Reklama

Dziękczynienie za kanonizację św. Marii de Mattias

Apostołka Krwi Chrystusa

Niedziela Ogólnopolska 38/2003

Uroczystości dziękczynne w Kiedrzynie

Uroczystości dziękczynne w Kiedrzynie

18 maja 2003 r. podczas uroczystej Mszy św. na Placu św. Piotra w Rzymie Ojciec Święty Jan Paweł II dokonał kanonizacji św. Marii de Mattias - założycielki Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa. Wielkim dziękczynieniem za ten wspaniały dar dla Kościoła były uroczystości w Kiedrzynie, w częstochowskiej wspólnocie Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, które odbyły się 31 sierpnia br. Zgromadziły one dużą liczbę wiernych, czcicieli Krwi Chrystusa, nie tylko z archidiecezji częstochowskiej, ale także z całej Polski, m.in. z Kluczborka - skąd przybył chór ubogacający swoim śpiewem liturgię Mszy św., Bolesławca, Wrocławia, Zgorzelca, Chocianowa, Legnicy. Na uroczystości licznie przybyły Siostry Adoratorki Krwi Chrystusa na czele z matką generalną - s. Vittorią Tomarelli z Rzymu, siostrą prowincjalną Lucją Lis, a także kapłani ze Zgromadzenia Misjonarzy Przenajdroższej Krwi Chrystusa z ks. Winfriedem Wermterem, Siostry Misjonarki Krwi Chrystusa, kapłani z archidiecezji częstochowskiej na czele z ks. inf. Marianem Mikołajczykiem oraz ks. inf. Zenonem Janyszkiem. Uroczystości rozpoczęło czuwanie modlitewne i refleksje o życiu św. Marii de Mattias.
Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił abp Stanisław Nowak - metropolita częstochowski. Na początku Dostojnego Celebransa, kapłanów, siostry i wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała s. Bernadetta Pajdzik - referentka diecezjalna ds. zgromadzeń żeńskich z archidiecezji częstochowskiej i przełożona domu, wspólnoty Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa w Kiedrzynie.
W homilii Ksiądz Arcybiskup ukazał życie i charyzmat św. Marii de Mattias. Przypomniał, że była wierną uczennicą i świadkiem Jezusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Jako Apostołka Krzyża „niesie nam fascynację Chrystusem... Niesie nam nawrócenie na Krzyż. Zauroczyło ją piękno Krwi Baranka, piękno Bożej Miłości... Niesie nam także ducha miłości bliźniego. Każdy człowiek był dla niej drogim”. Abp Nowak zachęcił także, by nasza duchowość była podobna do duchowości Świętej: „Nie bój się żyć Krwią Chrystusa... Żyć tym orędziem, które głosiła św. Maria de Mattias”.
Na zakończenie uroczystości s. Vittoria Tomarelli życzyła wszystkim, by nasza archidiecezja była pełna nadziei. „Bo tu, w Częstochowie, są wielkie skarby i dary. To Maryja i Jej Syn, który dla naszego zbawienia przelał Przenajdroższą Krew” - powiedziała.

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski dla "Niedzieli": Kościół nie jest od tego, by patrzył władzy na ręce

2021-05-06 10:32

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Karol Porwich/Niedziela

Kościół nie jest od tego, by patrzył władzy na ręce - powiedział abp Marek Jędraszewski tygodnikowi "Niedziela". Dodał, że od tego są w naszym państwie parlament i Najwyższa Izba Kontroli.

Arcybiskup Marek Jędraszewski pytany był m.in. o to, czy wciąż potrzebujemy biskupów, którzy będą patrzeć władzy na ręce - tygodnik zwrócił uwagę, że arcybiskup, jak każdy metropolita krakowski, jest następcą św. Stanisława, biskupa i męczennika.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

#ZostańWdomu

2021-05-06 12:54

[ TEMATY ]

wirtualna wystawa

Muzeum św. J. Sarkandra

jeden z obrazów prezentowanych na wirtualnej wystawie.

jeden z obrazów prezentowanych na wirtualnej wystawie.

Obostrzenia epidemiczne spowodowały, że przez jakiś czas nie można zwiedzać osobiście wystaw w muzeach. Pracownicy Muzeum Parafialnego im. św. Jana Sarkandra w Skoczowie wpadli więc na oryginalny pomysł. Wystawę, która pierwotnie miała być dostępna do zwiedzania osobistego, opublikowali w internecie, nadając jej znamienny tytuł: „#ZostańWdomu”.

Prezentowane są na niej prace grupy skupiającej twórców nieprofesjonalnych z Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy pod nazwą: „#ZostańWdomu” – Pracownia Sztuk Pięknych. Opiekę artystyczną nad pracownią sprawuje dr hab. Krzysztof Dadak, profesor UŚ.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję