Reklama

Aspekty

#PaczkaDlaSamotnegoSeniora

Diecezjalna Caritas wraz z Gminą Miejską Głogów organizuje akcję #PaczkaDlaSamotnegoSeniora.

[ TEMATY ]

Caritas

#PaczkaDlaSamotnegoSeniora

caritaszg.pl

Na portalu caritaszg.pl można przeczytać, że "w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej wraz z Gminą Miejską Głogów organizuje Akcję #PaczkaDlaSamotnegoSeniora. Jej celem jest przygotowanie i dystrybucja paczek świątecznych dla samotnych seniorów z terenu miasta Głogowa, Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp.".

Organizatorzy zwracają się do samotnych seniorów z terenu miasta Głogowa, aby w dniach od 8-11 grudnia w godzinach 15.00-18.00 dokonywali zgłoszeń pod następującym numer telefonu 76 72 65 534. 

Z kolei samotni seniorzy z Gorzowa i Zielonej Góry proszeni są o zgłoszenia od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00 pod następujące numery telefonów: Gorzów Wlkp. – 600 989 128 Zielona Góra – 600 990 394

Samotnych seniorów do placówek Caritas mogą zgłaszać również sąsiedzi.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 grudnia.

2020-12-04 09:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Akcja diecezjalnej Caritas #PaczkaDlaSamotnegoSeniora

[ TEMATY ]

#PaczkaDlaSamotnegoSeniora

caritaszg.pl

Wolontariusze z różnych środowisk rozwieźli 150 paczek dla najbardziej potrzebujących seniorów z Zielonej Góry.

Wolontariusze z różnych środowisk rozwieźli  150 paczek dla najbardziej potrzebujących seniorów z Zielonej Góry.

Diecezjalna Caritas 20 grudnia przekazała paczki seniorom z naszej diecezji w ramach akcji #PaczkaDlaSamotnegoSeniora.

Wolontariusze z różnych środowisk rozwieźli 150 paczek dla najbardziej potrzebujących seniorów z Zielonej Góry. W paczkach seniorzy otrzymali między innymi produkty na stół wigilijny: barszcz, krokiety, pierogi, świece Caritas, opłatek oraz produkty żywnościowe, które od darczyńców, którzy włączyli się do Akcji Torba Charytatywna (firmy, instytucje, szkoły, osoby prywatne). 

CZYTAJ DALEJ

Bp Wodarczyk w radiowej Mszy Barbórkowej: górniczy stan to przykład pracowitości i pobożności

2022-12-04 10:18

[ TEMATY ]

barbórka

bp Adam Wodarczyk

Archiwum Główne Ruchu Światło-Życie

Drodzy bracia górnicy, wasz stan to przykład pracowitości w trudnej pracy pod ziemią, ale także przykład pobożności. Dziękujemy, że te dobre religijne tradycje przedłużacie waszym świadectwem życia - powiedział bp Adam Wodarczyk w niedzielę 4 grudnia, we wspomnienie św. Barbary, podczas Mszy św. transmitowanej w Programie I Polskiego Radia z parafii św. Jerzego w Mszanie koło Wodzisławia Śląskiego.

Msza św. sprawowana była w intencji górników, emerytów, rencistów górniczych i ich rodzin oraz za zmarłych górników.

CZYTAJ DALEJ

Jak przygotować się do modlitwy?

2022-12-05 08:51

[ TEMATY ]

modlitwa

Karol Porwich/Niedziela

Wszelki wysiłek mający na uwadze doskonałość serca zmierza zawsze do tego, aby osiągnąć stan trwałej i nieprzerwanej modlitwy, oraz, na ile na to pozwala ludzka ułomność, aby zachować niezmącone skupienie umysłu i stałą czystość. W tym właśnie celu ochoczo i wytrwale ćwiczy swoje ciało i nie przestaje szukać okazji do skruchy serca. Istnieje przy tym wszystkim pewien wzajemny i nierozerwalny związek. Otóż, jeśli budowlę cnót wznosi się po to, aby dojść do doskonałej modlitwy, to bez tego zwieńczenia (modlitwy), które mocno wiąże je wszystkie ze sobą, nie będą one nigdy dostatecznie silne i trwałe.

Bez cnót nie można więc osiągnąć i doskonalić trwałego i nieprzerwanego skupienia na modlitwie, a bez wytrwałej modlitwy nie będą nigdy doskonałe cnoty, które stanowią jej podstawę. Aby jednak właściwie przedstawić skutki modlitwy i zająć się jej głównym celem, czyli urzeczywistnianiem cnót, musimy najpierw wyliczyć i po kolei omówić wszystko, co dla osiągnięcia tego celu należy przygotować lub odrzucić. Przystępując bowiem do budowy tak wysokiej, duchowej wieży, powinniśmy najpierw, zgodnie z ewangeliczną przypowieścią, dokładnie wszystko obliczyć i skrzętnie przygotować.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję