekty można zauważyć u osób, które przeżyły wyjazd rekolekcyjny?

- Widać, jak człowiek pięknie się rozwija, widać, jak przechodzi na kolejny etap, niezależnie od tego, jaką drogę później wybiera: czy małżeństwo, czy życie zakonne, czy samotność. Same dziewczęta podkreślają, że rekolekcje to dla nich czas, który pomaga podjąć kolejny krok w życiu, odnaleźć siebie, skorygować to, co było niewłaściwe.

- Dla kogo są rekolekcje organizowane przez Siostry?

- Rekolekcje w pierwszej grupie wiekowej organizowane są tylko dla dziewcząt. Grupa dla starszych, 19-40 lat, przewidziana jest również dla płci męskiej, dlatego gorąco zapraszamy także panów. Rekolekcje dają możliwość kreatywnego, dobrego spędzenia czasu, odkrywając siebie, odkrywając Pana Boga, ucząc się żyć z innymi. Ich koszt jest bardzo niski, ale zawsze powtarzam, że jeżeli ktoś rzeczywiście chce odkryć siebie, wejść w głębsze relacje z Bogiem, a nie może zapłacić pełnej kwoty, to wystarczy tyle, ile może. Koszty nie są dla nas najważniejsze.

Zapraszamy na rekolekcje organizowane przez Siostry Boromeuszki

Wakacje z Bogiem
Jeśli chcesz wypocząć i pogłębić wiarę...
- 16-20 lipca
- klasztor w Trzebnicy
- dziewczęta od 12 do 16 lat
- koszt 70 zł lub według możliwości

Rekolekcje w Szklarskiej Porębie

Z miłości stworzeni, do miłości powołani...
- 23-27 sierpnia
- rekolekcje w górach
- koszt 120 zł
- konieczność zgłoszenia do 5 sierpnia
Szczegółowe informacje:
s. Jana: s.janasmcb@wp.pl, tel. 507 679 946
s. Letycja: s.Letycja@poczta.fm, tel. 663 372 295

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co dosłownie oznacza Ewangelia o kamieniu młyńskim u szyi?

2021-09-25 17:58

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN, Family News Service

Rozważanie ks. Pawła Rytla-Andrianika do Ewangelii na 26. Niedzielę zwykłą.

1. Jak rozumieć mocne słowa Jezusa

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: wystrzegajmy się zamknięcia w małych grupkach

2021-09-26 12:36

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Przed zamykaniem się w małych, ekskluzywnych grupkach przestrzegł Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii (Mk 9, 38-41), czytanego w 26 niedzielą zwykłą roku B, w którym mowa o tym, że uczniowie zabraniali pewnemu człowiekowi wypędzania złych duchów w imię Jezusa. Pan zachęca ich, aby nie stawiali przeszkód tym, którzy czynią dobro i wzywa do czuwania nad własnym sercem, aby nie ulegli złu i nie gorszyli innych – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Ważna jest wytrwałość i cierpliwość - 200 lat kościoła św. Michała Archanioła w Miliczu

2021-09-26 18:18

Eryk Taterka

W milickim kościele pw. św. Michała Archanioła odpust ku czci świętego patrona połączony był z 200. rocznicą budowy kościoła.

Uroczystościom w parafii przewodniczył o. Wojciech Łokieć SJ. Jezuita z Bytomia prowadził przez 3 dni rekolekcje, które miały przygotować wiernych do wspólnej radości odpustowych. Pierwszego dnia konferencja dotyczyła Eucharystii, Drugiego o ojcostwie na wzór św. Józefa, a trzeciego dnia o Maryi, Matce wszystkich ludzi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję