Reklama

Niedziela Wrocławska

Czy powieszą flagi na ratuszu?

Radny Rady Miejskiej Wrocławia, Michał Piechel złożył interpelację, aby 16 października na budynku Ratusza Miejskiego oraz wszystkich taborach komunikacji miejskiej zawisły flagi państwowe i papieskie.

[ TEMATY ]

Wrocław

św. Jan Paweł II

www.tuwroclaw.com

Ratusz Miejski

Ratusz Miejski

W tym roku obchodzona jest 100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II. Z tej okazji powstaje wiele inicjatyw, które mają na celu uczczenie pamięci po Wielkim Polaku. Wniosek złożony przez radnego Michała Piechela w sprawie powieszenia flag komponuje się w obchodzony jubileusz. Oprócz prośby o powieszenie flag jest także ujęta inicjatywa specjalnego tramwaju papieskiego.

Nie bez przyczyny został wybrany dzień 16 października. Tego dnia, w 1978 r., Karol Wojtyła został wybrany na Biskupa Rzymu i obrał imię Jan Paweł II.

Reklama

Jak czytamy w złożonej interpelacji “ Wywieszenie flagi i tramwaj, w dniu wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Świętego Piotra, będzie stanowić hołd Wrocławia dla Wielkiego Polaka, jakim był Piotr naszych czasów za nieoceniony dar Wolności „89” ”.

Zgodnie z art 24 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, prezydent Wrocławia na rozpatrzenie złożonej interpelacji ma 14 dni.

2020-09-01 13:02

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gala konkursu wiedzy o wielkich Polakach

W konkursie najlepsze wyniki zdobyli:

CZYTAJ DALEJ

Niebieska Pani wraca do Oławy

2021-07-22 14:41

Ks. Szymon Kocemba

„Bez względu na pochodzenie wszyscy jesteśmy dziedzicami naszej wspólnej historii, w tym sensie wszyscy jesteśmy potomkami Sobieskich, Jabłonowskich, Radziwiłłów, Sapiehów, Tarnowskich czy Czartoryskich z całą ich wielkością i marnością. Bez tych rodzin i bez ich wkładu do naszej historii nasza polskość, nasze kulturowe dziedzictwo byłoby po prostu inne i raczej uboższe” – napisał książę Maciej Radziwiłł

17 lipca w dniu urodzin Marii Klementyny książę Maciej Radziwiłł przekazał kopię wizerunku Matki Bożej Loretańskiej Sobieskich, jako dar dla Ziemi Oławskiej oraz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie, której aktualnie proboszczem jest ks. Leszek Woźny. Uroczystość parafialna odbyła się dzięki zaangażowaniu księdza Janusza Gorczycy, który z inicjatywy starosty oławskiego Zdzisława Brezdenia odpowiadał za przygotowanie wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia Pana Jezusa

2021-07-23 16:46

[ TEMATY ]

św. Anna

Podlasie

Prostyń

Archiwum CIDD

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Na mocy decyzji papieża Franciszka, niedziela 25 lipca br. jest obchodzona jako I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wedle miejscowej tradycji, w XVI w. w Prostyni we wschodniej Polsce, miały miejsce objawienia babci Jezusa Chrystusa. Znajduje się tam sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny. To miejsce ważne także dla rodziny przyszłego błogosławionego – kard. Stefana Wyszyńskiego.

Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny liczy ponad 500 lat. Dokumenty archiwalne podają, że w 1510 roku w Prostyni św. Anna objawiła się Małgorzacie, żonie Błażeja. Święta poleciła, aby wybudowano kościół pw. Trójcy Przenajświętszej oraz kaplicę pw. św. Anny w miejscu jej objawienia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję