Reklama

Kościół

Warszawa: Sukces rekrutacji na UKSW

Ponad 13 tysięcy kandydatów wzięło udział w tegorocznej rekrutacji na studia na Uniwersytecie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. To o tysiące więcej niż przed rokiem. Niezmiennie największym zainteresowaniem kandydatów cieszyły się psychologia, kierunek lekarski, ekonomia, stosunki i prawo międzynarodowe oraz administracja.

Najwyższy wzrost chętnych na jedno miejsce odnotowały psychologia, pielęgniarstwo i komunikacja medialno-kulturowa.

Sukcesem zakończyła się także rekrutacja na nowy kierunek studiów – Zarządzanie publiczne. O jedno miejsce ubiega się tu sześciu kandydatów.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 19 lipca.

– Cieszymy się, że mimo trwającej pandemii, zainteresowanie studiami na UKSW jest większe niż w zeszłym roku. Coraz więcej osób odkrywa potencjał naszego uniwersytetu, który dynamicznie się rozwija, odpowiada na bieżące potrzeby rynku pracy i wzbogaca ofertę studiów – podkreśla rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski.

O przyjęcie na studia na naszej uczelni ubiega się kilkudziesięciu uczestników prestiżowych konkursów i olimpiad z wielu dziedzin nauki. Na UKSW chcą studiować nie tylko mieszkańcy Mazowsza. Wielu kandydatów pochodzi z województw lubelskiego, podlaskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego.

Wyniki o zakwalifikowaniu się na studia stacjonarne oraz na studnia niestacjonarne z kwalifikacją zostaną ogłoszone 19 lipca.

Choć w pierwszej turze rekrutacji wzięło udział wielu kandydatów, to pozostali wciąż mają szansę studiować na UKSW. Rekrutacja dodatkowa rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa do 12 września. Obejmie ona jednak tylko te kierunki, na których zostaną wolne miejsca.

Więcej informacji na temat rekrutacji na stronie internetowej IRK. Zachęcamy też do śledzenia strony www.uksw.edu.pl oraz naszych mediów społecznościowych.

Podziel się cytatem

Reklama

UKSW to uczelnia publiczna w Warszawie, która na 12 wydziałach kształci studentów w różnych dziedzinach nauki. Do wyboru są kierunki humanistyczno-społeczne (np. historia, politologia, pedagogika, filologia polska), jak ścisłe (m.in. chemia, fizyka, matematyka, informatyka), przyrodnicze (m.in. biologia, inżynieria środowiska, ochrona środowiska) oraz medyczne – kierunek lekarski i pielęgniarstwo.

Na UKSW studiuje obecnie około 10 tysięcy studentów na 12 wydziałach, w tym na najmłodszym z nich - Wydziale Medycznym.

UKSW jest uczelnią państwową, ale cztery wydziały mają dodatkowo nadzór władz kościelnych. Są to Wydział Teologiczny, Wydział Filozofii Chrześcijańskiej, Wydział Prawa Kanonicznego i Wydział Studiów nad Rodziną.

Podziel się cytatem

2021-07-16 18:50

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bł. Frassati w Warszawie od 16 lipca

[ TEMATY ]

Warszawa

Anna Przewoźnik

Przyjęcie relikwii bł. Pier Giorgio Frassatiego w Rybniku

Przyjęcie relikwii bł. Pier Giorgio Frassatiego w Rybniku

Od kościoła św. Dominika na Służewie rozpocznie się 16 lipca warszawski etap peregrynacji relikwii patrona Światowych Dni Młodzieży - bł. Piotra Jerzego Frassatiego. Ten świecki dominikanin, patron młodzieży i studentów, przez Jana Pawła II nazwany "człowiekiem ośmiu błogosławieństw" peregrynuje po Polsce od wtorku, 12 lipca. Relikwie będą w 10 miastach a ostatni etap tej wyjątkowej pielgrzymki to Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

„Bądźcie jak Frassati” – zachęca papież Franciszek w orędziu na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży. To jeden z impulsów, które sprawiły, że wyjątkowy relikwiarz – trumna z ciałem Błogosławionego – przyjedzie do Krakowa, podobnie jak w 2008 r. na spotkanie młodych w Sydney. Tym razem jednak w drodze do Krakowa relikwie odbędą unikalną pielgrzymkę po Polsce. Przez dwa dni – 16 i 17 lipca – będą przebywać w Warszawie - w kościele oo. dominikanów na warszawskim Służewie i w kościele akademickim św. Anny.

CZYTAJ DALEJ

Cudowny Medalik

Niedziela legnicka 27/2009

Cudowny Medalik - symbolika

CZYTAJ DALEJ

Mężnie wyznawać wiarę

2022-11-27 17:31

Ks. Michał Powęska

W Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu odbyły się rekolekcje powołaniowe.

Dwunastu młodych mężczyzn odbywało ćwiczenia duchowe, mające pomóc rozeznać powołanie życiowe oraz pomóc umocnić wiarę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję