Reklama

Niedziela Łódzka

Porszewice: Zebrani, by służyć

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

Duszpasterze Rodzin, Doradcy Życia Rodzinnego oraz członkowie Rady Rodziny Konferencji Episkopatu Polski spotkali się w Ośrodku Rekolekcyjnym podczas wiosennej sesji formacyjnej.

- Te spotkania zawsze łączą się z tym, co dzieje się w Kościele i w Polsce i na świecie, ale przede wszystkim łączą się z tematyką tego, czego my doświadczamy w poradniach życia rodzinnego oraz kontaktach z narzeczonymi. Chcemy słuchać tego, co dzieje się w sercach młodych ludzi i zmierzyć się z problemem, który dotyka dosyć dużą liczbę rodzin w Polsce –wykorzystania seksualnego małoletnich – mówił ks. Przemysław Drąg – Krajowy Duszpasterz Rodzin.

Podczas spotkania postawione zostało pytanie, co Duszpasterstwo Rodzin jest w stanie zrobić, y przeciwdziałać problemowi, w jaki sposób prowadzić skuteczną prewencje i profilaktykę, która oparta jest o dobre, zdrowe, relacje rodziców ze swoimi dziećmi.

Reklama

- Działania nie są proste, szczególnie w czasie pandemii. Poprosiliśmy o wsparcie Fundację Świętego Józefa, by wspólnie przygotować doradców do tego, by mogli skutecznie, pełni dobrej wiedzy i praktyk pomagać rodzinom i małżeństwom w prowadzeniu dobrego wychowania. – dodaje kapłan.

Wiosenna sesja była czasem na stworzenie strategii Duszpasterstwa Rodzin w sposób bardzo konkretny. Strategia w każdym obszarze Polski zostanie dostosowana do tych konkretnych lokalnych pogrzeb, tak by każda diecezja zmierzyła się ze swoimi problemami, otwarcie o tym rozmawiała, dostrzegła swoje pozytywy i negatywy i zbudowała procedury w pełni profesjonalne.

2021-05-20 09:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Seminarium do Sakramentu Małżeństwa

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Cody Black

W naszym mieście działa katechumenat dla narzeczonych. To inicjatywa, do stworzenia której posłużyła inspiracja Jana Pawła II, ale którą podjął także papież Franciszek. Według organizatorów, to “niestandardowe, niepochopne i niepowierzchowne przygotowanie do małżeństwa”.

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego pokora jest taka ważna?

Niedziela Ogólnopolska 24/2020, str. VII

Adobe.Stock.pl

Pytanie czytelnika:
Bardzo często nie umiem pogodzić się z tym, że ktoś źle mnie ocenia. Trudno mi jest też przyjąć wolę drugiego człowieka.
Dlaczego bycie pokornym jest takie trudne?

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: życie jest darem i warto składać dar z siebie

2023-01-29 12:22

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

O nie marnowanie darów jakimi jesteśmy, nie marnowanie darów jakie posiadamy i nie odrzucanie osób zaapelował Ojciec Święty w rozważaniu przed dzisiejsza modlitwą „Anioł Pański”. Papież nawiązał do czytanego w IV niedzielą zwykłą roku A fragmentu Ewangelii św. Mateusza (5,1-12) zawierającego osiem Błogosławieństw.

Franciszek wyszedł od pierwszego z nich: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (w. 3). Wskazał, że chodzi w nim o ludzi żyjących jak „żebracy Boga”, pragnących, aby żaden dar się nie zmarnował. Zaznaczył, że postawa taka pozwala nam docenić wartość nas samych, osób i rzeczy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję