Reklama

Aspekty

Łagów. Poznawali KSM

W ostatni weekend czerwca w Łagowie odbył się zjazd formacyjno-integracyjny dla kandydatów do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji.

[ TEMATY ]

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

archiwum KSM

Do domu rekolekcyjnego przyjechała młodzież z Zielonej Góry, Nowego Miasteczka, Czerwieńska i okolic oraz z Nowogrodu Bobrzańskiego. Spotkanie miało na celu przybliżenie młodym istoty bycia czynnym członkiem KSM. Organizatorzy mają nadzieję, że młodzież po powrocie podejmie próbę stworzenia oddziałów KSM w swoich parafiach.

- Wiemy, że wakacje to czas, kiedy nie ma regularnych spotkań formacyjnych, a nie chcielibyśmy, żeby uczestnicy zjazdu zbyt długo pozostali bez żadnych propozycji, dlatego zaplanowaliśmy dla nich jeszcze spływ kajakowy – mówi ks. Marcin Bobowicz, asystent diecezjalny KSM.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

2021-06-28 19:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kościół jest młody

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 23/2019, str. 1

[ TEMATY ]

KSM

Maciej Krawcewicz

Jubileuszowa gala to okazja do podziękowań

Jubileuszowa gala to okazja do podziękowań

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji 2 czerwca uroczyście obchodziło 25-lecie działalności

Świętowanie rozpoczęło się Mszą św. w zielonogórskiej konkatedrze pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. Następnie w Lubuskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy odbyła się jubileuszowa gala. W uroczystościach młodzieży towarzyszyli ich bliscy, kapłani, dawni członkowie stowarzyszenia oraz przedstawiciele Akcji Katolickiej.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prał. Sławomir Oder nowym biskupem gliwickim

2023-01-28 13:00

[ TEMATY ]

diecezja toruńska

diecezja gliwicka

ks. Paweł Borowski

We wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, 28 stycznia, nuncjusz apostolski w Polsce ogłosił, że papież Franciszek mianował nowego biskupa gliwickiego. Został nim pochodzący z diecezji toruńskiej ks. prał. Sławomir Oder. Informację przekazano w sposób uroczysty w kaplicy Domu Biskupiego w Toruniu. Z tej okazji biskup toruński Wiesław Śmigiel wystosował list do wiernych diecezji toruńskiej.

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia! Drodzy diecezjanie!

CZYTAJ DALEJ

Sympozjum ,,Oblicza pojednania”

2023-01-28 14:31

[ TEMATY ]

Toruń

O. Tadeusz Rydzyk

radiomaryja.pl

W pojednaniu powinniśmy myśleć po katolicku i po polsku, w duchu najlepszych Polaków, naszych wzorców. Śp. ks. bp Stanisław Stefanek mówił o tym, dlaczego nie możemy radzić sobie w Polsce. Kiedyś dawaliśmy radę w najtrudniejszych czasach, nawet komunizmu, gdy nas dzielili. Teraz nie możemy sobie poradzić, bo Polacy i katolicy korzystają z mediów, które nie są polskiego ducha – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, CSsR, prof. AKSiM, dyrektor i założyciel Radia Maryja, podczas sympozjum ,,Oblicza pojednania” w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej odbywa się kolejne sympozjum z cyklu ,,Oblicza”. Tegoroczne spotkanie przebiegło pod hasłem „Oblicza pojednania” z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję