Reklama

Czekają na naszą pomoc

Karolinka
9-letnia dziewczynka urodziła się z ciąży bliźniaczej jako wcześniak, z cechami niedotlenienia okołoporodowego i czynną cytomegalią. Pomimo leczenia w Klinice Chorób Odzwierzęcych we Wrocławiu, stwierdzono czterokończynowe porażenie spastyczne oraz padaczkę, wadę wzroku i porażenie zwieracza pęcherza moczowego. Do jej rehabilitacji lekarze wykorzystują wszystkie znane metody stosowane w leczeniu mózgowego porażenia dziecięcego. Dziewczynka jest również pod stałą opieką lekarzy specjalistów: chorób odzwierzęcych, kardiologa, nefrologa, urologa. Przeszła już kilka zabiegów operacyjnych. Karolinka jest uczennicą kl. II, jest prowadzona według indywidualnego programu nauczania w domu, chociaż uczestniczy również w lekcjach z rówieśnikami w szkole. Mama Karolinki prosi o pomoc w finansowaniu leczenia i rehabilitacji dziewczynki.
Darowizny dla Karolinki można przekazywać na konto: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", ul. Ludna 4, 00-406 Warszawa, PKO BP II/O Warszawa 42 10201026 122690022, z dopiskiem: "Dla Karolinki Kozłowskiej".

Krzysztof
Od 2 lat Krzysztof walczy o życie. Jego ojciec pisze w liście: "Mój syn przeszedł dwie skomplikowane operacje, podczas których wycięto mu 3/4 wątroby i główkę trzustki. Jednak obecnie nowotwór zaatakował z podwójną siłą resztki wątroby. W tej sytuacji zdecydowałem się szukać pomocy za granicą. Amerykańska klinika w Rochester stan Minnesota podjęła się leczenia syna. Jednak koszt badań, leczenia i pobytu w USA wielokrotnie przekracza moje możliwości finansowe. W tej sytuacji proszę o pomoc finansową w ratowaniu życia tego młodego, 20-letniego chłopca".
Wpłaty na rzecz Krzysztofa można przekazywać na konto: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", 00-406 Warszawa, ul. Ludna 4, PKO BP XV O/Warszawa 93 10201156 123112454, z dopiskiem: "Dla Krzysztofa Wrony".

Kamil
W maju br. chłopiec ukończy 16 lat. W drugim roku życia zachorował na polineuropatię czuciowo-ruchową. Jest to choroba postępująca, która prowadzi do zaniku mięśni, a w Polsce, jak dotąd, nie ma możliwości jej leczenia. Niedawno w leczeniu tego typu schorzeń pojawiła się nowa szansa - terapia komórkowa. Jest to wielostopniowy zabieg wykonywany za granicą. Ponieważ jest on bardzo kosztowny, rodzina, której nie stać na pokrycie kosztów leczenia, zwraca się z prośbą o pomoc. Mama Kamila w liście do redakcji pisze: "Wierzę w dobre serca ludzi i mam nadzieję, że szybko uda się zebrać pieniądze na leczenie syna. Jest on chłopcem inteligentnym i zdaje sobie sprawę, że jego życie leży w rękach dobrych ludzi".
Darowizny dla Kamila można przekazywać na konto: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Oddział Powiatowy w Częstochowie, ul. Kilińskiego 9 m. 10, Bank PKO SA BP II Oddział w Częstochowie nr 10201651-11820 -270-1, z dopiskiem: "Dla Kamila".

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś do duchownych: miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji

2021-09-18 09:38

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

księża

ks. Paweł Kłys

W trzecim i ostatnim dniu tegorocznych rekolekcji kapłańskich, którym w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi przewodniczy arcybiskup Grzegorz Ryś, duchowni diecezjalni i zakonni wysłuchali nauki rekolekcyjnej oraz przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. - Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji – mówił abp Ryś.

- Jeśli w nas nie ma tego pragnienia - które Jezus objawia – tego wyjścia poza, tego wyjścia ku innym - jak nie ma w nas tego pragnienia, to boję się, że się nie modlimy. Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji. Prawdziwa modlitwa zawsze otworzy nam oczy na to powołanie, którym nas Jezus obdarzył – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: tysiące uczestników „Marszu dla życia” w Berlinie

2021-09-19 08:09

[ TEMATY ]

życie

Niemcy

marsz dla życia

marciaperlavita.it

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

Około 4,5 tys. osób uczestniczyło 18 września w 17. „Marszu dla życia”, wspólnie protestując przeciw tzw. „wspomaganej śmierci” i przerywaniu ciąży. Demonstrację przygotowało niemieckie stowarzyszenie Prawo do Życia (BVL), skupiające 15 organizacji.

Według organizatorów, odbywający się rokrocznie „Marsz dla życia” jest największym w Niemczech zgromadzeniem na rzecz ochrony życia. Przeciwko temu ponownie wybuchają na nowo protesty, których uczestnicy żądają „prawa do seksualnego samookreślenia” i do nieograniczonej dopuszczalności aborcji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję