Reklama

Podziękowanie

Niedziela Ogólnopolska 44/2001

Składamy serdeczne podziękowania Jego Eminencji Księdzu Kardynałowi Józefowi Glempowi, Prymasowi Polski, wielkiemu orędownikowi wszelkich działań zmierzających do jedności wśród różnych środowisk, jak i prac podejmowanych na rzecz formacji człowieka - za wyrazy solidarności i łączność modlitewną podczas pogrzebu śp. Księdza Prałata Tadeusza Uszyńskiego - Sodalis Marianus.
Wyrazy podziękowań przekazujemy również Księdzu Biskupowi Marianowi Dusiowi, który reprezentował Księdza Prymasa, Księdzu Biskupowi Polowemu W.P. Leszkowi Sławojowi Głódziowi, Księdzu Biskupowi Zbigniewowi Kraszewskiemu, Księdzu Biskupowi Józefowi Zawitkowskiemu z Łowicza, Księdzu Biskupowi Henrykowi Tomasikowi z Siedlec, Księdzu Biskupowi Tadeuszowi Zawistowskiemu z Łomży oraz Biskupowi Zdzisławowi Trandzie reprezentującemu Kościół Ewangelicko-Reformowany, a także przedstawicielom innych Kościołów - za dar modlitwy
Dziękujemy ponad 150 Kapłanom z Archidiecezji Warszawskiej, Diecezji Warszawsko-Praskiej, Łomżyńskiej, Drohiczyńskiej, Siedleckiej, Archidiecezji Częstochowskiej i z innych diecezji Polski, a także Kapłanom Zakonnym, Kolegom Kursowym, Księdzu Infułatowi Ireneuszowi Skubisiowi - Redaktorowi Naczelnemu Niedzieli - za sprawowanie Najświętszej Ofiary w intencji Zmarłego.
Bóg zapłać również Siostrom Zakonnym z różnych zgromadzeń oraz przedstawicielom instytutów świeckich.
Szczególne podziękowania przekazujemy Księdzu Piotrowi Szepietowskiemu - Wiceproboszczowi i pozostałym Księżom oraz Siostrom Zakonnym z parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, Księdzu Kanonikowi Henrykowi Stawierejowi - Proboszczowi rodzinnej parafii Księdza Prałata w Bogutach i Księdzu Kanonikowi Stanisławowi Uradzińskiemu z Zuzeli.
Dziękujemy Przedstawicielom obu Izb Parlamentu, władz rządowych i samorządowych wszystkich szczebli - za pamięć oraz uczestnictwo w żałobnej Mszy św.
Ponadto dziękujemy Współpracownikom Księdza Prałata z pierwszych lat pracy kapłańskiej, całemu środowisku akademickiemu ze wspólnoty kościoła św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, Ich Magnificencjom Rektorom Wyższych Uczelni Warszawskich, przedstawicielom organizacji i stowarzyszeń kościelnych oraz świeckich - za obecność i modlitwę.
Składamy podziękowania za tak liczny udział całemu Środowisku Kombatanckiemu, Weteranom bitew i wojen obronnych, Sybirakom, Więźniom obozów zagłady, Stowarzyszeniu Katolików Wojskowych, a także Parafialnym Szkołom Katolickim. Dziękujemy wszystkim Wiernym z parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, w Zuzeli i w Bogutach, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali agapę. Dziękujemy Chorym i Cierpiącym oraz Przyjaciołom z Polski i z zagranicy - za łączność modlitewną.
Serdeczne Bóg zapłać składamy Księdzu Prałatowi Józefowi Majowi i Księdzu Prałatowi Ryszardowi Borkowskiemu za wygłoszone Słowo Boże.
Wszystkim Pocztom sztandarowym, Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, Orkiestrze Wojskowej, Chórowi Akademickiemu kościoła św. Anny w Warszawie, Służbie Liturgicznej, Policji, Przedstawicielom mediów - wyrażamy wdzięczność za udział w uroczystościach pogrzebowych.
Jednocześnie informujemy, że w kościele parafialnym św. Andrzeja Apostoła w Warszawie odprawiana jest Msza św. gregoriańska w intencji Zmarłego (w dni powszednie o godz. 6.30).
Wszystkich, którym bliska jest pamięć śp. Księdza Prałata Tadeusza Uszyńskiego, prosimy o modlitwę i kontynuację podjętych przez Niego dzieł, a szczególnie o ofiary serca na dokończenie budowy szkoły katolickiej.
Bóg zapłać!

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

We Włoszech zanotowano pierwszą śmiertelną ofiarę koronawirusa

2020-02-22 21:14

[ TEMATY ]

Włochy

ofiara

koronawirus

zachorowania

źródło: wPolityce.pl

We Włoszech zanotowano w piątek pierwszą śmiertelną ofiarę koronawirusa - podały lokalne władze. W szpitalu koło Padwy na północy kraju zmarł 78-letni mężczyzna, jeden z dwóch zarażonych w regionie Wenecja Euganejska.

W ciągu doby zanotowano na północy łącznie 17 nowych przypadków groźnego wirusa, w tym 15 w Lombardii. Wszyscy chorzy zarazili się na terytorium Włoch.

Zmarły mężczyzna to Włoch, mieszkaniec miejscowości Vo. Jego stan był krytyczny, przebywał na oddziale intensywnej terapii. Do szpitala trafił dziesięć dni wcześniej. Nie był w Chinach, gdzie panuje epidemia.

Władze miasteczka, z którego pochodził, podjęły decyzję o zamknięciu szkół i placówek handlowych oraz prowadzą działania, by ustalić, z kim emerytowany murarz miał kontakty w ostatnich dniach.

Przewodniczący władz regionu Luca Zaia powiedział dziennikarzom, że potrzebny jest „kordon sanitarny” w rejonie zarażenia koronawirusem.

Alert ogłosiły też lokalne władze w Lombardii, w rejonie Codogno koło miasta Lodi, gdzie doszło do serii zachorowań wśród osób, które również nie były w Chinach. Wystosowano apel do około 50 tysięcy mieszkańców tej okolicy, by nie wychodzili z domów, jeśli nie ma takiej potrzeby, i by unikali kontaktów towarzyskich. Setki ludzi, którzy mieli kontakty z zarażonymi zostanie przebadanych.

Na tamtejszych stacjach kolejowych nie zatrzymują się pociągi.

Włoski minister zdrowia Roberto Speranza oświadczył, że w tej chwili najważniejszym zadaniem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa.

Premier Giuseppe Conte podkreślił, że w kraju obowiązują „zasady najwyższej prewencji”. - Jesteśmy gotowi podjąć następne kroki, jeśli będzie to konieczne — dodał.

CZYTAJ DALEJ

Pogarsza się sytuacja dzieci na całym świecie

2020-02-23 17:21

[ TEMATY ]

dzieci

głód

konflikt

UNICEF

źródło: vaticannews.va

Nie tylko konflikty wojenne, głód i brak dostępu do służby zdrowia zagrażają życiu i przyszłości dzieci. Negatywny wpływ na ich zdrowie ma też zanieczyszczenie środowiska oraz agresywna reklama popychająca młodych w kierunku fast foodu, alkoholu i tytoniu.

Najnowszy raport Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF jednoznacznie stwierdza, że sytuacja dzieci na całym świecie znacząco się pogarsza. Żaden kraj nie chroni też wystarczająco ich zdrowia i przyszłości. Badania zostały przeprowadzone w 180 krajach, zarówno charakteryzujących się chronicznym ubóstwem, częstymi suszami i niekończącymi wojnami, jak i w najbardziej rozwiniętych i bogatych.

UNICEF bije na alarm, że w krajach ubogich aż 250 mln dzieci poniżej 5. roku życia nie będzie miało szansy na rozwój swego potencjału.

Ich los jest zagrożony przez kryzysy humanitarne, konflikty, klęski żywiołowe i nowe problemy coraz częściej związane ze zmianami klimatycznymi. Raport podkreśla, że w krajach bogatych zanieczyszczenie powietrza i zły styl życia zbierają równie negatywne żniwo. W porównaniu z rokiem 1975 r. otyłość wśród dzieci wzrosła aż 11-krotnie (z 11 mln do 124 mln). Negatywny wpływ na nasz styl życia mają reklamy. Dzieci bombardowane są rocznie 30 tys. różnych reklam, które nie pozostają obojętne na ich styl życia. Dla przykładu policzono, że tylko w Australii, podczas transmisji telewizyjnych meczy piłkarskich, krykieta i rugby, wyemitowano 51 mln reklam produktów alkoholowych. Raport podkreśla też, że styl życia w krajach rozwiniętych jednoznacznie pokazuje, że nie myślimy dalekowzrocznie i nie zastanawiamy się nad tym, jakie konsekwencje przyniesie to dla przyszłych pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję