Reklama

Szlachetna Paczka rekrutuje liderów

Lato dopiero się rozpoczyna, a przygotowania do Szlachetnej Paczki już dawno w toku. Stowarzyszenie „Wiosna” w regionie świętokrzyskim - organizator największej akcji charytatywnej na Święta Bożego Narodzenia - rozpoczęło rekrutację liderów rejonów. W tym roku Paczka chce powiększyć swój zasięg pomocy przynajmniej o trzy rejony w okolicach Miedzianej Góry i Zagnańska, Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Sandomierza

Niedziela kielecka 26/2011

Poszukiwani są ludzie w różnym wieku, różnych zawodów, odważni, kreatywni, wrażliwi, lubiący kontakt z drugim człowiekiem. Liderzy traktują udział w akcji jako wyróżnienie i wyzwanie, zadanie, w którym mogą się sprawdzić, jako pracę niosącą cenne doświadczenie, ale przede wszystkim dającą możliwość realnej, konkretnej pomocy rodzinom, starszym i dzieciom, która ma wymiar więcej niż materialny. Wpływa na podniesienie wartości obdarowanych, wnosi w ich życie radość i nadzieję.
- Co roku obserwujemy wielką mobilizację liderów, którzy w niezwykle w odpowiedzialny sposób podchodzą do swojej wolontaryjnej pracy, poświęcając wiele czasu i energii na przygotowanie akcji. Zaskakuje nas ich zaangażowanie i pomysłowość w propagowaniu akcji w swoim środowisku, umiejętna współpraca z samorządem, z jednostkami pomocowymi, parafiami czy szkołami. Zawsze możemy na nich liczyć - tłumaczy Paulina Jarosińska - koordynator wojewódzki „Szlachetnej Paczki”.
Liderzy przejdą specjalne szkolenie, które organizuje Stowarzyszenie „Wiosna”. Będą odpowiedzialni za rekrutację wolontariuszy w swoim rejonie (25-30 osób), które odwiedzą rodziny potrzebujące wsparcia. Będą koordynować weryfikację tych rodzin, przeprowadzenie wywiadów z rodzinami, a także kontakty między wolontariuszem a rodzinami. Będą nadzorować finał akcji w rejonie, to znaczy - odbiór paczek od darczyńców i dostarczenie ich przez wolontariuszy do rodzin.
Oczywiście na każdym z tych etapów mogą liczyć na wsparcie ze strony Stowarzyszenia i koordynatora. - Dotychczas nie zdarzyło się nam, aby lider nie udźwignął zadania - mówi Jarosińska, zachęcając wszystkich chętnych do wielkiej przygody ze Szlachetną Paczką.
W ubiegłym roku Szlachetna Paczka w woj. świętokrzyskim dostarczyła mądrą, konkretną pomoc dla 595 rodzin. W akcję zaangażowanych było 500 wolontariuszy, działających w 21 rejonach na terenie województwa. Według wyliczeń przeprowadzonych przez Stowarzyszenie „Wiosna”, jedną paczkę w woj. świętokrzyskim przygotowywało ok. 14 osób, co łącznie daje prawie 8,5 tys. darczyńców. Szacowana średnia wartość każdej paczki to 1200 zł. Zorganizowano zatem pomoc o wartości 714 tys. zł.
Szczegóły rekrutacji na stronie www.szlachetnapaczka.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odpowiedź Ministra Edukacji i Nauki na list Przewodniczącej Komisji Kultury i Edukacji Parlamentu Europejskiego

2021-07-23 17:46

[ TEMATY ]

list

parlament europejski

Przemysław Czarnek

polityka antypolska

Karol Porwich/Niedziela

Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odniósł się do listu przewodniczącej Komisji Kultury i Edukacji Parlamentu Europejskiego, Pani Sabine Verheyen. W swoim piśmie minister przytoczył bolesne karty antypolskiej polityki Niemiec w okresie międzywojennym, dramat września 1939, okupacji niemieckiej i zakłamania historii w czasach panowania komunizmu, ale także współczesne próby zniekształcania obrazu dziejów m.in. w niemieckich mediach.

- Po zagarnięciu ziem Polski we wrześniu 1939 roku w propagandzie niemieckiej przedstawiano Polskę jako kraj zacofany, nieprzygotowany do wojny. Za przegraną we wrześniu 1939 roku obwiniano władze polskie i sojusz Polski z Anglią i Francją. Podobnie postępował okupant sowiecki, który brutalny atak na Polskę 17 września 1939 roku i zajęcie wschodniej części naszego kraju usprawiedliwiał obroną życia i mienia ludności białoruskiej i ukraińskiej – napisał minister Przemysław Czarnek. – Po wojnie narzucone Polsce władze komunistyczne nie oszczędzały w krytyce przedwojennej Polski, umniejszały polski wkład w walkach w czasie II wojny światowej, a pomnik Powstańcom Warszawskim w Warszawie postawiono dopiero w 1989 roku, 45 lat od powstania – dodał minister.

CZYTAJ DALEJ

Abp Hoser: Polski Dom Pielgrzyma w Medjugorie będzie miejscem formacji

2021-07-23 07:52

[ TEMATY ]

Medjugorie

Adobe Stock

Warszawska Prowincja Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (pallotynów) otworzyła w Medjugorie Polski Dom Pielgrzyma Królowej Apostołów Pokoju. „Stoi on 300 metrów od Góry Krzyża i 600 metrów od Góry Objawień. Ma być miejsce pogłębionej formacji dla pątników” – powiedział PAP abp Henryk Hoser SAC wizytator apostolski dla parafii w Medjugorie.

Do Medjugorie rocznie przyjeżdża ok. 3,5 mln pielgrzymów, w tym kilka tysięcy księży i osób konsekrowanych.

CZYTAJ DALEJ

Islamiści podbijają Mozambik: pierwszymi ofiarami dzieci i młodzież

2021-07-23 18:30

[ TEMATY ]

Mozambik

islamiści

Vatican News

Dzieci i młodzież płacą najwyższą cenę w konflikcie, który od trzech lat rozgrywa się na północy Mozambiku. Wspólnota międzynarodowa ignoruje dramat tamtejszej ludności znajdującej się w rękach islamskich terrorystów. Kolejny raz alarm w tej sprawie podniosła Wspólnota św. Idziego, która zainicjowała właśnie projekt „Nie porzucajmy Mozambiku, ofiary terroryzmu”.

Ks. Angelo Romano, który we wspólnocie odpowiada za relacje międzynarodowe przypomina, że to właśnie w rzymskiej siedzibie Wspólnoty św. Idziego w 1992 roku podpisano porozumienie pokojowe kładące kres 17-latom krwawej wojny, która kosztowała życie ponad miliona ludzi. „Ostatnie dwie dekady sprawiły, że kraj się zaczął rozwijać. Ludziom zaczęło się żyć lepiej. Kres temu położyły bestialskie działania terrorystów, którzy sprzymierzyli się z tzw. Państwem Islamskim” – mówi w rozmowie z Radiem Watykańskim ks. Romano.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję