Reklama

Niedziela Wrocławska

Modlitwa za nauczycieli

Mszą św. w intencji nauczycieli i wychowawców rozpoczęły się obchody Dnia Edukacji Narodowej w przedszkolu sióstr elżbietanek we Wrocławiu.

2021-10-14 14:47

Fot. Przedszkole sióśtr Elżbietanek we Wrocławiu

W kaplicy przy ul. Januszowickiej zgromadzili się nauczyciele i pracownicy przedszkola, którzy obchodzili dziś swoje święto. Eucharystii przewodniczył br. Tomasz Grabiec z parafii św. Augustyna, przy ul. Sudeckiej.

- Zaraz po rodzicach to instytucja „cioci” lub pani z przedszkola jest dla dziecka najważniejszą rzeczą. Wiele z was zastępuje tym maluchom rodziców przez pewną część dnia. Pracując w przedszkolu możemy się dużo od dzieci nauczyć. Po pierwsze tego, że przed Bogiem też możemy być dziećmi. Po drugie pytania, które dzieci stawiają mogą się stać przyczynkiem do stawiania przez nas tych samych pytań. Na przykład, kto jest dla mnie ważny? W Dniu Edukacji Narodowej warto podkreślić, że sami mamy być takimi wychowawcami, którzy swoim życiem przynoszą Boga – przypominał kapłan.

Reklama

Br. Tomasz w homilii nawiązał również do Ewangelii z dnia, w której Jezus rozmawiał z faryzeuszami i uczonymi w piśmie. Dla zbawiciela ich sposób życia jest niewiarygodny. - Oni mają wiedzę i umiejętności, ale zagubili sens swojego powołania. Dlatego Jezus mówi do nich, że są potomkami tych, którzy zabijali innych.

- Rodzi się dzisiaj pytanie, jakie jest moje duchowe źródło zasilania? Te różne prądy kulturowe, które na nas oddziaływają, pokazują że nie umiemy czytać świata. Żyjemy tu i teraz bardzo szybko i intensywnie. Jezus powiedział – pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie. Pamiętajcie, że te maluchy mogą być pośrednikami między wami i Stworzycielem. Pokazując im świat, nie zapominajcie pokazywać im Tego, który jest dobry, który jest najfajniejszy, Boga, który kocha, który szuka i który zbawia – życzył na koniec br. Tomasz.

Po Eucharystii nauczyciele przedszkola zwrócili się bezpośrednio do dyrektor s. Antoniny Migacz. Popłynęły życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki świętych patronów na każdy dzień.

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nieznane fakty z życia bł. ks. Popiełuszki

2021-10-19 08:55

[ TEMATY ]

bł. Jerzy Popiełuszko

ks. Jerzy Popiełuszko

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

ks. Popiełuszko

Ośrodek Dokumentacji Życia i Kultu Księdza Jerzego Popiełuszki

Ks. Jerzy Popiełuszko zmienił swoje imię dopiero w wieku 23 lat. Jego świętość widoczna była w zwykłej codzienności. Ludzie lgnęli do niego, dawał im nadzieję w czasie kiedy najbardziej tego potrzebowali. Lubił papierosy, miał psa o imieniu "Tajniak", a nawet przyczynił się do nawrócenia Danuty Szaflarskiej - legendy polskiego kina. W 37.rocznicę jego męczeńskiej śmierci przyglądamy się życiu kapelana "Solidarności" i nieznanym powszechnie faktom z jego życia.

Ks. Jerzy Popiełuszko, duszpasterz ludzi pracy i kapelan "Solidarności" został zamordowany 19 października 1984 roku przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa z IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, który był odpowiedzialny za zwalczanie Kościoła katolickiego.

CZYTAJ DALEJ

Profanacja krzyża w Zielonej Górze

2021-10-19 12:46

[ TEMATY ]

profanacja

krucyfiks

Zielona Góra

Archiwum

W poniedziałek 18 października nieznany sprawca ściął piłą przydrożny krzyż, który od lat stał przy ul. Spawaczy na Osiedlu Zastalowskim w Zielonej Górze.

Mieszkańcy przewieźli krucyfiks do parafii pw. św. Alberta, gdzie został zabezpieczony. Policja szuka sprawcy. W najbliższą niedzielę w parafii odbędzie się modlitwa ekspiacyjna za ten akt wandalizmu.

CZYTAJ DALEJ

Abp G. Ryś: Jak odbudować autorytet biskupa i episkopatu?

2021-10-20 15:19

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

ad limina

ad limina Apostolorum

Episkopat Flickr

Jak odbudować autorytet biskupa i episkopatu? - to jeden z "ważnych i poważnych" tematów, jaki jest poruszany podczas rozmów w watykańskich dykasteriach w ramach wizyty ad limina Apostolorum w Watykanie trzeciej grupy biskupów polskich z metropolii: warszawskiej, gnieźnieńskiej, łódzkiej, częstochowskiej, ordynariatu polowego Wojska Polskiego oraz z trzech eparchii greckokatolickich.

Mówił o tym abp Grzegorz Ryś, arcybiskup łódzki, podczas dzisiejszego briefingu w siedzibie Radia Watykańskiego w Rzymie. W spotkaniu z dziennikarzami wziął też udział biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Piotr Jarecki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję