Reklama

Pielgrzymka do Patronki Rodzin w Leśniowie - 2 lipca 2002 r.

Z pomocą Maryi poznajemy Chrystusa

Niedziela częstochowska 26/2002

Poznać Chrystusa - to temat zadany duszpasterstwu w 2002 r. Warto w połowie tegoż roku dokonać jeszcze głębszej refleksji nad tym zadaniem. Jako Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wpisane w struktury Kościoła, podejmujemy ten temat w naszej pracy formacyjnej, kontynuując podjęte przez nas w ubiegłym roku ewangeliczne wezwanie Jezusa: "Wypłyń na głębię". To wezwanie Jezusa stało się wyzwaniem i zadaniem każdego chrześcijanina u progu rozpoczynającego się Trzeciego Tysiąclecia. Tym "dekalogiem" współczesnego chrześcijanina stał się list apostolski Novo millennio ineunte Ojca Świętego Jana Pawła II.

Bogactwo treści i różnorodność wypływających z niego zadań oraz możliwość apostolstwa to główny drogowskaz dla naszej pracy w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich. Wypłynięcie na głębię to wielka wyprawa, do której należy się dobrze przygotować. To przygotowanie musi być zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne.

"Wypłyń na głębię" - to myśl, którą podpowiedział nam Jezus w Ewangelii św. Łukasza (5,4-11), a zachęcił do jej podjęcia w życiu każdego z nas na kolejne tysiąclecie Ojciec Święty Jan Paweł II, nad czym pochylaliśmy się jako Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w trakcie dorocznego Wielkopostnego Dnia Skupienia, korzystając z gościny u Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Częstochowie.

Formowanie postawy apostolskiej członków Stowarzyszenia to jedno z zadań głównych SRKACz. I chociaż Stowarzyszenie i jego statut powstały kilka lat temu, to jakże trafnie ten cel realizacji zadań Stowarzyszenia współbrzmi nam dzisiaj z wyzwaniem "wypłynięcia na głębię" Czyż to wypłynięcie na głębię nie powinno rozpocząć się od poznawania Chrystusa?

Niech nasze serca, myśli, gesty i spojrzenia będą przepojone miłością Chrystusową, która uzdalniać nas będzie do podejmowania kolejnych wyzwań i dalszego przygotowywania się do wyprawy wypłynięcia na głębię wiary. "Chodzi o to, abyśmy już nie byli dziećmi, którymi miotają fale i porusza każdy powiew nauki. Natomiast żyjąc prawdziwie w miłości sprawmy, by wszystko rosło ku Temu, który jest Głową - ku Chrystusowi" (Ef4, 14a-15). Niech planowana 2 lipca br. pielgrzymka małżeństw z całej archidiecezji do sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej - Patronki Rodzin i sanktuarium Matki Bożej w Mrzygłodzie, będzie dla każdego z nas zawierzeniem swojej wiary w postawie posłuszeństwa Bogu w naszych parafiach, stowarzyszeniach prorodzinnych i rodzinach. Pielgrzymkę rozpoczniemy o godz. 9.00 wysłuchaniem konferencji w kościele św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach Mieście.

Następnie pielgrzymka uda się pieszo do sanktuarium w Leśniowie, gdzie koncelebrowanej Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył abp Stanisław Nowak, metropolita częstochowski. Jest to także doroczna pielgrzymka wszystkich oddziałów Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z terenu naszej archidiecezji. W drodze powrotnej z leśniowskiego sanktuarium udamy się do sanktuarium Matki Bożej Mrzygłodzkiej, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

"Rodzino, stawaj się tym, czym jesteś" - myśl przewodnia Kongresu Rodziny z 1995 r. znowu nabiera ważnego znaczenia we współczesności. Rodzina sama musi stawać w obronie swoich praw, sama musi dbać o swój rozwój duchowy i troszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Poprzez rodzinę toczą się dzieje tego świata, dzieje zbawienia - przypomina nam niestrudzony pielgrzym Ojciec Święty Jan Paweł II. To określenie rodziny uświadamia nam, jak ważna jest jej rola i jak ważne i odpowiedzialne zadanie Bóg powierzył rodzicom. Jako rodzice i podejmujący swoje apostolstwo w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich na rzecz rodziny podejmujmy jeszcze intensywnej niż dotychczas działania w tym zakresie. Koordynacją tych działań zajmuje się Zarząd Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Częstochowskiej, którego siedziba mieści się w Częstochowie, Aleja Najświętszej Maryi Panny 54 przy Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej, dyżur w poniedziałki w godz. 9.30 - 13.30, tel. (0-34) 324-10-44 wew. 114.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

Karol Porwich/Niedziela

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


CZYTAJ DALEJ

Oficjalna piosenka Euro 2020

2021-06-11 11:05

[ TEMATY ]

Euro 2020

Youtube.com

Jak każdy turniej, również UEFA Euro 2020 ma oficjalną piosenkę. Utwór "We Are The People" stworzyli Bono i The Edge z U2 oraz DJ Martin Garrix.

CZYTAJ DALEJ

IPN przypomina polityczny background Milenium Chrztu Polski

2021-06-13 12:48

arch. IPN

IPN przypomina polityczny background Milenium Chrztu Polski

Obchody Milenium Chrztu Polski oraz Tysiąclecia Państwa Polskiego będą tematem spotkania w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach. Nastroje społeczne, reakcję władz komunistycznych i przebieg głównych uroczystości przedstawi w swoim wykładzie Ilona Religa-Gola z Referatu Edukacji Narodowej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję