Reklama

Informator wakacyjny

Dokąd na Mszę św.?

Niedziela warszawska 26/2002

Podczas wakacji często jesteśmy "w drodze" i bywa, że mamy kłopot z pójściem do kościoła w niedzielę o zwykłej porze. Dlatego poniżej zamieszczamy nietypowe godziny Mszy św. niedzielnych w wybranych warszawskich świątyniach. Przypominamy też, że w razie konieczności można dopełnić obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii będąc na Mszy św. w sobotę wieczorem.

Najwcześniejsze Msze św. poranne w niedziele:

6.00 - kościół św. Andrzeja Boboli na Mokotowie, ul. Rakowiecka 61

6.00 - kościół Świętego Krzyża, ul. Krakowskie Przedmieście 3

6.15 - kościół bł. Alojzego Orione w Śródmieściu, ul. Lindleya 12

6.30 - kościół św. Józefa Oblubieńca na Kole, ul. Deotymy 41

6.30 - kościół św. Klemensa Dworzaka na Woli, ul. Karolkowa 49

6.30 - kościół św. Zygmunta na Bielanach, pl. Konfederacji 55

6.30 - kościół Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie-Stokłosach, al. KEN 101

Msze św. popołudniowe:

16.00 - kościół św. Aleksandra, pl. Trzech Krzyży

16.00 - kościół św. Wincentego Pallottiego na Pradze, ul. Skaryszewska 12

Msze św. wieczorne:

19.00 - kościół św. Aleksandra, pl. Trzech Krzyży

19.00 - katedra św. Jana Chrzciciela, ul. Kanonia 6

19.00 - kościół św. Jakuba Apostoła na Ochocie, ul. Grójecka 38

19.00 - kościół św. Józefa Oblubieńca na Kole, ul. Deotymy 41

19.00 - kościół Matki Bożej Różańcowej na Bródnie, ul. Wysockiego 8

19.30 - kościół Nawrócenia św. Pawła na Grochowie, ul. Kobielska 10

19.00 - kościół św. Tomasza Apostoła na Ursynowie, ul. Dereniowa 12

19.30 - bazylika Najświętszego Serca Jezusowego, ul. Kawęczyńska 53

20.00 - kościół św. Klemensa Dworzaka na Woli, ul. Karolkowa 49

20.00 - kościół św. Maksymiliana na Służewcu, ul. Rzymowskiego 35

20.00 - kościół Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie, ul. Ks. Markiewicza 1

20.00 - kościół jezuicki Matki Bożej Łaskawej, ul. Świętojańska 10

20.00 - kościół św. Szczepana na Mokotowie, ul. Narbutta 21

20.00 - kościół św. Wincentego Pallottiego na Pradze, ul. Skaryszewska 12

20.15 - kościół św. Dominika na Służewie, ul. Dominikańska 2

21.00 - kościół św. Andrzeja Boboli na Mokotowie, ul. Rakowiecka 61

21.00 - kościół akademicki św. Anny, ul. Krakowskie Przedmieście 68

21.00 - kościół św. Michała Archanioła na Mokotowie, ul. Puławska 95

Msze św. odprawiane w językach obcych

Po angielsku: kaplica Matki Bożej Niepokalanej, ul. Radna 14, w każdą niedzielę o godz. 11.30

Po niemiecku: kaplica Res Sacra Miser, ul. Krakowskie Przedmieście 62, w II i IV niedzielę miesiąca o godz. 11.30.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kapłan jest potrzebny światu

2021-06-08 12:34

Niedziela Ogólnopolska 24/2021, str. 18

[ TEMATY ]

kapłan

kapłan

Adobe.Stock

Dzisiaj, gdy próbuje się zerwać więzi jedności między kapłanami a wiernymi i wciągać kapłanów w bagno grzechu, jeszcze mocniej potrzebujemy Waszej modlitwy. Okazją do tego jest Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów, który obchodzimy w Kościele w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Być księdzem zawsze znaczy to samo: dzielić codziennie troski i sprawy ludzi, a pośród nich wskazywać na sprawy Boże. „Kapłan [jest] brany spośród ludzi, dla ludzi też jest ustanawiany w sprawach Bożych, aby składał dary i ofiary za grzechy” – czytamy w Liście do Hebrajczyków (por. 5, 1). Kapłan potrzebuje wsparcia od ludzi, bo jest dla ludzi. Nie ma kapłaństwa bez wiernych, bez Kościoła. W Starym Testamencie jest wymowna scena przedstawiająca walkę Izraelitów z Amalekitami, którzy zagrodzili im drogę do Ziemi Obiecanej. Rozgorzała bitwa. Mojżesz stał na górze z wyciągniętymi ku niebu ramionami i modlił się o błogosławieństwo dla swego narodu. Gdy ręce Mojżesza, omdlewając, opadały, przewagę w walce zdobywali Amalekici. Gdy znów wznosił je ku niebu, Bóg błogosławił Izraelitom. Słabnące ręce Mojżesza podtrzymywali starsi, którzy nie brali udziału w bitwie, by w ten sposób wesprzeć walczących (por. Wyj 17, 8-13). Kapłan zatem ma być jak Mojżesz – wyciągać ręce ku niebu i modlić się wytrwale, musi być więc przede wszystkim człowiekiem modlitwy, gdyż istotą i podstawą posługi kapłańskiej jest głęboka osobista więź z Bogiem.

CZYTAJ DALEJ

Iran wydala włoską zakonnicę, która poświęciła życie najuboższym

2021-06-11 16:20

[ TEMATY ]

zakonnica

ubodzy

Iran

Vatican News

Irańskie władze nie odnowiły wizy włoskiej zakonnicy, która od 26 lat pracowała w leprozorium, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. W praktyce oznacza to, że 75-letnia siostra Giuseppina Berti musi opuścić Iran. Niepewny jest też los 77-letniej austriackiej zakonnicy Fabioli Weiss, której, po 38 latach pracy wśród trędowatych, władze przedłużyły wizę jedynie na rok.

Ta decyzja będzie przede wszystkim ogromnym ciosem dla najuboższych, którym te dwie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia niosą codzienną pomoc mimo kolejnych ograniczeń nakładanych na ich działalność przez irańskie władze. Przez ostatni rok nie prowadziły praktycznie żadnej działalności zewnętrznej, by nie być oskarżonym o prozelityzm. Całe swe życie w Iranie dedykowały chorym, niezależnie na ich przynależność religijną i etniczną. Przed rewolucją siostry zajmowały się m.in. kształceniem dzieci i młodzieży, ale zostało im to zakazane. Warto odnotować też ich zaangażowanie w pomoc dla polskich sierot, które wiosną 1942 r. znalazły schronienie w Iranie. W Isfahanie, gdzie w 1937 roku powstał dom zgromadzenia, siostry prowadziły wówczas szkołę, w której uczyły się polskie dzieci, a która została im odebrana po rewolucji w 1979 roku.

CZYTAJ DALEJ

Wesprzyj uchodźców!

2021-06-12 13:27

PAH

    Jak informuje Helena Krajewska (z Polskiej Akcji Humanitarnej) w najbliższą niedzielę 20 czerwca, podczas Międzynarodowego Dnia Uchodźcy, wolontariusze Polskiej Akcji Humanitarnej będą kwestować na rzecz wsparcia udzielanego przez PAH uchodźcom oraz osobom wewnętrznie przesiedlonym (szukającym schronienia w bezpiecznych strefach kraju ojczystego).

    Kwesta będzie miała miejsce po wszystkich Mszach św. przed kościołem Ojców Dominikanów, przy ul. Stolarskiej w Krakowie. Zebrana w ramach kwesty kwota zostanie przeznaczona na pomoc uchodźcom wewnętrznym w Somalii, Sudanie Południowym, Iraku oraz Jemenie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję