Reklama

Niedziela Świdnicka

Doskonalsza forma życia

Podczas pierwszosobotnich rozważań w sanktuarium MB Fatimskiej u ojców sercanów białych, bp Ignacy Dec mówił o szukaniu wyższej formy życia duchowego.

[ TEMATY ]

Polanica Sokołówka

Ks. Grzegorz Umiński

W każdą pierwszą sobotę miesiąca bp Ignacy sprawuje Mszę św. w diecezjalnym sanktuarium MB Fatimskiej

W każdą pierwszą sobotę miesiąca bp Ignacy sprawuje Mszę św. w  diecezjalnym sanktuarium MB Fatimskiej

Zabierając głos na początku Mszy św. ojciec kustosz Zdzisław Świniarski zwrócił uwagę, to od Maryi uczymy się prawdziwej miłości do Pana Boga i do drugiego, często zagubionego człowieka.

Reklama

Natomiast w homilii biskup senior podkreślił, że Maryja jest wzorem ofiarowania się Bogu i wzorem ewangelizacji. Zauważył, że jak rodzice ofiarowują swoje dzieci Bogu, tak i my możemy dokonać własnego aktu ofiarowania, ponieważ jesteśmy dziećmi Boga. – Winniśmy to nasze ofiarowanie codziennie ponawiać, bo ono jest pożyteczne – zachęcał były ordynariusz świdnicki.

Biskup zauważył, że wszyscy jesteśmy misjonarzami i powinniśmy czuć się świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego. A jako czciciele Matki Bożej Fatimskiej winniśmy szukać tej wyższej, doskonalszej formy życia duchowego, religijnego jaką jest codzienny wieczorny rachunek sumienia. Istotny jest także rachunek sumienia przed spowiedzią świętą. - Jesteśmy powołani, żeby na wzór Matki Bożej żyć w postawie ofiary dla Pana Boga i dla ludzi. Najważniejszą ofiarą w świecie była Jezusowa męka i śmierć na krzyżu. My składamy mniejszą ofiarę, ale ważne, żeby ją składać. Bo życie w postawie ofiary sprzyja modlitwie - podkreślił hierarcha.

Po Mszy św. w ramach piętnastominutowej medytacji odmówiono tajemnicę ofiarowania Pana Jezusa w świątyni, a podczas różańca wynagradzającego - tajemnice radosne.

2021-02-07 07:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polanicka Noc Fatimska - Nikt nas nie pokona

[ TEMATY ]

o. Zdzisław Świniarski

Polanica Sokołówka

Ks. Grzegorz Umiński

obrzęd włączenia kandydatów do Różańcowej Armii Maryi

obrzęd włączenia kandydatów do Różańcowej Armii Maryi

„Już niedługo pójdę do nieba. Ty tu zostaniesz, aby ludziom powiedzieć, że Bóg chce wprowadzić na świecie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi”.

Te słowa św. Hiacynty przypomniał na początku Eucharystii rozpoczynającej październikową Polanicką Noc Fatimską kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Sokołówce o. dr Zdzisław Świniarski SSCC. Pokreślił, że wypowiedziało je wprawdzie małe dziecko, ale przeniknięte mądrością Bożą. - Ile w tych słowach jest miłości do Pana Jezusa i do Maryj i ta niezwykła zachęta skierowana do starszej kuzynki Łucji - mów ludziom o tej miłości - wskazał o. Świniarski.

CZYTAJ DALEJ

Powstanie Warszawskie. „To nie była tylko walka” - wspomnienia łączniczki

2021-08-01 11:22

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

Anna Przewoźnik

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska. Do powstania poszła mając lat 16. Dziś jest ostatnią mieszkającą w Częstochowie uczestniczką Powstania Warszawskiego. Mimo swoich 93 lat doskonale pamięta tamte dni. Jej wojenny życiorys jest podobny wielu nastolatkom z pierwszego pokolenia II Rzeczpospolitej, wychowanych w patriotycznych rodzinach wspieranych przez szkołę. Rzetelna edukacja i miłość ojczyzny dała im siłę, by z determinacją bronili jej niepodległości. Bogumiła Kulik, choć urodzona w Poznaniu, dzieciństwo i młodość spędziła na warszawskiej starówce. Od 1946 r. jest mieszkanką Częstochowy.

Rodzina

CZYTAJ DALEJ

W dowód wdzięczności przyszłym błogosławionym

2021-08-03 13:27

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

beatyfikacja

matka Elżbieta Czacka

Centrum Życia i Rodziny

Z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej powstaje wyjątkowa księga pamiątkowa. Każdy może wpisać do niej swoje prośby do nowych błogosławionych i podziękowania za dobro, którego się doświadczyło.

Zbliżająca się beatyfikacja naszych wielkich rodaków – Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego oraz Służebnicy Bożej matki Elżbiety Róży Czackiej – to niepowtarzalna okazja, by zwrócić uwagę na ich wspaniałe czyny i trafne wybory. Można jednak również podziękować im za morze dobra wyświadczonego bliźnim lub poprosić wyniesionych do chwały ołtarzy o wstawiennictwo. Niezwykłą sposobność ku temu daje Centrum Życia i Rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję