Reklama

Centrum Naprotechnologii we Wrocławiu

Niedziela wrocławska 34/2012

Skala problemów z płodnością w dzisiejszym społeczeństwie jest bardzo duża. Także w Polsce wiele par boryka się z problemem, który ogólnie nazywany jest „niepłodnością”. Lekarze często nie potrafią im pomóc, gdyż nie dysponują adekwatną wiedzą. Ponadto nie szukają przyczyn problemów z płodnością, a jedynie starają się zaradzić skutkom. Dużo publicznych środków przeznacza się na promocję niemoralnej praktyki in vitro, która w żadnej mierze nie jest metodą leczenia. Zdecydowanie inaczej jest z naprotechnologią. To technologia bazująca na naturalnej prokreacji par, która staje się coraz szerzej stosowaną w świecie metodą wykorzystywaną w leczeniu problemów z płodnością. Metodą tą leczy się również nawykowe poronienia oraz depresje poporodowe, a także szereg innych zaburzeń związanych z płodnością, nie tylko u kobiet, ale i mężczyzn.
Zainteresowanie naprotechnologią rośnie lawinowo. Coraz więcej małżeństw - również z Wrocławia - korzysta z jej pomocy. Zorganizowana niedawno w naszym mieście konferencja naukowa na ten temat zgromadziła w jednym miejscu ponad 600 osób. Dlatego też działająca przy wrocławskiej wspólnocie sióstr boromeuszek Fundacja „Evangelium Vitae” podjęła inicjatywę utworzenia we Wrocławiu centrum naprotechnologii i tym sposobem umożliwienia dostępu do niej - na miejscu - wrocławianom i Dolnoślązakom. Obecnie wiele par musi jeździć do Lublina, Warszawy czy Krakowa. Chodzi konkretnie o otwarcie w budynkach byłego szpitala przy ul. Rydygiera specjalistycznego gabinetu ginekologiczno-położniczego oraz wykształcenie miejscowej kadry medycznej (lekarze, instruktorzy), która służyć będzie wiedzą i doświadczeniem w staraniach o poczęcie dziecka. Już we wrześniu tego roku w Łomiankach pod Warszawą odbędzie się szkolenie dla lekarzy i instruktorów naprotechnologii, które przeprowadzi zespół dr. Hilgersa z USA - twórcy naprotechnologii. Jak dotąd z Wrocławia zgłosiło się już kilku lekarzy i instruktorów. Przedsięwzięciu, którego koszt wyniesie w sumie 490 tys. zł, patronuje metropolita wrocławski, a także Departament Spraw Społecznych miasta Wrocławia. Ponieważ skala finansowania tej szczytnej inicjatywy przerasta możliwości pomysłodawców, Fundacja „Evangelium Vitae” zwraca się prośbą o objęcie tego dzieła modlitwą, promocją w swoich środowiskach, a także możliwym wsparciem materialnym.

Fundacja Evangelium Vitae
ul. Rydygiera 22-28
50-249 Wrocław
nr konta: 50 1370 1301 0000 1701 4553 0000
tytuł przelewu: „na stypendia i gabinet”

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rycerze Kolumba przygotowują nowe wsparcie dla Ukrainy

2022-12-03 10:40

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

pomoc dla Ukrainy

Family News Service

Rycerze Kolumba uruchamiają kolejną inicjatywę pomocy dla Ukrainy. Przed Świętami Bożego Narodzenia dotrą tam specjalne paczki pomocy przygotowane przez największą bratnią organizację katolicką na świecie. - Do tej pory udało się przekazać już 100 tysięcy paczek dla rodzin w Ukrainie. To dla nas istotny kamień milowy w tym, co możemy zrobić, by złagodzić ból mieszkańców Ukrainy – mówi Family News Service Patrick E. Kelly, Najwyższy Rycerz Rycerzy Kolumba.

Paczki świąteczne to jedna z najnowszych inicjatyw pomocy dla Ukrainy. Już wcześniej pomoc była niesiona nie tylko potrzebującym na terenie Ukrainy, ale również uchodźcom, którzy znaleźli schronienie w innych państwach. Teraz kolejne wsparcie przygotowano w Parafii św. Klemensa na Warszawskiej Woli, gdzie działa Rada 17050 Zakonu Rycerzy Kolumba.

CZYTAJ DALEJ

Wzrasta liczba ofiar współczesnego niewolnictwa

2022-12-02 20:27

[ TEMATY ]

Watykan

niewolnictwo

PublicDomainPictures/pixabay.com

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień na rzecz Zniesienia Niewolnictwa. Papież napisał na Twitterze, że wszyscy jesteśmy wezwani, do budowania odnowionego społeczeństwa zorientowanego na wolność, sprawiedliwość i pokój, aby przezwyciężyć wszelkiego rodzaju nierówności i dyskryminację, aby żaden człowiek nie zniewalał drugiego człowieka.

W ostatnich pięciu latach znacznie wzrosła liczba wymuszonych małżeństw oraz ilość niewolniczej pracy – podkreśla Międzynarodowa Organizacja Pracy. Agenda ONZ zaznacza, że zjawisko to dotyka całego globu.

CZYTAJ DALEJ

Każdy jest ważny i potrzebny. 75 lat Karty END

2022-12-03 19:09

Marzena Cyfert

Eucharystia w kościele św. Antoniego na Karłowicach

Eucharystia w kościele św. Antoniego na Karłowicach

Małżonkowie zrzeszeni w ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, jak również wszyscy chętni, przybyli dzisiaj do parafii św. Antoniego we Wrocławiu, by świętować 75-lecie Karty Equipes.

Ruch Equipes Notre-Dame to największy na świecie katolicki ruch duchowości małżeńskiej. Jego celem jest pomaganie małżonkom w drodze do świętości. Formacja w ruchu to konkretne sposoby pomagające we wzrastaniu w małżeństwie oraz w miłości do Boga i bliźniego. Początki ruchu sięgają czasów przed wojną, kiedy to kilka małżeństw zwróciło się do ks. Henry`ego Caffarela z prośbą o pomoc w rozwoju i wspólnym dążeniu do świętości. To był początek ruchu Equipes Notre-Dame. 8 grudnia 1947 r. została proklamowana Karta Equipes uznana za akt założycielski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję