Reklama

Niedziela Częstochowska

Świętość, która inspiruje

– Trzeba nam prosić Ducha Świętego przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i św. Jana Pawła II, którego relikwię mamy dzisiaj na ołtarzu, i bł. o. Honorata, abyśmy mogli dochować wierności łasce swoich powołań – powiedział abp Wacław Depo 13 października w parafii św. Marii Magdaleny w Radomsku podczas uroczystego wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II.

2021-10-13 20:57

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Radomsko

relikwie św. Jana Pawła II

Beata Pieczykura/Niedziela

Przypominają o realnej obecności świętych wśród nas i o tajemnicy świętych obcowania. Z wiarą w nich orędownictwo w parafii św. Marii Magdaleny w Radomsku w znaku relikwii cześć odbierają św. Joanna Beretta Molla (w każdą ostatnią niedzielę miesiąca jest sprawowana Msza św. w intencji małżeństw i rodzin) oraz święci małżonkowie Zelia i Ludwik Martin, rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus (przed ich wspomnieniem jest odmawiana nowenna, będąca zachętą rodziców do modlitwy za swoje dzieci), a od 13 października również św. Jan Paweł II.

– Chcemy mieć kolejnego orędownika przed Panem Bogiem – wyjaśnił ks. Piotr Hernoga, proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Radomsku. Raduje go to, że wprowadzenie relikwii jest inicjatywą kręgu Domowego Kościoła. Ma też nadzieję, że pamięć o Papieżu Rodziny porwie do modlitwy za małżonków i rodziny wszystkich wiernych, a w sposób szczególny grupy działające w parafii: Żywy Różaniec, dwa kręgi Domowego Kościoła, wspólnotę fatimską, wspólnotą różańcową, która zawiązała się na początku pandemii i codziennie odmawia Różaniec w intencjach Kościoła, parafii, kapłanów, Liturgiczną Służbę Ołtarza z silną grupą dorosłych.

Reklama

Na początku uroczystości ks. Hernoga przypomniał słowa św. Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” i powiedział: – W tym czasie, kiedy mówi się: róbcie, co chcecie, te słowa muszą być programem dla nas. Dlatego chcemy się wpatrywać w Papieża Polaka i odkrywać go na nowo. Chcemy, by wypraszał wszelkie dary dla nas, by jego świętość była inspiracją dla nas i umocnieniem na drodze życia.

Beata Pieczykura/Niedziela

Relikwie św. Jana Pawła II 13 października wprowadzone do parafii są osobistym darem abp. Wacława Depo dla tej wspólnoty. Metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię. Mówił w niej o zaufaniu Bogu i wypełnieniu wezwania Maryi m.in. z Fatimy zachęcającej do modlitwy, pokuty i nawrócenia. Te zobowiązującego słowa Papieża Polaka pozostawił wiernym jako zadanie: „Rozważajcie Słowo Boże, umacniajcie więź z Chrystusem w sakramentach pokuty i Eucharystii. Zgłębiajcie problemy życia wewnętrznego i apostolstwa wobec innych dla uzasadnienia tej nadziei, która jest w was, a która jest z Boga. Nie ma bowiem spotkania z Chrystusem poza Kościołem i nie ma prawdziwego Kościoła bez Chrystusa”.

Po liturgii miało miejsce nabożeństwo fatimskie, które w tej wspólnocie odbywa się ponad 20 lat, zakończone Apelem Jasnogórskim.

Reklama

W ramach przygotowania do uroczystego wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II – Papieża Rodziny w Dzień Papieski słowo Boże głosił ks. Jan Koclęga, który w czasie pontyfikatu Jana Pawła II studiował w Rzymie.

Od13 października parafianie zostali obdarowani i wezwani do podążania śladami św. Jana Pawła II. To pragnienie zaprowadzi ich do samego Chrystusa – źródła świętości i miłości, aby w wieczności mogli cieszyć się chwałą nieba.
Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Obdarowane Radomsko

[ TEMATY ]

Radomsko

Odnowa w Duchu Świętym

charyzmatycy

Damian Krawczykowski /Niedziela

Przez pięć dni mieszkańcy Radomska wspólnie z bp. Andrzejem Przybylskim modlili się o dary Ducha Świętego podczas inicjatywy „Moc z Nieba”.

Wieczory modlitewne to przedsięwzięcie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Serca Jezusa i Maryi” z parafii św. Marii Magdaleny.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Nycz przed wizytą ad limina: najważniejsze jest słuchanie, mentalność zmienia się powoli

2021-10-18 17:13

[ TEMATY ]

ad limina

papież Franciszek

kard. Kazimierz Nycz

Karol Porwich/Niedziela

Kard. Kazimierz Nycz

Kard. Kazimierz Nycz

Najważniejsze jest słuchanie, mentalność zmienia się powoli - mówi kard. Kazimierz Nycz w specjalnym wywiadzie przed wizytą ad limina Apostolorum i inauguracją diecezjalnego etapu synodu biskupów o synodalności.

Kard. Kazimierz Nycz: Mam przygotowany, jeśli oczywiście w czasie, kiedy będę leciał do Rzymu z wizytą ad limina Apostolorum nie zmienią się jakieś przepisy polskie czy włoskie.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent wraz z małżonką z wizytą na Litwie

2021-10-18 19:44

[ TEMATY ]

Litwa

Andrzej Duda

Agata Kornhauser‑Duda

PAP

Prezydent RP z Małżonką udaje się na dwudniową wizytę na Litwę na obchody 230-lecia wzajemnego zaręczenia Polski i Litwy w ramach Rzeczpospolitej Obojga Narodów. To okazja, by pokazać, w jak znakomitym momencie są stosunki między naszymi krajami; można mówić o pewnej epoce Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausėdy – podkreślał szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej na spotkaniu z dziennikarzami.

– Prezydenci Andrzej Duda i Gitanas Nausėda wzmocnili znakomitą tendencję w stosunkach polsko-litewskich. Na Litwie Polska jest uważana za bardzo wiarygodnego sojusznika; również my cenimy Litwę i widzimy, jak wiele zrobiła dla naszych spraw – mówił Jakub Kumoch.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję