Reklama

Mozaika dobroci

Niedziela kielecka 5/2012

Mszę św. w intencji wszystkich wolontariuszy i darczyńców Szlachetnej Paczki sprawował 8 stycznia w kaplicy akademickiej przy ul. Wesołej ks. Artur Skrzypek, duszpasterz akademicki. W tegoroczną edycję w województwie świętokrzyskim zaangażowało się ponad 500 wolontariuszy. Łącznie pomoc otrzymało 847 rodzin.
- Obserwowałem zaangażowanie wielu wolontariuszy, liderów rejonu, odpowiedzialnych za sprawne przeprowadzenie akcji, widziałem blask w ich oczach i poruszone serca, to wielka sprawa - powiedział ks. Artur Skrzypek. Podczas Mszy św. prosił Boga, by w rodzinach które otrzymały pomoc, rozpalił się Boży ogień i pomnażała się nadzieja i dobro.
- Te wszystkie nawet najdrobniejsze gesty, pomoc potrzebującym rodzinom, sympatia, wielkie zaangażowanie tworzą wspaniałą mozaikę dobroci i życzliwości - dodał. Życzył „aby dobro, jakie zaistniało za sprawą Szlachetnej Paczki, trwało przez cały rok zarówno w darczyńcach,jak i w wolontariuszach”. Rejony powstawały w wielu miejscach, ale głównie przy parafiach, szkołach, instytucjach. Np. w trzech rejonach, jakie zorganizowano w LO im. Śniadeckich pracowało ok. 70 wolontariuszy.
Paczki robiły osoby prywatne, rodziny, grupy znajomych z pracy, przyjaciele, uczniowie szkół, instytucje np. Katedra Fizyki UJK, Urząd Marszałkowski, Vive Targi, piłkarze Korony.
W wolontariat zaangażowało się głównie środowisko młodych ludzi: studenci, licealiści, gimnazjaliści, choć wśród pomagających byli także starsi i doświadczeni wolontariusze. Muszą wykazać się wielką wrażliwością i sumiennością, zaangażowaniem by dotrzeć do ubogich rodzin, dowiedzieć się jakie są ich trudności. - Jak pokazuje doświadczenie potrzebujących nie trzeba szukać daleko, obszary biedy są na wyciągnięcie ręki, najbliżej naszego podwórka, ważne aby dostrzec ludzi, którzy czekają na pomoc - podkreśla rzecznik akcji w regionie Artur Wiśniewski. Mówi, że dzięki wielu otwartym sercom akcja w regionie świętokrzyskim odniosła sukces.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP: Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych

2021-07-24 09:32

[ TEMATY ]

biskup

Kościół

KEP

Karol Porwich/Niedziela

Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych ani też nie może dać się im zinstrumentalizować - podkreślił abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP przemawiał podczas V Kongresu Ruchu „Europa Christi” i Spotkania Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej.

Wydarzenie organizowane pod hasłem „W służbie narodu – w oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia” odbywa się w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.

CZYTAJ DALEJ

Jutro - 25 lipca, w Dniu Dziadków, można uzyskać specjalny odpust

2021-07-24 17:44

[ TEMATY ]

modlitwa

odpust

dziadkowie

Dzień Dziadka

Dzień Osób Starszych

Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych będzie przeżywany w niedzielę 25 lipca. Penitencjarnia Apostolska zachęca do zyskania odpustu zupełnego tego dnia za siebie albo duszę cierpiącą w czyśćcu. Jakie są warunki? Wylicza je Vatican News.

W celu zyskania odpustu zupełnego należy spełnić tzw. zwykłe warunki, do których zaliczają się: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach papieża. Dodatkowym warunkiem może być: uczestnictwo w uroczystościach prowadzonych przez Ojca Świętego w Watykanie albo w innych miejscach na świecie. Wystarczy także odwiedzić osobę chorą lub pomóc jej w potrzebie, aby taki odpust zyskać.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję