Reklama

Goworowo

VI Festiwal Piosenki Religijnej

9 czerwca br. w kościele parafialnym w Goworowie odbył się VI Festiwal Piosenki Religijnej. Wzięło w nim udział ponad 50 osób z terenu Ostrołęki, Krasnosielca, Suchcic, Drozdowa, Różana i oczywiście Goworowa.

Miejsce to wybrał Pan, jak mówi piosenka, a świątynia to najdoskonalsze tło dla pieśni religijnych. Przesłaniem Festiwalu było śpiewanie na chwałę Bogu. Proboszcz gościnnej parafii - ks. Kazimierz Bartosiewicz wyraził swoją radość, że Festiwal odbywa się właśnie w świątyni, domu Boga i miejscu modlitwy.

Publiczność zgromadzona w kościele gorąco oklaskiwała wykonawców indywidualnych, chóry i zespoły wyłonione w eliminacjach szkolnych oraz parafialnych z terenu Ostrołęki. Prezentowano pieśni - te najnowsze i te trochę zapomniane.

Wykonawcom akompaniowali nauczyciele oraz instruktorzy, dając popisy gry na instrumentach klawiszowych i gitarze. Inni przygotowali kasety z podkładem muzycznym, by jeszcze lepiej zaprezentować się słuchaczom. Młodzi śpiewacy oczekiwali na swoją kolejkę stremowani, zaglądając jeszcze do zeszytów ze słowami piosenek, a po prezentacji wreszcie uśmiechnięci i zadowoleni, że wszystko poszło gładko. Najbardziej radosnymi, a jednocześnie najmłodszymi wykonawcami były dzieci z miejscowego przedszkola. To ich dziecięcy śpiew oznajmiał, że Bóg kocha wszystkie dzieci i przypomina dorosłym, aby nie zabraniali maluczkim przychodzić do Niego.

Organizatorami spotkania byli: parafia rzymskokatolicka w Goworowie, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie. Festiwal wziął swój początek właśnie w Goworowie jako wspólne przedsięwzięcie parafii, biblioteki i domu kultury. Początkowo Festiwal odbywał się tylko dla szkół z terenu gminy, a później otwarto jego podwoje dla dzieci i młodzieży z odleglejszych miejscowości. - Zamysłem organizatorów jest poszerzenie jego formuły, zaproszenie nowych parafii i szkół do udziału w Festiwalu, aby wypromować rodzinną gminę - powiedziała Barbara Kuczyńska, kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Goworowie.

Gospodarze Festiwalu spisali się na medal. Doskonale przygotowali zarówno Festiwal, jak i atrakcje, jakie mu towarzyszyły. Niespodzianką było losowanie nagród wśród publiczności, wśród której nie zabrakło dzieci. Choć nie typowano zwycięzców ani nie przyznawano wyróżnień, to każdy z publiczności miał swego faworyta, którego obdarzał głośnymi brawami, a nawet - dla wzmocnienia efektu - tupaniem. Już w trakcie występów okazało się, że kilkoro z wykonawców wyróżnia się niezwykłą siłą i barwą głosu. Niemniej jednak to nie konkurs a festiwal, zatem wszyscy zostali wyróżnieni i wszyscy otrzymali nagrody: upominki, plecaki, encyklopedie, a maluchy - zestaw zabawek dla swojego przedszkola (nagrody ufundował Proboszcz parafii i starostwo powiatowe z Ostrołęki). Organizatorzy nie zapomnieli o nikim. Także opiekunowie młodych talentów zostali nagrodzeni brawami, a na pamiątkę otrzymali książki.

Ks. Sławomir Mańkowski, kończąc część muzyczną, podkreślił, że był to niecodzienny festiwal, przepełniony muzyką i radością płynącą z kilkudziesięciu młodych serc. Spotkanie zakończono wspólnym posiłkiem przy ognisku.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Cześć Sercu Maryi

Niedziela podlaska 24/2002

[ TEMATY ]

serce

Archiwum Edycji Szczecińsko-Kamieńskiej

To serce tak czyste, tak piękne i dobre, dzieło i radość Trójcy Przenajświętszej. Ojciec znajduje upodobanie w oglądaniu Serca Przenajświętszej Panny Maryi jako arcydzieła swej ręki. Serce Maryi jest dla nas tak czułe, że serca wszystkich matek są przy nim jak sopel lodu. (z Myśli św. Jana Vianney´a - proboszcza z Ars)

CZYTAJ DALEJ

Bazylika NSPJ w Krakowie – miejsce ponowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Jezusa

2021-06-11 18:26

[ TEMATY ]

Kraków

Najświętsze Serce Pana Jezusa

PAP

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wraz z całym Episkopatem i w łączności z wiernymi ponowi dziś (11 czerwca 2021) Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Będzie to miało miejsce podczas Mszy św. o godz. 18 w jezuickiej Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie.

27 lipca 1920 r. na Jasnej Górze Episkopat Polski dokonał poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ten akt ponowiono rok później w Krakowie, w uroczystość NSPJ, 3 czerwca 1921 roku, w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy okazji konsekracji tej świątyni.

CZYTAJ DALEJ

81 lat temu Niemcy deportowali pierwszych Polaków do KL Auschwitz

2021-06-13 10:06

[ TEMATY ]

Auschwitz

RJA1988/pixabay.com

81. rocznica pierwszej deportacji Polaków do niemieckiego obozu Auschwitz przypada w poniedziałek. 14 czerwca 1940 r. z więzienia w Tarnowie Niemcy przywieźli 728 mężczyzn. Polacy stali się pierwszymi więźniami Auschwitz, gdyż to dla nich Niemcy utworzyli obóz.

14 czerwca obchodzony jest w Polsce jako Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję