Reklama

Przesłanie bp. Wacława Depo do Maturzystów

Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam
(1J 4,16)

Drodzy Maturzyści, którzy nosicie w sobie niespokojność pytań związanych z tajemnicą życia i powołania każdego z Was.
Z radością i nadzieją wypowiadam do Was moje pasterskie zaproszenie na tradycyjną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 23 października 2010 r., aby spotkać się z Maryją i wypowiedzieć swoje zawierzenie Bogu, związane nie tylko z czekającym Was egzaminem dojrzałości, ale z Bożym zamysłem wobec Waszego życia.
Pozwólcie, że w tym krótkim słowie, na progu podejmowania przez Was decyzji wyjścia na drogę wiary, przywołam słowa Ojca Świętego - Benedykta XVI skierowane do ludzi młodych, reprezentujących wspólnoty wierzących Anglii, Walii i Szkocji: „Nie lękajcie się przyjąć Chrystusa, bo On da każdemu z Was łaskę potrzebną do wypełniania Waszego powołania. Proszę Was, abyście nie zadowalali się drugorzędną doskonałością. Proszę Was, abyście nie stawiali sobie jednego ograniczonego celu i pomijali wszystkie inne. (...) Szczęście jest czymś, czego wszyscy pragniemy, ale jedną z największych tragedii na tym świecie jest to, że tak wielu ludzi nigdy go nie znajduje, gdyż szukają go w «złych miejscach», którymi są: narkotyki, pieniądze, seks, pornografia czy alkohol. Jest tylko jedna rzecz, która trwa niezmiennie: miłość Jezusa Chrystusa do każdego z Was osobiście. Szukajcie Go, poznawajcie i kochajcie, a On wyzwoli Was z niewoli błyskotliwej, lecz powierzchownej egzystencji, tak często proponowanej przez dzisiejsze społeczeństwo. Odrzućcie to, co bezwartościowe i uczcie się swej własnej godności jako dzieci Boże” (17 września 2010 r.).
Drodzy Młodzi Przyjaciele! Postawmy sobie pytanie: któż, bardziej jak Maryja otworzy nas na tę głęboką i porywającą znajomość Chrystusa, abyśmy na co dzień byli świadkami, że „uwierzyliśmy miłości, jaką Bóg ma ku nam”? Wejdźmy na tę „drogę Maryi”, która jest przykładem człowieka wiary, słuchania i wypełnienia planu miłości Boga, i naszego osobistego spełnienia. Proszę Was, aby przygotowaniem do pielgrzymki i osobistego zawierzenia Bogu była osobista, czy wypowiadana we wspólnocie Kościoła modlitwa różańcowa. Jest ona jednocześnie ewangeliczną medytacją i prośbą. Modlę się za Was, aby to Wasze wytrwałe błaganie zanoszone do Matki Bożej opierało się na ufności, że macierzyńskie wstawiennictwo Maryi, może wszystko uzyskać od Serca Jej Syna. Uwierzcie po raz kolejny, że Ona modli się z nami i za nas.
Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak zaprosić Was na szlak tej pielgrzymki, która jest zarazem wyznaniem naszej wiary w Boga i ufności otrzymania Jego błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

+ Wacław Depo

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czas pandemii pogłębia problemy alkoholowe

2021-07-27 16:38

[ TEMATY ]

alkohol

pandemia

pandemia COVID‑19

Adobe Stock

Czas pandemii pogłębia problemy alkoholowe - ocenił ks. Marek Dziewiecki, psycholog i członek Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, komentując dane Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomiu. Wynika z nich, że w 2020 roku radomianie na alkohol wydali rekordową ilość pieniędzy, bo aż 237 mln złotych. Wzrost wydatków odnotowano również w całym kraju.

Z danych wynika również, że na przestrzeni ostatnich trzech lat w Radomiu ponad 10 tys. osób leczyło się z powodu zaburzeń spowodowanych przez nadmiernie spożywanie alkoholu. Większość z nich korzysta z terapii i leczenia specjalistycznego.

CZYTAJ DALEJ

W. Brytania: W Glasgow spłonął kościół mający długie związki z Polską

2021-07-28 15:01

[ TEMATY ]

pożar

twitter.com/ArchdiocGlasgow

W Glasgow w nocy z wtorku na środę niemal doszczętnie spłonął katolicki kościół pod wezwaniem św. Szymona, który od II wojny światowej był duchowym centrum tamtejszej Polonii. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

Informację o pożarze kościoła znajdującego się w dzielnicy Partick w zachodniej części Glasgow straż pożarna otrzymała o godz. 2:40 w nocy. W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło ponad 30 strażaków, ale jak wynika z relacji mediów i z zamieszczonych zdjęć, kościół został uszkodzony bardzo poważnie, m.in. runął w nim dach i zniszczone zostały wszystkie okna.

CZYTAJ DALEJ

Czuwać, towarzyszyć i chronić życie ludzkie

2021-07-28 13:02

ks. Łukasz Romańczuk

W kościele pw. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława we Wrocławiu odbyła się Msza św. w intencji Dolnośląskiej Policji. Eucharystii przewodniczył ks. bp Jacek Kiciński.

Okazją do wspólnego spotkania i modlitwy była 102. rocznica powstania państwowej Policji. Wszystkich zgromadzonych w kościele powitał ks. Andrzej Brodawka, proboszcz parafii. -Trudno powiedzieć ile było tutaj takich Mszy św., kiedy pracownicy policji dziękowali za wszelkie dobro i błogosławieństwo. Znajdujecie się w różnych sytuacjach i opałach. Dziś przychodzicie, aby dziękować i prosić o to błogosławieństwo - mówił ks. Brodawka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję