Reklama

Aspekty

Caritas podsumowała 1 %

Diecezjalna Caritas podsumowała środki, które otrzymała z 1 proc. podatku za 2019 rok. Z przedstawicielami lubuskich mediów w czasie konferencji prasowej spotkali się dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ks. Stanisław Podfigórny i rzecznik prasowy Caritas diecezjalnej Sylwia Grzyb.

[ TEMATY ]

Caritas

podsumowanie

1 procent

Kamil Krasowski

Z przedstawicielami lubuskich mediów w czasie konferencji prasowej spotkali się dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ks. Stanisław Podfigórny i rzecznik prasowy Caritas diecezjalnej Sylwia Grzyb

Z przedstawicielami lubuskich mediów w czasie konferencji prasowej spotkali się dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ks. Stanisław Podfigórny i rzecznik prasowy Caritas diecezjalnej Sylwia Grzyb

Według raportu Ministerstwa Finansów z dnia 16 września 2020 roku na naszą Caritas swój 1 % podatku oddało 10 200 osób, co daje jej 8. miejsce wśród Caritas w Polsce i 157. miejsce na 8743 Organizacji Pożytku Publicznego.

Reklama

Diecezjalna Caritas środki z 1% podatku za 2019 rok przeznaczyła głównie na 138 subkont, czyli indywidualną pomoc dzieciom i dorosłym w leczeniu i rehabilitacji, działalność magazynów Caritas w Gorzowie i Zielonej Górze, działalność łaźni i ogrzewalni dla bezdomnych w Zielonej Górze oraz pomoc najuboższym i samotnym seniorom.

Część środków została także przeznaczona na utrzymanie schroniska aktywizującego dla bezdomnych mężczyzn w Zielonej Górze oraz remont i dostosowanie schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach.

W sumie diecezjalna Caritas otrzymała z 1 proc. za 2019 rok 657 050, 86 zł.

2021-01-29 12:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rok 2016 w diecezji drohiczyńskiej

Niedziela podlaska 1/2017, str. 4-5

[ TEMATY ]

podsumowanie

Archiwum CIDD

Pasterz diecezji prezentuje dekret ustanawiający sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podl.

Pasterz diecezji prezentuje dekret ustanawiający
sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podl.

Rozpoczynając Nowy 2017 Rok, nie chcemy zapomnieć o tym, co minęło i pozostało za nami. Jest bowiem za co dziękować Panu Bogu

W naszej diecezji w minionych dwunastu miesiącach dokonało się wiele dobra: wydarzenia, spotkania, rocznice, uroczystości. Rok 2016 przebiegał w duchu obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, Światowych Dni Młodzieży oraz 1050. rocznicy Chrztu Polski. W uroczystości te wpisał się jubileusz 25-lecia istnienia naszej diecezji. Z pewnością niemożliwe jest przypomnienie wszystkiego, dlatego zapraszamy do przeglądu ważniejszych wydarzeń wybranych przez Redakcję.

CZYTAJ DALEJ

Sto lat księdza Franciszka

2021-07-23 07:47

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Franciszek Hanek kończy dziś 100 lat

Ks. Franciszek Hanek kończy dziś 100 lat

Ksiądz kanonik Franciszek Hanek jest obecnie najstarszym kapłanem archidiecezji wrocławskiej. Dziś, 23 lipca skończył 100 lat.

Na spotkanie z księdzem seniorem, udaliśmy się do Mielca, gdzie obecnie kapłan rezyduje. Podkarpacie to rodzinne strony ks. Franciszka, który w 1996 r. przechodząc na emeryturę, powrócił w to miejsce. – Początkowo ks. Hanek przebywał w swoim rodzinnym domu razem z bratem. Po jego śmierci został przyjęty w naszej parafii i razem z nami pełni posługę kapłańską. Jeżeli siły mu pozwalają, to spowiada, odprawia Mszę św. i uczestniczy w wydarzeniach parafialnych – mówi kustosz mieleckiej bazyliki, ks. Janusz Kłęczek.

CZYTAJ DALEJ

Jutro - 25 lipca, w Dniu Dziadków, można uzyskać specjalny odpust

2021-07-24 17:44

[ TEMATY ]

modlitwa

odpust

dziadkowie

Dzień Dziadka

Dzień Osób Starszych

Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych będzie przeżywany w niedzielę 25 lipca. Penitencjarnia Apostolska zachęca do zyskania odpustu zupełnego tego dnia za siebie albo duszę cierpiącą w czyśćcu. Jakie są warunki? Wylicza je Vatican News.

W celu zyskania odpustu zupełnego należy spełnić tzw. zwykłe warunki, do których zaliczają się: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach papieża. Dodatkowym warunkiem może być: uczestnictwo w uroczystościach prowadzonych przez Ojca Świętego w Watykanie albo w innych miejscach na świecie. Wystarczy także odwiedzić osobę chorą lub pomóc jej w potrzebie, aby taki odpust zyskać.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję