Reklama

Kościół

12-13 marca w Kościele inicjatywa "24 godziny dla Pana"

Mimo epidemii tradycyjnie przed IV niedzielą Wielkiego Postu odbędzie się inicjatywa "24 godziny dla Pana". W wielu kościołach na świecie z 12 na 13 marca potrwa całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z możliwością przystąpienia do spowiedzi.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Papieska Rada ds. Promocji Nowej Ewangelizacji wydała nowy zbiór wskazań duszpasterskich mających pomóc parafiom i wspólnotom chrześcijańskim w przeprowadzeniu inicjatywy modlitewnej "24 godziny dla Pana". W tym roku jest ona przewidziana na 12 i 13 marca i towarzyszy jej hasło "On odpuszcza wszystkie twoje winy".

Podziel się cytatem

Reklama

POBIERZ materiały duszpasterskie na 24 godziny dla Pana

W pierwszej części dokumentu znalazły się teksty do wykorzystania w celu przygotowania do sakramentu pokuty i pojednania, w tym m.in. podjęcia aktu żalu doskonałego, jeśli w tym czasie niemożliwe będzie skorzystanie ze spowiedzi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Druga część zawiera materiały do modlitwy i medytacji oparte na Ewangelii i mogące służyć wiernym w ich osobistym oczekiwaniu na spowiedź. Mogą one być także wykorzystane w przygotowaniu katechezy na temat sakramentu pokuty i pojednania.

Reklama

Tam, gdzie z powodów sanitarnych celebracja sakramentów jest niemożliwa lub może w nich uczestniczyć jedynie ograniczona liczba wiernych, adoracja eucharystyczna może być transmitowana online, przygotowując w ten sposób wiernych do wzbudzenia aktu żalu doskonałego.

W diecezji warszawsko-praskiej wyznaczono dwie parafie: Najczystszego Serca Maryi w Warszawie przy pl. Szembeka, gdzie z sakramentów można będzie skorzystać w piątek w godz. 16.00-20.00 i w sobotę w godz. 16.00-19.00, oraz parafię Przemienienia Pańskiego w Radzyminie, w której spowiedź zaplanowano w piątek w godz. 17.00-19.00 i w sobotę w godz. 8.30-18.00.

W archidiecezji gdańskiej akcja "24 godziny dla Pana" odbędzie się w parafii Bożego Ciała w Gdańsku, gdzie wydarzenie rozpocznie się w piątek o godz. 19.00 drogą krzyżową. Następnie odbędą się nabożeństwo pokutne i adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do północy.

W Gdyni rozpocznie się również 12 marca o godz. 15.00 w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a w Sopocie w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej – Gwiazda Morza. Czuwanie odbędzie się też w Rumi w sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych. W parafii św. Antoniego Padewskiego w Redzie odbędzie się tydzień później – 19-20 marca.

W archidiecezji łódzkiej adoracja i spowiedź zaplanowana jest w trzech kościołach: w bazylice archikatedralnej w Łodzi, w parafii św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Mazowieckim i w kościele rektoralnym Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim. W piątek nabożeństwo pokutne rozpocznie się o godz. 20.00. W sobotę msza św. zaplanowana jest na godz.18.00, a w Piotrkowie Trybunalskim na godz. 17.00.

W archidiecezji częstochowskiej inicjatywa "24 godziny dla Pana" odbędzie się w kościele św. Ireneusza BM w Częstochowie.

Reklama

W diecezji świdnickiej odbędzie się w kolegiacie Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, w kościele Królowej Różańca Świętego w Wałbrzychu, w sanktuarium św. Józefa w Świdnicy, kościele św. Anny w Ząbkowicach i w świątyni Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku.

Inicjatywa "24 godziny dla Pana" jest propozycją duszpasterską, która może być realizowana w różnych formach. Papież Franciszek w bulli "Misericordiae vultus" ("Oblicze miłosierdzia") z kwietnia 2015 r. podkreślał, że wiele osób powraca dziś do sakramentu pokuty i pojednania oraz odnajduje w nim często drogę powrotu do Pana, "aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu".

Papież zachęcał jednocześnie do rozpropagowania inicjatywy przedłużonej adoracji i spowiedzi w diecezjach.

Pierwszy raz nabożeństwo "24 godziny dla Pana" organizowano w 2014 r. Po nabożeństwie pokutnym rozpoczynającym inicjatywę papież sam przystąpił do spowiedzi świętej, a następnie usiadł w konfesjonale. Podobnie było w kolejnych latach. (PAP)

2021-03-11 08:10

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikWielkopostny: Modlitwa przebaczenia

Przebaczenie nigdy nie jest łatwe. Jest hojnością, a czasem wręcz heroizmem. Zwłaszcza wtedy, gdy krzywdy są tak ogromne, że wydają się niewybaczalne. Czy jednak jest inna droga do pokoju?

Krzywda jest na stałe wpisana w naszą ludzką egzystencję. Oczekiwanie, że w naszych relacjach z innymi nigdy nie będziemy krzywdzeni - to naiwność. Człowiek, zraniony przez grzech pierworodny, skłonny jest do zła i krzywdzenia innych. Oczywiście, sam jest także krzywdzony. Dlatego każdy z nas, prędzej czy później, będzie się musiał zmierzyć z doświadczeniem krzywdy, koniecznością jej przebaczenia i pojednania się z krzywdzicielem.

CZYTAJ DALEJ

Chrystus przychodzi dzisiaj, aby nam powiedzieć, że ważne jest, abyśmy przebaczali

2024-05-15 10:40

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

slonme/pl.fotolia.com

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 20-26.

Czwartek, 13 czerwca. Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

CZYTAJ DALEJ

Koncert ewangelizacyjny i Marsz za życiem w Przemyślu

2024-06-14 10:44

archiwum organizatora

Fundacja 3 SERCA, Męski Różaniec w Przemyślu- zaprasza na Koncert Ewangelizacyjny „Przyjdźcie do Mnie wszyscy” oraz I Marsz za Życiem, który współorganizujemy z Bractwem św. Józefa - w dniu w 23 czerwca 2024 r. w Przemyślu.

Dzień Ojca to święto, które ma na celu uhonorowanie ojców oraz ich roli w rodzinie i społeczeństwie. Serdecznie zapraszamy na koncert do grodu nad Sanem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję