Reklama

Żyć bezpiecznie

Niedziela częstochowska 18/2002

Niedawno, wczesnym popołudniem w centrum Częstochowy doszło do niecodziennego zdarzenia. Dwaj młodzi mężczyźni wtargnęli do jednego z lombardów i przedmiotem, przypominającym broń, sterroryzowali znajdujących się w nim pracowników, krzycząc: "To jest napad!". Widząc skierowaną w swoją stronę "broń", mężczyzna będący w pomieszczeniu sięgnął po podobne środki: z posiadanego pistoletu kilka razy strzelił w powietrze. Spłoszeni napastnicy zbiegli, niczego nie zabierając. Uciekając, jeden z nich zgubił "kominiarkę", którą drugi podniósł, potem rozłączyli się. Błyskawiczna informacja o zdarzeniu dotarła do wszystkich policjantów będących w tej chwili w służbie. Jeden z funkcjonariuszy, wykonujący swoje zadania w okolicy dworca, zwrócił uwagę na podejrzane zachowanie młodego mężczyzny, który przerwał szaleńczy bieg, zatrzymał się i zaczął coś wpychać do kosza na śmieci. Niezwłocznie interweniował i w ten sposób uzyskał koronny dla sprawy dowód - dwie "kominiarki" . W wyniku dalszych czynności wkrótce policjanci dotarli do drugiego uczestnika zdarzenia i zatrzymali go. Znaleźli też mającą kluczowe znaczenie dla przyszłego postępowania "broń" - plastikowy straszak.

Jak się okazuje, obaj sprawcy rozboju mają po 18 lat, są mieszkańcami podczęstochowskich gmin, uczniami szkół średnich. Feralnego dnia do nich nie dotarli. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń dochodzenia, można w tym przypadku mówić o zaplanowanym działaniu - obaj młodzieńcy wcześniej przygotowali "kominiarki", przystosowując do tego... skarpety. Obserwowali też poszczególne lokale, aby wybrać właściwe miejsce do zrealizowania swoich zamierzeń.

Trudno tutaj o inny komentarz niż ten, że sprawcy mieli naprawdę dużo szczęścia: to zdarzenie mogło mieć zupełnie inne zakończenie. Broniący się mężczyzna mógł przecież zareagować inaczej...

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Kudowa - Zdrój. Wielkie wołanie grzeszników

2022-09-28 19:30

[ TEMATY ]

Kudowa Zdrój

Koronka na ulicach miast

ks. Damian Fleszer

archiwum prywatne

Parafianie z Kudowy – Zdroju Czermnej z ks. Damianem

Parafianie z Kudowy – Zdroju Czermnej z ks. Damianem

W kilku miejscowościach diecezji świdnickiej wierni wraz z duszpasterzami włączyli się w ogólnoświatową akcję modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast.

Tak było m.in. w Walimiu, Świdnicy, Kłodzku czy Kudowie – Zdroju, gdzie ks. kan. Damian Fleszer z wiernymi par. Św. Bartłomieja Apostoła spotkał się w Ogrodzie Muzycznym Parku Zdrojowego, aby z koronką w ręku wołać o Boże Miłosierdzie dla siebie i całego świata.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Zdzisław Kaleński

2022-09-30 17:08

Pixabay.com

28 września zmarł ks. Zdzisław Kaleński. Kapłan ten miał 94 lata życia i 69 lat kapłaństwa.

Ks. Zdzisław Kaleński urodził się 24 lipca 1928 roku w Rabcr Zdroju [Archidiecezja Krakowska]. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1953 w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję