Reklama

Niedziela Częstochowska

Radośnie śpiewali Panu

– Niech śpiew kolęd, połączony z recytacją utworów poetyckich, wzbudzi w naszych sercach wdzięczność za dar Wcielenia Syna Bożego – mówił ks. Grzegorz Szumera, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej, podczas koncertu kolęd i pastorałek, który odbył się on-line 31 stycznia w kościele seminaryjnym w Częstochowie.

[ TEMATY ]

WSD Częstochowa

koncert kolęd

Maciej Orman/Niedziela

Stało się już tradycją, że pod koniec stycznia, dzięki inicjatywie ks. Marka Cisowskiego, można posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej i Diecezji Sosnowieckiej w Częstochowie. W tym roku ze względu na pandemię koncert odbył się bez bezpośredniego udziału publiczności. Był on transmitowany przez Niedziela TV przez stronę: www.niedziela.pl.

Kolędy i pastorałki (m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Północ już była”, „Gore gwiazda”, „Zdrowaś Królewno Wyborna”, „Alleluja”, „Chwalmy Pana”, „My też pastuszkowie” czy „Gaudete”) śpiewali alumni z chóru seminaryjnego, trio oraz soliści – diakoni i klerycy pod kierunkiem ks. Marka Cisowskiego, opiekuna chóru, wykładowcy muzyki kościelnej. Natomiast wiersze św. Matki Teresy, Adama Asnyka, Ernesta Bryla i ks. Marka Cisowskiego recytował Marian Florek, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, wykładowca retoryki w WSD w Częstochowie. Wszyscy uczestnicy koncertu w swoich domach zostali zaproszeni do wspólnego śpiewu ostatniej zwrotki kolędy „Bóg się rodzi”, która stała się modlitwą za cały świat i naszą ojczyznę.

Reklama

Ostatni dzień roku

Ciepły od wspomnień…

Reklama

Przyszedł starzec do bocznej kaplicy

Tam jego obraz kochany

Pańskiego Serca wisi

Wszyscy bliscy pomarli

Dalecy – dalej jeszcze

Teraz jest czas modlitwy starca

Sercem i wierszem

Słysząc radosne śpiewy

I tańce i granie

Teraz on – zwykły człowiek

Niezwykłe zacznie śpiewanie

Nie – zwykle modlić się będzie

Za rok stary dziękując,

Aż głos serca tak mocny

Pan jego poczuje

Myślicie, że to bajka

Dla wiersza zmyślona?

Byłem… też… w tej świątyni…

Patrzyłem zdumiony

Ks. Marek Cisowski – Św. Sylwestra papieża

2021-01-31 18:27

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nagrania do świątecznego koncertu z Jasnej Góry

[ TEMATY ]

Jasna Góra

wigilia

TVP

koncert kolęd

Karol Porwich/Niedziela

Nagrania do wyjątkowego koncertu kolęd: ‘Gdy się Chrystus rodzi’ odbyły się w jasnogórskiej bazylice 2 i 3 grudnia. Organizatorem koncertu jest TVP oraz Fundacja Niedziela. Instytu Mediów. Patronat nad koncertem objął Tygodnik Katolicki Niedziela. 

Na emisję koncertu będziemy musieli jednak poczekać do świąt. Koncert kolęd z Jasnej Góry zostanie pokazany w programie 1. TVP w Wigilię Bożego Narodzenia, czyli 24 grudnia, o godz. 17.00.

CZYTAJ DALEJ

Wkrótce ogłoszenie daty ŚDM w Lizbonie

2021-09-19 20:08

[ TEMATY ]

ŚDM

facebook.com/sandomierzSDM

4 października Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023 ogłosi dokładne daty spotkania młodych. W najbliższym czasie spodziewana jest też publikacja papieskiego orędzia na tegoroczny ŚDM, obchodzony w diecezjach na całym świecie.

Jak poinformował Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023, w poniedziałek 4 października zostanie ogłoszona data spotkania młodych, oraz poprzedzających go Dni w Diecezjach, które od 1997 r. towarzyszą temu wydarzeniu. Hasłem spotkanie, które odbędzie się latem 2023 r. w stolicy Portugalii, są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: "Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Do tej pory organizatorzy opublikowali oficjalny hymn spotkania (którego polska wersja pt. "Powietrze już drga" została zaprezentowana w 5. rocznicę ŚDM w Krakowie) oraz modlitwę przygotowującą do spotkania. Oprócz daty, duszpasterstwa młodych na całym świecie czekają także na ogłoszenie patronów tej edycji ŚDM oraz miejsc głównych celebracji.

CZYTAJ DALEJ

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festiwal

2021-09-20 13:29

[ TEMATY ]

patronat

Materiał prasowy

W dniach 17-19 września w Siedleckim CKiS odbył się 28. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festiwal. Wydarzenie zakończyło się wielkim sukcesem przyciągając setki młodzieży, a dzięki technologii streaming’u osoby, które nie mogły uczestniczyć fizycznie w trzydniowym spotkaniu oglądały go na żywo w internecie.

Materiał prasowy

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję