Reklama

Z brewiarzem na co dzień

Tom IV Liturgii Godzin lub wydanie skrócone - strony wydania skróconego podajemy w nawiasach kwadratowych [...]
4 listopada. Trzydziesta pierwsza niedziela zwykła.Teksty w psałterzu na niedzielę III tygodnia - s. 748 [s. 949]. W GODZINIE CZYTAŃ - czytania z 31. niedzieli zwykłej - s. 366. ANTYFONA do pieśni Zachariasza w JUTRZNI i pieśni Maryi w NIESZPORACH z roku C - s. 370 [s. 640 i s. 641].
5 listopada - poniedziałek. Dzień powszedni. Teksty w psałterzu na poniedziałek III tygodnia - s. 764 [s. 964]. W GODZINIE CZYTAŃ - czytania z poniedziałku 31. tygodnia - s. 370.
6 listopada - wtorek. Dzień powszedni. Teksty w psałterzu na wtorek III tygodnia - s. 780 [s. 979]. W GODZINIE CZYTAŃ - czytania z wtorku 31. tygodnia zwykłego - s. 374.
7 listopada - środa. Dzień powszedni.Teksty w psałterzu na środę III tygodnia - s. 796 [s. 994]. W GODZINIE CZYTAŃ - czytania ze środy 31. tygodnia zwykłego - s. 379.
8 listopada - czwartek. Dzień powszedni.Teksty w psałterzu na czwartek III tygodnia - s. 812 [s. 1010]. W GODZINIE CZYTAŃ - czytania z czwartku 31. tygodnia zwykłego - s. 382.
9 listopada - piątek. Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.Teksty wspólne na poświęcenie kościoła - s. 1396 [ s. 1590] z wyjątkiem własnego II czytania w GODZINIE CZYTAŃ. W MODLITWIE W CIĄGU DNIA PSALMY i ANTYFONY - s. 837 [s. 1034].
10 listopada - sobota. Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła. Teksty w psałterzu na sobotę III tygodnia - s. 846 [s. 1042]. W GODZINIE CZYTAŃ - I czytanie - s. 389, II czytanie własne - s. 1334. W JUTRZNI ANTYFONA do pieśni Zachariasza i MODLITWA własna - s. 1335 [s. 1536]. Można HYMN w GODZINIE CZYTAŃ oraz HYMN i wszystko po PSALMACH w JUTRZNI (z wyjątkiem własnej
ANTYFONY do pieśni Zachariasza) wziąć z tekstów wspólnych o pasterzach - s. 1515 [s. 1672] albo o Doktorach Kościoła - s. 1542 [ s. 1688].
I NIESZPORY z 32. niedzieli zwykłej - s. 858 [s. 1053]. ANTYFONA do pieśni Maryi z roku C - s. 393 [s. 641].

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Lenga otrzymał zakaz publicznego sprawowania liturgii i głoszenia kazań

2020-02-20 15:43

[ TEMATY ]

biskup

Kościół

youtube.com

Abp Jan Paweł Lenga, decyzją biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, ma powstrzymać się od głoszenia kazań i publicznego przewodniczenia liturgii. Ten sam zakaz dotyczy wypowiedzi dla mediów - poinformował KAI kanclerz włocławskiej Kurii ks. dr Artur Niemira.

Abp Jan Paweł Lenga, emerytowany biskup Karagandy w Kazachstanie, od 2011 roku przebywa w klasztorze księży marianów w Licheniu Starym na terenie diecezji włocławskiej – miejscu wskazanym przez Stolicę Apostolską.

Decyzje podjęte przez bp. Wiesława Meringa obowiązują do czasu ewentualnych rozstrzygnięć podjętych przez Stolicę Apostolską. „Do podjęcia kroków dyscyplinarnych, które mogłyby zapobiec szerzeniu się skandalu wśród wiernych, miejscowego biskupa diecezjalnego upoważnia prawo kanoniczne, zwłaszcza kanon 392 i 763 Kodeksu Prawa Kanonicznego” - tłumaczy kanclerz Kurii ks. Artur Niemira. Abp Jan Paweł Lenga głosi kontrowersyjne tezy podważające autorytet obecnie urzędującego papieża Franciszka, nie wymienia też jego imienia podczas sprawowania Mszy świętej.

Ostatnio kontrowersje wzbudziły wypowiedzi abp. Lengi w programie telewizyjnym Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać”. Po jego emisji rzecznik Konferencji Episkopatu Polski wyraził ubolewanie, że „abp Lenga występuje w środkach społecznego przekazu i wprowadza wiernych w błąd”. Ks. Paweł Rytel-Andrianik dodał również, że abp Lenga „nie reprezentuje Kościoła katolickiego w Polsce”.

CZYTAJ DALEJ

Od 25 lat tworzą kulturę niepicia i dobrej zabawy

2020-02-23 17:16

[ TEMATY ]

Domowy Kościół

Zielona Góra

Bal Bezalkoholowy

Karolina Krasowska

Bal tradycyjnie rozpoczął polonez

W Zielonej Górze 22 lutego odbył się 25. Bezalkoholowy Bal Karnawałowy. Od kilku lat nosi on imię jego wieloletniej organizatorki śp. Zosi Sadeckiej. W tym roku towarzyszyło mu hasło: "Kluczem jest życie".

- Wszystkie bale od samego początku odbywają się pod hasłem, które jako zadanie pozostawił nam św. Jan Paweł II "Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali" - mówi Włodek Sadecki, organizator balu. - Ponadto tegorocznym hasłem formacyjnym w ruchu Domowego Kościoła jest wolność i wyzwalanie się od złego, które jest w każdym z nas, bo każdy z nas ma jakieś swoje słabości, więc myślę, że ten bal również wpisuje się w taką ideę. Stawiamy przed sobą zadanie, aby tworzyć nową kulturę - kulturę niepicia, ale kulturę życia, kulturę dobrej zabawy bez alkoholu. Dlatego organizujemy te bale i cieszymy się, że jest dużo ludzi i pełna sala.

Bal tradycyjnie rozpoczął się od poloneza .W tegorocznym balu bawiły się 54 pary oraz zaproszeni kapłani.

- Oaza Rodzin organizowała przez kilka lat bale bezalkoholowe w Gorzowie. Uczestniczyły w nich osoby z Zielonej Góry, które przeniosły je na grunt zielonogórski. I już od 25 lat są one tutaj organizowane. Ludzie są radośni i cieszą się, że można bawić się bez alkoholu - powiedział ks. prał Jan Pawlak, dawniej moderator diecezjalny Domowego Kościoła, obecnie moderator kręgu DK w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze.

W jego programie znalazły się m.in. konkurs ciast upieczonych i przyniesionych przez uczestników balu, gra tombola pt. "W życiu się wszystko przyda" oraz teatrzyk, ponieważ każdy z uczestników balu miał pewną rolę do odegrania.

Tegoroczny bal był jubileuszowy. Od kilku lat nosi on imię jego wieloletniej organizatorki śp. Zosi Sadeckiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję