Reklama

Niedziela Sandomierska

Pierwszaki pamiętają

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Tarnobrzegu upamiętnili rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

ks. Piotr Gaj

„Habemus Papam” usłyszeli 16 października 1978 r. zgromadzeni na Placu św. Piotra w Rzymie pielgrzymi. To radosne zawołanie obwieściło światu, że Kościół Katolicki ma nowego papieża. Został nim Polak kard. Karol Wojtyła, który przyjął imię Jana Pawła II. Nikt wtedy nie spodziewał się, że jego pontyfikat zmieni oblicze Kościoła, świata i naszej Ojczyzny. Chcąc upamiętnić 43. rocznicę tego wielkiego wydarzenia, uczniowie z klasy I „a” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Tarnobrzegu, noszącej imię papieża Polaka, udali się wraz z wychowawcami oraz panią dyrektor Ewą Lipińską-Mikrut pod tarnobrzeski pomnik św. Jana Pawła II.

Przybyłych powitał ks. prał. Jan Biedroń, proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na terenie której znajduje się pomnik. Przybliżył dzieciom postać papieża, a także wraz z nimi złożył kwiaty, zapalił znicze pamięci oraz zaśpiewał „Barkę”.

Ks. Piotr Gaj

Reklama

– Jestem bardzo wdzięczny pani dyrektor oraz wychowawcom za dzisiejszą inicjatywę. Niezmiernie ważne jest, aby pielęgnować pamięć o największym z rodu Polaków. Szczególnie istotne jest to wśród najmłodszych dzieci, które mają prawo nie pamiętać św. Jana Pawła II, gdyż nie było ich jeszcze na świecie. Cieszę się, że uczestnicząc w tym wydarzeniu mogłem dzieciom przybliżyć tę niezwykłą Postać – powiedział ks. Jan Biedroń.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa, po której uczniowie udali się w drogę powrotną, zatrzymując się także i składając kwiaty przy pomniku św. Jana Pawła II znajdującym się przy szkole. Podsumowaniem wyjścia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci klas I pt. „Podarunek dla naszego Patrona” oraz uroczyste wręczenie nagród za wykonane prace. Konkurs został zorganizowany z okazji XXI Dnia Papieskiego.

Ks. Piotr Gaj

– Zawsze jestem dumna ze swoich uczniów, a szczególnie, gdy uczestniczą w tak podniosłych wydarzeniach jak dziś. Cieszy mnie, że tak licznie wzięły udział w konkursie i przygotowały piękne prace. Mam nadzieję, że te wydarzenia pozostaną w pamięci i sercu pierwszaków z naszej szkoły. Wyrażam swoją wdzięczność wychowawcom, którzy zawsze z chęcią podejmują się różnych i licznych działań upamiętniających osobę naszego patrona – św. Jana Pawła II – powiedziała Ewa Lipińska-Mikrut, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9 w Tarnobrzegu.

Wystawa z pracami konkursowymi została umieszczona w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu.

2021-10-17 14:53

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Cypr: Franciszek spotkał się z arcybiskupem Chryzostomem II

2021-12-03 08:55

[ TEMATY ]

Franciszek w Grecji i na Cyprze

VATICAN MEDIA

Drugiego dnia wizyty na Cyprze, 3 grudnia rano, w Pałacu Arcybiskupim w Nikozji Franciszek spotkał się z arcybiskupem Chryzostomem II, zwierzchnikiem Cypryjskiego Kościoła Prawosławnego.

W progach Pałacu Arcybiskupiego papieża przywitał abp Chryzostom II. Zaprezentowano delegacje. Następnie odbyła się trwająca prawie pół godziny prywatna rozmowa.

CZYTAJ DALEJ

Prezes Human Life International Polska krytycznie o projekcie „Stop aborcji”

2021-12-02 20:21

[ TEMATY ]

sejm

obrońcy życia

Human Life International

projekt obywatelski

KAI/Franciszek Sychowski

Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska

Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska

Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska, od lat zaangażowana w działania na rzecz obrony życia nienarodzonych, odnosi się krytycznie do obywatelskiego projektu „Stop aborcji”, który został dziś odrzucony podczas głosowania w Sejmie. Jej zdaniem ten projekt jest przeciwskuteczny, co od początku było do przewidzenia.

Ewa Kowalewska podkreśla, że w pełni zgadza się z fundamentalną zasadą, deklarowaną także przez autorów projektu, że każde dziecko powinno mieć prawo do życia. Jest jednak przekonana, że obrana metoda działania, jaką reprezentuje fundacja Pro jest niewłaściwa. Podkreśla, że tego typu inicjatywy w praktyce i w szerokim oddziaływaniu społecznym raczej odnoszą odwrotny skutek do deklarowanych celów, gdyż powodują spadek poparcia społecznego dla obrony życia oraz narastanie postaw agresywnych i konfrontacyjnych. W takiej atmosferze wszelka merytoryczna dyskusja staje się niemożliwa – podkreśla.

CZYTAJ DALEJ

PŚ w skokach - Małysz: wszystko jest na dobrej drodze

2021-12-03 20:09

[ TEMATY ]

skoki narciarskie

Puchar Świata

Adam Małysz

PAP

Adam Małysz

Adam Małysz

"Wszystko jest na dobrej drodze" - powiedział Adam Małysz po piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle Malince. Jego zdaniem próby biało-czerwonych wyglądają coraz lepiej.

Dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim w piątek obchodzi urodziny (przyszedł na świat 3 grudnia 1977 roku). Z tego okazji, po zakończeniu rywalizacji burmistrz Wisły Tomasz Bujok oraz dyrektor wiślańskiej skoczni Andrzej Wąsowicz wręczyli mu tort.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję