Reklama

Kościół

Bp nominat Robert Chrząszcz

Wiara jest powierzeniem Bogu całego życia

Nie możemy pozwolić, aby wiara w naszych rodzinach i sercach zgasła - mówił w kościele św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej biskup nominat Robert Chrząszcz. W rodzinnej parafii przewodniczył on Mszy św., podczas której małżonkowie odnowili przyrzeczenia złożone w dniu ślubu. Nowy biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej przez wiele lat był misjonarzem w Brazylii.

[ TEMATY ]

biskup

canva.com

W homilii biskup nominat podkreślał, że wielkość Jezusa można dostrzec tylko oczyma wiary, która „pozwala dostrzec to, co jest niewidoczne dla oczu”. - Spoglądając dzisiaj na Świętą Rodzinę uczmy się od niej bezgranicznego zawierzenia słowu, które pochodzi od Boga. Prawdziwa wiara jest wtedy, gdy się słucha słowa Bożego i wypełnia je, wtedy, gdy potrzeba uwierzyć nadziei wbrew nadziei – nauczał kaznodzieja.

Bp Chrząszcz mówił, że żyjemy w czasach laicyzacji, kiedy wierzy się bardziej w rzeczy, które można zobaczyć, zdobyć i dotknąć, niż w Boga „jako Tego, od którego pochodzimy i do którego zdążamy”. - Wierzymy bardziej w technologię, która nam pomaga więcej mieć, łatwiej żyć niż w słowo Boże, które nas zaprasza, by szukać tego, co w górze – wskazywał kaznodzieja.

Reklama

Jak podkreślał, wiara nie jest i nie może być dodatkiem w naszym życiu, jak ubranie czy medalik na szyi. - Wiara jest częścią osoby ludzkiej, której nie można oderwać od człowieka bez jego zubożenia i wielkiej straty – dodał.

- Każdy z nas jest zaproszony do naśladowania Świętej Rodziny i do udziału w jej życiu niezależnie od tego, jaki styl życia prowadzimy, gdzie pracujemy, gdzie mieszkamy. Wszyscy bowiem w głębi serca tęsknimy za prawdziwą rodziną, do której jesteśmy powołani w niebie, na całą wieczność. Od Świętej Rodziny uczmy się, że prawdziwa wiara jest powierzeniem Bogu całego życia, aż do granic śmierci i pozwoleniem na to, że Bóg zawsze może nas zaskoczyć – zachęcał biskup nominat.

11 listopada Robert Chrząszcz, został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej. Urodzony w Wadowicach 51-letni duchowny przez 15 ostatnich lat był misjonarzem w Brazylii

2020-12-27 13:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Piotrowski: wszystko trzeba zaczynać od Chrystusa

[ TEMATY ]

biskup

Grzegorz Golec

- Planów nie mam żadnych, bo jak mówi Ojciec Święty wszystko trzeba zaczynać od Chrystusa - powiedział tuż po nominacji nowy biskup kielecki Jan Piotrowski.

„Z Chrytusem w imię wezwania, które uczyniłem hasłem mojej posługi biskupiej "W miłości głosić Ewangelię" idę do tego Kościoła a was proszę o modlitwę” - powiedział dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, który w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie przewodniczył Mszy św. podczas diecezjalnej pielgrzymki nauczycieli, katechetów i wychowawców. Dodał, że ma nadzieję, że dzięki Bożej pomocy i wstawiennictwu Matki Bożej oraz świętych podoła nowym wyzwaniom.

CZYTAJ DALEJ

Sto lat księdza Franciszka

2021-07-23 07:47

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Franciszek Hanek kończy dziś 100 lat

Ks. Franciszek Hanek kończy dziś 100 lat

Ksiądz kanonik Franciszek Hanek jest obecnie najstarszym kapłanem archidiecezji wrocławskiej. Dziś, 23 lipca skończył 100 lat.

Na spotkanie z księdzem seniorem, udaliśmy się do Mielca, gdzie obecnie kapłan rezyduje. Podkarpacie to rodzinne strony ks. Franciszka, który w 1996 r. przechodząc na emeryturę, powrócił w to miejsce. – Początkowo ks. Hanek przebywał w swoim rodzinnym domu razem z bratem. Po jego śmierci został przyjęty w naszej parafii i razem z nami pełni posługę kapłańską. Jeżeli siły mu pozwalają, to spowiada, odprawia Mszę św. i uczestniczy w wydarzeniach parafialnych – mówi kustosz mieleckiej bazyliki, ks. Janusz Kłęczek.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Mariusz Frukacz: św. Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa

– Święty Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa i nie bać się przyjąć nauki krzyża – powiedział ks. Mariusz Frukacz, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, w kościele św. Jakuba Apostoła w Częstochowie podczas uroczystości odpustowej w Roku św. Jakuba.

W homilii podkreślił, że „św. Jakub uczy nas odpowiedzi naszym życiem na wezwanie Boże”. – On jest tym, który z polecenia Jezusa wraz z innymi apostołami idzie w świat, by głosić Ewangelię. Jego los jako człowieka posłanego do głoszenia Dobrej Nowiny nosi na sobie pewne podobieństwa do powołania proroka Jeremiasza – wskazał duchowny, nawiązując do I czytania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję