Reklama

Listy polecone

Kaziu Kochany!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera









Dziękuję Ci za list.
Dziękuję Ci za wszystkie dobre wieści.
Cieszę się, że Helenka jest zdrowa,
a razem z Wami Bogu dziękuję
za to, że wymodlone przez Was
chłopaki - Piotrek i Paweł
są Waszą nagrodą.

Piotrek - informatyk,
Paweł - ekonomista.
Brawo!

Piszesz jednak,
że pod jednym względem
macie z chłopcami kłopot.
Mądre chłopaki, dobre,
nie popadły w jakieś uzależnienia,
ale z ich wiarą coś się dzieje.
Przecież to już dorosłe chłopy.
Nie da się ich wypędzać
do spowiedzi, do Komunii Świętej.
Kiedyś o tym nie musieliśmy
im przypominać.
W październiku to sami
wołali nas do Różańca.
Teraz już nie.
Martwi nas to.
Jeden leci wieczorem
do swojej dziewczyny.
Drugi siedzi w Internecie.
Mówi, że się uczy,
ale ja wiem, co ogląda
i czego się uczy.

Helenko z Kazikiem!
Wiem, ile troski włożyliście
w wychowanie swoich chłopców.
Helenka przerwała pracę,
żeby chłopcy mieli dom
i mamę w domu.

Kaziu, przecież pracowałeś jak wół,
aby chłopcy wszystko mieli,
aby nie byli gorsi od innych.
Zasłanialiście im złe rzeczy,
trzymaliście ich pod kloszem.
Podziwiałem Was i ich,
ale bałem się, że kiedyś
to może pęknąć,
bo te cieplarniane dzieci
czasem się pogubią.
Nie są uodpornione.
Nie mają szczepionki,
dlatego wpadają.

Nie martwię się o Piotrka i Pawła.
Byli przecież ministrantami,
lektorami, jeździli na oazy.
Pozwólcie im,
aby byli samodzielni.
Czuję, jak zadrżycie
na to moje zdanie.
Taka samodzielność
to się może źle skończyć.
Czasem błędu nie da się
już w życiu poprawić.

Nie.
Żeby jak najszybciej
przyszła u chłopców refleksja,
co jest dobre, co jest złe.
Muszą o tym zdecydować sami
i wybrać sami.
Przecież nie wyłączysz im Internetu.
Przecież nie zabronisz mu
chodzić do dziewczyny,
bo to może być Wasza synowa...
Ona z Wami,
a Wy z nią
musicie się oswoić.

Kaziuki moje kochane!
W środę już Popielec.
Bardzo lubię ten dzień.
Ludzie są tacy zamyśleni.
Nawet stałych klientów
nie ma przy kiosku z piwem.
W domu post,
tylko kartofelki ze śledziem.
Gdyby te Popielce
i Wielkie Piątki były częściej,
to byśmy byli zdrowsi.
Ale to nie o żołądek chodzi,
to chodzi o sumienie.
Nawróćcie się
i uwierzcie w Ewangelię!
Pamiętaj, że jesteś prochem
i w proch się obrócisz!

Chłopcy wiedzą, co znaczy:
Nawróćcie się!
Panowie, źle idziecie.
Ta droga prowadzi donikąd.
Stoisz tyłem do Pana Boga.
Nawróć się buzią
i spojrzyj Bogu w oczy.
Chłopcy wiedzą,
że człowiek to nie tylko proch,
ale tchnienie Stworzyciela.
W glinianych naczyniach
swego ciała
nosimy życie Boga.

Czymże ja jestem przed Twoim obliczem? -
Prochem i niczem;
Ale gdym Tobie moję nicość wyspowiadał,
Ja, proch, będę z Panem gadał.

Helenko z Kazikiem!
Ten fragment listu
piszę do chłopców.
Kiemlicze moje kochane!
Zarezerwujcie dla mnie w ferie
siedem dni.
Zafundujemy sobie taki luksus.
Pojedziemy do Tyńca
na tygodniowe rekolekcje
zamknięte.
Trzeba wrócić do pierwszej gorliwości.
Z Bogiem!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Płock: Trwa rozbudowa Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które licznie odwiedzają pielgrzymi

2026-02-11 12:51

[ TEMATY ]

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku

Około 20 tys. pielgrzymów odwiedziło w 2025 r. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, gdzie 22 lutego odbywać się będą obchody 95. rocznicy pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego św. Faustynie Kowalskiej. Od 2015 r. trwa rozbudowa Sanktuarium. Do wykonania została mniej więcej jedna piąta prac.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku zostało ustanowione przy tamtejszej kaplicy w dniu kanonizacji siostry Faustyny Kowalskiej, której 30 kwietnia 2000 r. dokonał papież św. Jan Paweł II. 5 maja 2015 r. Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia rozpoczęło rozbudowę Sanktuarium. Od tego czasu powstał tam m.in. kościół, który pomieścić może około 1,5 tys. wiernych oraz Dom Pielgrzyma - Dom Siostry Faustyny z 64. miejscami noclegowymi.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś: Leon XIV błogosławi Watykańskiej Fundacji Jana Pawła II

2026-02-11 17:15

[ TEMATY ]

Kard. Grzegorz Ryś

Papież Leon XIV

Watykańska Fundacja Jana Pawła II

Vatican Media

Papież Leon XIV z kard. Grzegorzem Rysiem

Papież Leon XIV z kard. Grzegorzem Rysiem

Ojcu Świętemu powiedziałem, że Fundacja, która się troszczy o dziedzictwo Jana Pawła II, także w ludziach, nie tylko w rzeczach, ma 45-lecie w tym roku, więc ma już swój dorobek, osiągnięcia. Poprosiłem o błogosławieństwo i Ojciec Święty go udzielił - wskazał w rozmowie z Vatican News metropolita krakowski kard. Grzegorz Ryś, relacjonując spotkanie Rady Administracyjnej fundacji z Leonem XIV.

Kard. Ryś wyraził radość, że pierwsze spotkanie Rady Administracyjnej, w którym uczestniczy jako jej zwierzchnik, rozpoczęło się Mszą Świętej przy grobie św. Jana Pawła II i spotkaniem z Ojcem Świętym.
CZYTAJ DALEJ

95 lat temu Marconi wybudował papieską radiostację

2026-02-12 07:45

[ TEMATY ]

rocznica

Radio Watykańskie

Vatican Media

Radio Watykańskie istnieje już 95 lat

Radio Watykańskie istnieje już 95 lat

Dzień 12 lutego 1931 r. był w Rzymie słoneczny, choć zimny. Guglielmo Marconi wraz z żoną Marią Cristiną przyjechał do Ogrodów Watykańskich około godz. 15.30. Chciał dokonać jeszcze ostatniej kontroli stacji radiowej, którą budował przez ostatnie sześć miesięcy. Powoli wokół budynku gromadził się tłum zaproszonych gości: kardynałowie, papiescy dygnitarze i arystokracja rzymska. Piusa XI przywieziono do Ogrodów samochodem o godz. 16.20.

Marconi oprowadził Papieża po pomieszczeniach stacji radiowej, a następnie obaj stanęli przed mikrofonem. Naukowiec zwrócił się do Ojca Świętego ze wzruszającym przemówieniem, po czym Pius XI rozpoczął swe pierwsze orędzie radiowe od słów brzmiących jak biblijne wersety: „Słuchajcie, o Niebiosa, tego, co wam powiem; słuchaj, Ziemio, słów moich ust... Usłyszcie i posłuchajcie, odległe narody” (Udite, o Cieli, quello che sto per dire; ascolti la Terra le parole della mia bocca… Udite ed ascoltate, o popoli lontani). Na zakończenie tego historycznego orędzia, które po raz pierwszy dotarło do ludzi dzięki falom radiowym, Pius XI udzielił wszystkim błogosławieństwa Urbi et Orbi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję