Reklama

Niedziela Częstochowska

Dekanalne dni chorych

We wrześniu odbędą się dekanalne dni chorych. W tym roku wyznaczono 7 miejsc, do których będą pielgrzymować wierni.

[ TEMATY ]

archidiecezja częstochowska

Dekanalne dni chorych

Maciej Orman/Niedziela

Światowy Dzień Chorego. Błogosławieństwo lurdzkie, kościół św. Wojciecha w Częstochowie, 11 lutego 2020

Światowy Dzień Chorego. Błogosławieństwo lurdzkie, kościół św. Wojciecha w Częstochowie, 11 lutego 2020

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

REGION CZĘSTOCHOWSKI

Bazylika archikatedralna Świętej Rodziny w Częstochowie, 20 września, godz. 11. Przewodniczy bp senior Antoni Długosz. Pielgrzymują dekanaty: św. Antoniego, św. Józefa, św. Zygmunta w Częstochowie; blachowieński, kłobucki, olsztyński i porajski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kościół św. Wojciecha BM w Częstochowie, 22 września, godz. 11. Przewodniczy bp Andrzej Przybylski. Pielgrzymują dekanaty: NMP Jasnogórskiej, świętokrzyski, św. Wojciecha w Częstochowie; miedźnowski, mstowski, mykanowski i truskolaski.

Reklama

REGION RADOMSZCZAŃSKI

Bazylika Wniebowzięcia NMP w Gidlach, 17 września, godz. 12. Przewodniczy abp Wacław Depo. Pielgrzymują dekanaty: św. Lamberta, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radomsku; brzeźnicki, gidelski, kłomnicki i pajęczański.

Kościół Nawiedzenia NMP w Rozprzy, 17 września, godz. 16. Przewodniczy bp senior Antoni Długosz. Pielgrzymują dekanaty: gorzkowicki, kodrąbski, rozprzański i sulmierzycki.

REGION WIELUŃSKI

Sanktuarium Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia w Praszce, 29 września, godz. 11. Przewodniczy bp Andrzej Przybylski. Pielgrzymują dekanaty: działoszyński, krzepicki, mokrski i praszkowski.

Sanktuarium NMP Pocieszenia w Wieluniu, 21 września, godz. 11. Przewodniczy bp senior Antoni Długosz. Pielgrzymują dekanaty: NMP Pocieszenia, św. Wojciecha BM w Wieluniu oraz osjakowski.

REGION ZAWIERCIAŃSKI

Sanktuarium NMP w Żarkach-Leśniowie, 15 września, godz. 11. Przewodniczy bp Andrzej Przybylski. Pielgrzymują dekanaty: koziegłowski, myszkowski, Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu, NMP Królowej Polski w Zawierciu i żarecki.

2021-09-08 15:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: stajemy z wiarą wobec tajemnicy Kościoła

[ TEMATY ]

Częstochowa

abp Wacław Depo

katedra

archidiecezja częstochowska

Maciej Orman/Niedziela

– Stajemy z wiarą, ale i pokornym sercem wobec bardzo konkretnego znaku, jakim jest tajemnica Kościoła, znaku zespolenia się ludzi z Bogiem i ludzi między sobą – – mówił w homilii abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 29 października przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie, z racji 95. rocznicy powołania diecezji częstochowskiej i 70. rocznicy poświęcenia bazyliki archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie.

Mszę św. z metropolitą częstochowskim koncelebrowali m. in. bp Andrzej Przybylski – biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, ks. Włodzimierz Kowalik – proboszcz parafii archikatedralnej, ks. Łukasz Sakowski – wikariusz i ks. Mariusz Trojanowski – sekretarz abp. Depo.

CZYTAJ DALEJ

Gdyby nie ta Krew, kim bylibyśmy dzisiaj?

2024-03-01 06:27

[ TEMATY ]

rozważania

Adobe Stock

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

W dzisiejszym fragmencie Księgi Rodzaju (37, 3-4. 12-13a. 17b-28) poznajemy historię Józefa, którego bracia sprzedają w niewolę. Chcą się pozbyć tego, kto ich denerwuje, mając na uwadze tylko swoją złość, może nienawiść, a ta jest zawsze ślepa. Psalm responsoryjny (105) pokazuje, że i w takiej sytuacji Pan Bóg czuwa nad wszystkim. Dopiero po latach Józef będzie mógł powiedzieć, że to Boża opatrzność nad wszystkim czuwała, choć zanim się to stanie, z ciężkim sercem przeżywa wiele trudnych doświadczeń. Piłat chciał uwolnić Jezusa, a kiedy tłum wołał o śmierć krzyżową dla Niego, umył ręce, mówiąc: „«Nie ponoszę winy za tę krew. To wasza sprawa». A cały lud odparł: «Niech Jego krew spadnie na nas i na nasze dzieci!»” (Mt 27, 24n). I można powiedzieć, że spadła, ale inaczej, niż mogli to sobie wyobrazić. Tu też czuwała Opatrzność. Gdyby nie ta Krew, kim bylibyśmy dzisiaj?

CZYTAJ DALEJ

Papież apeluje o rozejm w Strefie Gazy: dosyć, zatrzymajcie się

2024-03-03 13:20

[ TEMATY ]

Watykan

wojna

Pro Terra Sancta

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o rozejm w Strefie Gazy i natychmiastowe uwolnienie wszystkich zakładników. "Proszę, dosyć , zatrzymajcie się" - wezwał podczas niedzielnego spotkania na modlitwie Anioł Pański w Watykanie. "Czy naprawdę myśli się, żeby w ten sposób zbudować lepszy świat?" - zapytał.

Zwracając się do tysięcy wiernych przybyłych w południe na plac Świętego Piotra papież powiedział: "Noszę codziennie w sercu z bólem cierpienie ludności w Palestynie i Izraelu z powodu trwających działań zbrojnych. Tysiące zabitych, rannych, bezdomnych, ogromne zniszczenia powodują ból".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję