Reklama

Aspekty

Konkurs o św. Józefie w Świebodzinie

W Zespole Edukacyjnym nr 1 w Świebodzinie został rozstrzygnięty przeprowadzony w marcu szkolny konkurs o św. Józefie.

[ TEMATY ]

Świebodzin

Rok św. Józefa

print screen/sanktuariumswiebodzin.pl

Konkurs został przeprowadzony w marcu - miesiącu szczególnej pamięci o św. Józefie, a inspiracją był ogłoszony przez papieża Franciszka - Rok św. Józefa. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: plastycznej i literackiej. Zadaniem części plastycznej było przygotowanie pracy przedstawiającej św. Józefa. Szkolni literaci natomiast pisali modlitwę – wiersz do św. Józefa. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, gdyż napłynęło sporo prac plastycznych.

W klasach starszych (kl.4-6): I miejsce – Pola Maciejewska kl. 4a; II miejsce – Michalina Bińczycka kl. 6b; III miejsce – Oliwier Zjawin kl. 4a, Julia Wolin kl. 4a Wyróżnienie: Marcel Piechowicz kl. 6e

W klasach młodszych (kl. 1-3): I miejsce – Piotr Sakowicz kl. 1a; II miejsce – Ala Wielińska kl. 2d; Julian Piskorski kl. 2c; III miejsce – Izabela Wolin kl. 3b, Marcelina Słota kl. 2a

Wyróżnienia: Hanna Mikołajczyk kl. 2a; Dawid Niklewicz kl. 2d; Patrycja Piątek kl. 2d; Karina Kozak kl. 2b

W kategorii literackiej Jury zdecydowało nagrodzić wszystkie prace. Odbiór nagród i dyplomów zaplanowano na poniedziałek 19 kwietnia.

Zobacz prace: https://sanktuariumswiebodzin.pl/konkurs-o-sw-jozefie-galeria

2021-04-19 10:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Maryi się nie odmawia

Niedziela podlaska 14/2021, str. VII

[ TEMATY ]

Rok św. Józefa

Renata Przewoźnik

Mężczyźni złożyli przyrzeczenia i otrzymali błogosławieństwo udzielone przez ks. Łukasza Borzęckiego, parafialnego opiekuna Kół Różańcowych

Mężczyźni złożyli przyrzeczenia i otrzymali błogosławieństwo udzielone przez ks. Łukasza Borzęckiego, parafialnego opiekuna Kół Różańcowych

W dzień poprzedzający uroczystość św. Józefa w parafii konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim miało miejsce ważne dla parafii i nie tylko wydarzenie.

Podczas wieczornej Mszy św. 20 mężczyzn zostało włączonych do Wspólnoty Żywego Różańca, a jako patrona przyjęli św. Józefa.

CZYTAJ DALEJ

Wkrótce w Warszawie XXVII Targi Wydawców Katolickich

2022-09-27 07:50

[ TEMATY ]

targi

Targi Wydawców Katolickich

Redakcja "Niedziela"

Blisko 140 wystawców z całego kraju zapowiedziało udział XXVII Targach Wydawców Katolickich. Podczas wydarzenia organizowanego w warszawskich Arkadach Kubickiego od 29 września do 2 października zaprezentowanych zostanie ponad 10 tys. publikacji. Swoją ofertę zaprezentują m.in. wydawcy z Ukrainy, Białorusi i Watykanu.

Zgodnie z tradycją, Targi Wydawców Katolickich swoją tematyką nawiązują do hasła Roku Duszpasterskiego Kościoła w Polsce, które w tym roku brzmi "Posłani w pokoju Chrystusa".

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: o Roku Jubileuszowym 2025 na spotkaniu Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji

2022-09-27 18:55

[ TEMATY ]

Jasna Góra

papież Franciszek

bp Artur Ważny

nowa ewangelizacja

Karol Porwich/Niedziela

Na Jasnej Górze zakończyło się dwudniowe spotkanie Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji. Pierwszy dzień, poniedziałek (26.09), poświęcony był relacji charyzmatu zakonnego do nowej ewangelizacji. Dziś obradowano nad aktualnymi sprawami i zadaniami, zwłaszcza nad propozycjami duszpasterskimi na Rok Jubileuszowy 2025, który będzie obchodzony w Kościele pod hasłem: „Pielgrzymi nadziei”.

Bp Artur Ważny, przewodniczy Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji przypomniał, że w ramach przygotowań, na prośbę papieża Franciszka, rok 2023 ma być poświęcony lekturze czterech konstytucji Soboru Watykańskiego II, a rok 2024 czasem intensywnej modlitwy i duchowych starań do jak najlepszego przeżycia jubileuszu obchodzonego w Kościele powszechnym raz na 25 lat.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję