Reklama

Niedziela Legnicka

Peregrynacja Ikony św. Rodziny

W parafii pw. MM Kolbe w Lubinie trwa peregrynacja ikony św. Rodziny, która wędruje po domach miejscowych mieszkańców.

2021-04-27 10:42

Monika Łukaszów

Wędrówka ikony św. Rodziny po domach miejscowej wspólnoty parafialnej, to owoc przeżytych wielkopostnych rekolekcji, które w tej parafii głosił bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej. Z racji ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku św. Józefa oraz Roku św. Rodziny, głoszone przez Biskupa katechezy, dotyczyły w głównej mierze właśnie tematu rodziny. Dlatego też miejscowi duszpasterze postanowili, aby bardziej zaangażować rodziny w życie parafii i uświadomić im rolę rodziny we wspólnocie.

Reklama

Ze względu na panującą pandemię i związane z nią obostrzenia sanitarne, wędrówka Świętej Rodziny po lubińskiej parafii odbywa się w określonym rytmie. Każda rodzina może przyjąć ikonę Świętej Rodziny do swojego domu. Stworzona została specjalna lista na której można wpisać się na konkretny termin przyjęcia ikony do siebie. Kolejna rodzina, zgodnie z harmonogramem, po Mszy św. wieczornej zabiera Ikonę do swojego domu i przynosi następnego dnia tuż przed wieczorną Eucharystią.

Wraz z Ikoną każdy otrzymuje specjalny modlitewnik, który pomaga głębiej zanurzyć się w tajemnicę przyjścia na świat Pana Jezusa oraz misji jaką spełnili Matka Boża i Święty Józef.

- Wiem, że rodziny naszej parafii oczekują spotkania ze św. Rodziną. Często biorą ją do domu wtedy kiedy mogą spotkać się ze swoimi dziećmi i wnukami, aby w gronie najbliższej rodziny modlić się o potrzebne łaski. Zatem zapraszamy do włączenia się w tą naszą wspólną modlitwę w intencji rodzin naszej parafii i otworzenia drzwi swoich domów dla Świętej Rodziny – mówi ks. Piotr Zawadka, proboszcz parafii.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa/ Uroczystości Matki Bożej Łaskawej, patronki stolicy

2021-05-08 07:56

[ TEMATY ]

Warszawa

Matka Boża Łaskawa

pl.wikipedia.org

Kult Matki Bożej Łaskawej, głównej patronki stolicy, sięga 1652 r. Wiąże się z uratowaniem miasta przed zarazą. Centralne uroczystości odbędą się w sobotę w prowadzonym przez jezuitów sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie. Obecny tam wizerunek jest pierwszym w Polsce koronowanym obrazem.

Liturgii o godz. 20.00 będzie przewodniczył prowincjał zakonu jezuitów o. Tomasz Ortmann.

CZYTAJ DALEJ

Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem

2021-05-05 07:42

Niedziela Ogólnopolska 19/2021, str. IV

Adobe Stock.pl

Piotr Apostoł, przybywając do domu rzymskiego setnika Korneliusza w Cezarei Nadmorskiej, swoją obecnością i darem chrztu udzielonym poganom potwierdził, że „Bóg naprawdę nie ma względu na osoby”. Całe dzieje Starego Testamentu były skoncentrowane na Izraelu, który miał być świadkiem Boga i wierności przymierzu z Nim wobec narodów pogańskich.

Przyjście Jezusa Chrystusa oraz Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie zapoczątkowały radykalnie nowy etap. Stało się bowiem widoczne, że w każdym narodzie miły jest Bogu „ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie”. Mur, który przez wieki istniał między Izraelem a innymi ludami i narodami, został raz na zawsze zburzony. Udzielając chrztu pierwszym wiernym pochodzenia pogańskiego, Piotr uwiarygodnił słowa psalmisty: „Pan Bóg okazał ludom swe zbawienie” oraz „Ujrzały wszystkie krańce ziemi zbawienie Boga naszego”. W Cezarei Nadmorskiej są więc i nasze korzenie – chrześcijan, których przodkowie byli poganami.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikMaryjny: Cuda za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej

2021-05-08 21:30

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

#NiezbędnikMaryjny

Karol Porwich/Niedziela

Matka wszystko rozumie... Matka pomaga. Matka Boża Częstochowska wyprosiła wiele cudów. Dziś przedstawiamy kolejny.

Byliśmy bezsilni

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję