Reklama

Niedziela w Warszawie

„In Leatitia” we Włochach i na Żoliborzu

W dwie najbliższe niedziele - 12 i 19 września – Chór Kameralny „In Leatitia” da koncerty w parafiach: Świętych Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich oraz Dzieciątka Jezus

[ TEMATY ]

kultura

In Leatitia

Archiwum IL

Powstały w 2016 r. chór tworzą warszawiacy, którzy pragną realizować swoje pasje muzyczne śpiewając utwory sakralne. Dyrygentem jest Barbara Kucharczyk, absolwentka Dyrygentury Chóralnej na UM Fryderyka Chopina oraz PSM II st. Im. J. Elsnera w klasie śpiewu solowego.

W repertuarze chóru są dzieła m. in.: Mikołaja Gomółki, Benjamina Brittena (A Ceremony of Carols”), Kurta Bikkembergsa, Mariana Sawy, Stanisława Moniuszki (IV Litania Ostrobramska”, Jana Maklewicza („Msza Polska”) czy też Jana Sebastiana Bacha („Pasja wg św. Jana” i „Jezu meine Freude”).

Reklama

W listopadzie 2019 roku „In Laetittia” zdobył II miejsce w kategorii chórów kameralnych podczas XIV Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego „Varsovia Cantat”.

Od lipca muzycy ćwiczą utwory, z którymi wybierają się na 40 Międzynarodowy Festiwalu Muzyki Cerkiewnej Hajnówka 2021 w Białymstoku. To właśnie te utwory oraz jeszcze inne a cappella z repertuaru chóru zostaną zaprezentowane na koncertach wrześniowych.

Pierwszy koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę w kościele Świętych Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich (ul. Rybnicka 27, Warszawa-Włochy). Początek o godz. 19.00.

Tydzień później chór wystąpi w kościele Dzieciątka Jezus (ul. Czarnieckiego 15, Warszawa-Żoliborz).

2021-09-09 11:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Inauguracja Rady Honorowej Komitetu Rozwoju Opery Wrocławskiej

2022-12-05 18:35

Ilona Baran

Podczas spotkania inauguracyjnego

Podczas spotkania inauguracyjnego

Dziś odbyło się inauguracyjne spotkanie Rady Honorowej Komitetu Rozwoju Opery Wrocławskiej. W jej skład weszły osoby z różnych środowisk, także kościelnego, które reprezentowane jest przez abp. Józefa Kupnego.

W rozmowie z Iloną Baran dla Radia Rodzina, metropolita wrocławski podkreślił, że potrzebne jest wychowanie muzyczne i kulturalne społeczeństwa.- Człowiek kulturalny, człowiek współczesny powinien otrzymać pełne wykształcenie w zakresie różnych dziedzin sztuki. Dlatego chcę wspierać działania Opery Wrocławskiej, która staje się coraz jaśniejszym punktem na muzycznej mapie naszej ojczyzny - zaznaczył abp Józef Kupny.

CZYTAJ DALEJ

Święty Szarbel - wzór modlitwy

Poświęcił całe swoje życie, by adorować Boga.

Święty Szarbel, eremita z Libanu, promieniuje na wiernych przykładem prostoty i pokory. Urodził się w ubogiej maronickiej rodzinie, w niewielkiej wiosce w górach Libanu. Już jako dziecko odznaczał się pobożnością i zamiłowaniem do modlitwy, co zrodziło w nim pragnienie poszukiwania Boga w ciszy. Zrealizował je, wstępując w 1851 r. do maronickich antonianów w Maifug, później przeniósł się do klasztoru w Annaja, gdzie – pomijając czas studiów filozoficzno-teologicznych – przebywał do 1875 r. W tym roku udał się także do górskiej samotni, gdzie odseparowany niemal od wszystkiego, co ziemskie, spędził pozostałe 23 lata życia.

CZYTAJ DALEJ

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana Rupnika

2022-12-05 13:06

[ TEMATY ]

jezuici

Monika Książek

Pomimo stwierdzenia przez Dykasterię Nauki Wiary przedawnienia zarzutów stawianych wobec znanego słoweńskiego jezuity o. Marko Ivana Rupnika SJ nadal toczy się przeciw niemu postępowanie administracyjne i nie może on prowadzić działalności publicznej – poinformowała Kuria Generalna Towarzystwa Jezusowego w Rzymie.

Do Dykasterii Nauki Wiary wpłynęła w 2021 r. skarga na o. Marko Ivana Rupnika SJ, dotycząca jego sposobu sprawowania posługi. Nie dotyczyła ona osób niepełnoletnich. Dykasteria Nauki Wiary zwróciła się do Towarzystwa Jezusowego z prośbą o wszczęcie dochodzenia wstępnego w tej sprawie. Towarzystwo Jezusowe natychmiast wyznaczyło zewnętrznego śledczego (zakonnika z innego instytutu) do przeprowadzenia dochodzenia. Różne osoby zostały zaproszone do złożenia zeznań. Raport końcowy został złożony w Dykasterii Nauki Wiary. Po przestudiowaniu wyników tego dochodzenia, Dykasteria Nauki Wiary stwierdziła, że fakty, o których mowa, uległy przedawnieniu i dlatego zamknęła sprawę na początku października bieżącego roku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję