Reklama

Niedziela Częstochowska

Recepta na zdrową wiarę

– Zapraszam was do tych godzin przed Panem. Poczujmy, że potrzebujemy Jego uzdrowienia. Spróbujmy przede wszystkim prosić Pana, by uzdrowił naszą wiarę, a On szczodrze obdarzy nas swoją miłością – mówił bp Andrzej Przybylski 12 marca w DA Emaus w kościele akademickim św. Ireneusza w Częstochowie na początku inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana”.

[ TEMATY ]

Częstochowa

24 godziny dla Pana

Karol Porwich/Niedziela

Eucharystia, sakrament pokuty i pojednania oraz adoracja Najświętszego Sakramentu to filary światowej inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana” zaproponowanej przez papieża Franciszka. W tym roku odbywa się ona z 12 na 13 marca pod hasłem: „On odpuszcza wszystkie Twoje winy” (Ps 103, 3). Na to wezwanie odpowiedzieli wierni z archidiecezji częstochowskiej. Trwali oni przez Bogiem w kościele akademickim św. Ireneusza w Częstochowie, czyli uczestniczyli w Mszy św., której przewodniczył bp. Andrzej Przybylski, nabożeństwie pokutnym oraz przez całą dobę adorują Najświętszy Sakrament. W tym czasie jest możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

Reklama

Biskup Przybylski stanął przed zgromadzonymi jako prorok, czyli jako ten, który nie głosi siebie, i prosił, by wrócili do Boga. – Pan chce leczyć naszą wiarę – mówił w homilii i wyjaśniał, że, gdy „wiara zachoruje, jest w nas jakaś blokada”. Dlatego pierwsze, co Bóg chce uleczyć, to wiara. Dlatego ważne jest zobaczenie choroby wiary, ponieważ „tam, gdzie jest chora wiara, tak jest chora miłość”. Kaznodzieja podał receptę na zdrowie wiary, którą jest wypełnienie przykazania miłości Boga i bliźniego. W tym kontekście tłumaczył, że zdrowa wiara oznacza zdrowe więzi: z Bogiem, ludźmi i sobą, a przede wszystkim podkreślił że „Jezus jest Lekarzem i lekarstwem jednocześnie”. Stąd ma sens przychodzenie z grzechami do Jezusa. Dlatego bp Andrzej apelował: – Jesteśmy zaproszeni do tego, aby trwać przy Panu. Zapraszam was do indywidualnych spotkań z Bogiem, Bogiem rozgrzeszającym, jednoczącym nas z sobą i do komunii z Jezusem.

Pani Kinga, która lubi przychodzić do kościoła akademickiego na Eucharystie nie tylko w niedziele i duszpasterstwo akademickie jest jej bardzo bliskie, powiedziała „Niedzieli”: – W momencie, kiedy dowiedziałam się, że jest taka inicjatywa, to się ucieszyłam. Jeżeli Pan Bóg czeka na mnie, to wystarczy odpowiedzieć na to zaproszenie.

– Usłyszałem, że jest taka akcja, którą zapoczątkował Ojciec Święty Franciszek, i przybyłem, przybyłem z Myszkowa – mówił Karol z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła. – Należałem do duszpasterstwa, gdy spotkania odbywały się w auli przy kościele św. Wojciecha, i tam uczestniczyliśmy w spotkaniach w czwartki, to była adoracja Najświętszego Sakramentu. Przepiękne spotkania i to budowało moją wiarę i moją duchowość i tak jest do dzisiaj.

2021-03-12 22:10

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: wigilijne kolędowanie z plejadą gwiazd

[ TEMATY ]

Częstochowa

Jasna Góra

wigilia

kolędowanie

TVP

artyści

Monika Książek/Niedziela

W wigilię Bożego Narodzenia odbędzie się rodzinny koncert kolęd z Jasnej Góry w wykonaniu plejady polskich gwiazd. W inicjatywie udział wezmą polscy artyści, którzy zapraszają do wspólnej modlitwy tradycyjnymi świątecznymi utworami. Widowisko religijne przygotowuje Program Pierwszy Telewizji Polskiej.

Reżyser Bolesław Pawlica podkreśla, że to wielki zaszczyt móc w tak wyjątkowym miejscu realizować świąteczny koncert. Jego formuła jest bardzo prosta. - Chcieliśmy, aby artyści zaprosili do wspólnego śpiewania swoich najbliższych, tak, aby było to rzeczywiście rodzinne kolędowanie - wyjaśnia reżyser. Dodaje, że „każda z gwiazd zaśpiewa jedną kolędę sama, po czym zaprosi kogoś bliskiego ze swojej rodziny, żeby razem z nim kolędować. - Mam nadzieję, że ta idea państwu się spodoba i koncert będzie piękny - mówił Pawlica.

CZYTAJ DALEJ

W pandemii wzrasta zainteresowanie ezoteryzmem

2021-09-27 14:13

[ TEMATY ]

okultyzm

Adobe.Stock

Podczas pandemii Covid-19 nastąpił ogromny wzrost zainteresowania ezoteryzmem i okultyzmem. W Stanach Zjednoczonych dziesięciokrotnie wzrosła w tym czasie liczba ludzi, którzy konsultowali się z wróżbitami. Ludzie boją się jutra, a nauka okazała się zawodna – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Jean-Christophe Thibaut, który od dwudziestu lat pełni posługę uwolnienia w diecezji Metz. Ostrzega on, że praktyki ezoteryczne to najczęstsza przyczyna demonicznych zniewoleń.

Francuski kapłan podkreśla, że gwałtowny rozwój okultyzmu był możliwy dzięki internetowi i sieciom społecznościowym, gdzie łatwo można znaleźć niezbędne instrukcje, bez potrzeby nawiązywania dodatkowych kontaktów. Ludzie nie zdają sobie jednak sprawy z grożących im niebezpieczeństw.

CZYTAJ DALEJ

Różaniec naszych nadziei

2021-09-28 04:54

Karol Porwich/Niedziela

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję