Reklama

Czytajmy "Jasną Górę"!

Homilia Ojca Świętego wygłoszona w Sandomierzu 12 czerwca 1999 r. pt. Błogosławieni czystego serca otwiera czerwcowy numer miesięcznika Jasna Góra. Słowa te stanowią myśl przewodnią najnowszego numeru pisma. Do nich nawiązuje także homilia o. Rufina J. Abramka, zatytułowana: Serce Jezusa, odwieczne upragnienie świata. W rozważaniach apelowych, przygotowanych przez o. Dariusza Szubę, znajdujemy słowa: "Wielu pielgrzymów przeszło przez Jasnogórskie Sanktuarium. I wielu się nawróciło, przemieniając swoje serca w jasnogórskich konfesjonałach od złego do dobrego. Wielu odzyskało prawdziwą godność przybranych synów Bożych, nawracając swoje serca do Serca Jezusowego, koordynując swoje serca z Sercem Bożym. Matko Serca Bożego! Bądź zjednoczeniem serc naszych!".
Do uroczystości poświęcenia sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach przygotowuje nas artykuł o. Ludwika Kaszowskiego. Natomiast o. Kazimierz Maniecki przeprowadził wywiad z nowo wybranym przeorem Jasnej Góry - o. Marianem Lubelskiem. Ojciec Przeor przypomniał słowa Ojca Świętego wypowiedziane w 1997 r.: "Wiele razy powtarzałem, że Jasna Góra to Sanktuarium narodu, konfesjonał i ołtarz. Jest to miejsce duchowej przemiany, odnowy życia Polaków. Niech takim na zawsze pozostanie". Podkreślił, że słowa te są dla niego drogowskazem pełnionej posługi.
W cyklu, w którym poznajemy sanktuaria maryjne w Polsce, tym razem mamy okazję poznać sanktuarium w Parczewie w diecezji siedleckiej. Czytelnicy śledzący prowadzony przez o. Stanisława Rudzińskiego cykl Spacerem po Jasnej Górze... w kolejnym odcinku mogą poznać kaplicę Jabłonowskich, zwaną również kaplicą Świętych Aniołów Stróżów. W czerwcowym numerze znajdziemy również wiele innych interesujących publikacji, wśród nich kolejny komentarz do codziennego pacierza - bp. Kazimierza Romaniuka oraz rozważania o. Dariusza
Nowickiego nad listem apostolskim Novo millennio ineunte.

Adres Redakcji "Jasnej Góry": ul. o. A. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa, tel. (0-34) 37-77-351, 37-77-317, fax (0-34) 37-77-317.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja Katowicka: zmiany księży w parafiach

2021-06-10 13:55

[ TEMATY ]

zmiany

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

ks. Tomasz Wojtal

W katowickiej Kurii abp Wiktor Skworc wręczył dekrety dla proboszczów i administratorów.

Księża proboszczowie przeniesieni na inną parafię:

CZYTAJ DALEJ

81 lat temu Niemcy deportowali pierwszych Polaków do KL Auschwitz

2021-06-13 10:06

[ TEMATY ]

Auschwitz

RJA1988/pixabay.com

81. rocznica pierwszej deportacji Polaków do niemieckiego obozu Auschwitz przypada w poniedziałek. 14 czerwca 1940 r. z więzienia w Tarnowie Niemcy przywieźli 728 mężczyzn. Polacy stali się pierwszymi więźniami Auschwitz, gdyż to dla nich Niemcy utworzyli obóz.

14 czerwca obchodzony jest w Polsce jako Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję