Reklama

Oświadczenie Forum Kobiet Polskich

Niedziela Ogólnopolska 45/2003

Forum Kobiet Polskich w imieniu 56 organizacji kobiecych stanowczo potępia plany niektórych skrajnych polityków SLD i UP proponujących rezygnację z prawnej ochrony życia dzieci poczętych oraz zrównanie związków partnerskich osób homoseksualnych z małżeństwami.
Propozycja wprowadzenia aborcji na życzenie jest sprzeczna z zasadami humanizmu, sprawiedliwości i tolerancji, a także Konstytucją RP, Konwencją o Prawach Dziecka oraz Powszechną Deklaracją Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych. Swoboda aborcji, pod pozorem ochrony praw kobiet, w rzeczywistości jest szkodliwa dla kobiet i otwiera szeroką możliwość wywierania presji na kobiety brzemienne (ekonomiczną, społeczną i bezpośrednią), aby zabiły swoje poczęte dziecko. Aborcja jest największym gwałtem, jaki można zadać kobiecie - matce.
Propozycja ta ma także charakter dyskryminujący, niezgodny z ochroną macierzyństwa, gwarantowaną przez Konstytucję RP, gdyż zamiast pomocy kobietom brzemiennym znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i ekonomicznej proponuje jedynie „wolność” do zabicia poczętego dziecka.
Projekty zrównania związków osób homoseksualnych z małżeństwami godzą w fundament społeczeństwa, jakim jest rodzina oparta na trwałym związku małżeńskim kobiety i mężczyzny. Jako kobiety i matki stanowczo przeciwko temu protestujemy.
Próby odwracania uwagi opinii publicznej, za pomocą tych bulwersujących projektów, od rzeczywistych problemów społecznych są skrajnie cyniczne.
Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, a szczególnie do kobiet i matek, o sprzeciw wobec tych projektów.

Gdańsk, 23 października 2003 r.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Gądecki: Synod ogłoszony przez papieża Franciszka przybiera nową postać

2021-08-03 10:48

[ TEMATY ]

synod

abp Stanisław Gądecki

episkopat.pl

- Nigdy jeszcze w dziejach Kościoła nie prowadzono synodu na tak szeroką skalę. Tym razem synod ma ogarnąć cały świat i przekazać głos całemu ludowi Bożemu – wyjaśnia abp Stanisław Gądecki w rozmowie z KAI. Przewodniczący Episkopatu kreśli zasadnicze idee i przebieg rozpoczynającego się w październiku Synodu Biskupów oraz zapowiada jak będzie się on toczyć w Polsce.

Abp Gądecki wyjaśnia też jakie są "kamienie graniczne, wyznaczające pole każdej dyskusji – jeśli ma ona pozostać dyskusją wewnątrz Kościoła i o Kościele". Tłumaczy, że „Synod nie jest parlamentem, ani nie polega na prowadzeniu badań socjologicznych i reformowaniu Kościoła w świetle ich wyników”. - Tu chodzi o coś innego. O to, by wspólnie słuchając Ducha Świętego odkryć, czego Bóg oczekuje od uczniów Chrystusa. Jeśli Duch Święty nie jest obecny, nie ma synodalności, więcej, nie ma Kościoła – konstatuje.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Wiara źródłem uzdrowienia - [41.PPW - dzień 2]

2021-08-04 09:17

Grzegorz Kryszczuk

Rozpoczął się drugi dzień 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

Już o 6:00 pielgrzymi mogli skorzystać z gościnności sióstr Boromeuszek. Godzinę później, tak, aby zachować post eucharystyczny, pielgrzymi spotkali się na Eucharystii. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. bp Jacek Kiciński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję